Mucovagin 5 mg, globulki dopochwowe, 10 sztuk

Wyrób medyczny globulki dopochwowe z nawilżającym kwasem hialuronowym.

Dostępny
29,89

Alternatywa od Dr. Maxa

Wyrób medyczny globulki dopochwowe z kwasami hialuronowym i mlekowym.

O produkcie: Mucovagin 5 mg, globulki dopochwowe, 10 sztuk

100003572

Opis

Nazwa Mucovagin
Nazwa międzynarodowa Hyaluronic acid
Dawka 5 mg
Postać globulki dopochwowe
Wielkość opakowania 10 sztuk
Działanie/właściwości
  •  nawilża i regeneruje błonę śluzową

Mucovagin 5 mg, globulki dopochwowe, 10 sztuk to wyrób medyczny zawierający w składzie drobnocząsteczkowego kwas hialuronowy. Pomaga przywrócić nawilżenie oraz wspomaga regenerację śluzówki pochwy. 


Właściwości

  • Bez parabenów, hormonów i środków zapachowych.
  • Długotrwale nawilża i wspomaga regenerację.

Aktywnym składnikiem Mucovagin jest kwas hialuronowy, który jest naturalnym budulcem organizmu ludzkiego. Kwas hialuronowy wiążąc się z wilgotną wydzieliną błony śluzowej pochwy, tworzy na jej powierzchni żelową powłokę. Stanowi ona barierę ochronną zabezpieczającą błonę śluzową i stwarzającą odpowiednie warunki do aktywacji naturalnych mechanizmów regeneracyjnych i obronnych. W ten sposób utworzony film ochronny zapobiega rozwojowi flory patogennej, przywraca naturalną wilgotność, ułatwia i przyspiesza procesy gojenia.


Skład

Jedna globulka dopochwowa Mucovagin (2 g) zawiera kwas hialuronowy 5 mg (w postaci soli sodowej), tłuszcz stały (glicerydy półsyntetyczne).
Mucovagin nie zawiera hormonów, parabenów, olejków, wyciągów roślinnych ani substancji zapachowych.


Jak stosować

Globulki Mucovagin dopochwowe są zapakowane w plastikowe osłonki. Przed aplikacją globulki należy usunąć obie części plastikowej osłonki, które są już rozdzielone. Należy się położyć i palcem wepchnąć globulkę Mucovagin głęboko do pochwy. Jeżeli globulka będzie zbyt miękka, aby ją zaaplikować, należy włożyć ją na kilka minut do lodówki lub potrzymać w zimnej wodzie przed wyjęciem z plastikowej osłonki.


Dzienne spożycie

Typowe dawkowanie Mucovagin to jedna globulka na noc. Globulkę należy aplikować głęboko do pochwy. Używać według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Jak długo można stosować Mucovagin?

Okres stosowania Mucovagin wynosi zazwyczaj 30 dni. Czas ten może zostać wydłużony w zależności od stanu błony śluzowej pochwy i zaleceń lekarza lub farmaceuty.


Przeznaczenie

Do czego służy Mucovagin?

Globulki dopochwowe Mucovagin z kwasem hialuronowym stosuje się jako wsparcie w procesach regeneracji w stanach atrofii lub dystrofii błony śluzowej pochwy. Wskazaniem do stosowania globulek dopochwowych Mucovagin jest łagodzenie suchości, pieczenia oraz napięcia pochwy:

  • podczas stosunku płciowego,

  • w okresie menopauzy,

  • po porodzie lub w trakcie karmienia piersią,

  • po zabiegach i operacjach ginekologicznych (w tym ginekologii estetycznej),

  • w czasie stosowania antykoncepcji hormonalnej.


Ostrzeżenia

Nie stosować globulek Mucovagin gdy istnieje rozpoznane uczulenie lub nadwrażliwość na którykolwiek ze składników. Nie są znane interakcje z innymi lekami lub wyrobami medycznymi do stosowania dopochwowego.

Długotrwałe stosowanie produktów przeznaczonych do użytku miejscowego może spowodować nadwrażliwość na dany produkt. W takim przypadku należy przerwać stosowanie i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Globulki należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, z dala od światła i źródeł ciepła, w temperaturze nieprzekraczającej 25°C.

 Produktu nie wolno połykać. Unikać kontaktu z oczami.


Możliwe skutki uboczne

Nie zgłoszono żadnych poważnych działań niepożądanych.

Waga

10 sztuk


Dystrybutor

VERCO

Producent

Verco S.A.,
Skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego 5 lok. 6U,
01-015 Warszawa

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.