Mucovagin, żel dopochwowy z drobnocząsteczkowym kwasem hialuronowym, 25 ml + 7 jednorazowych aplikatorów

Dopochwowy żel z kwasem hialuronowym na suchość miejsc intymnych.

Dostępny
28,79

O produkcie: Mucovagin, żel dopochwowy z drobnocząsteczkowym kwasem hialuronowym, 25 ml + 7 jednorazowych aplikatorów

100003571

Opis

Mucovagin żel to innowacyjny preparat, posiadający w swoim składzie formułę drobnocząsteczkowego kwasu hialuronowego BASHYAL, opracowany z myślą o milionach kobiet, które cierpią z powodu suchości miejsc intymnych.
Mucovagin żel dedykowany jest również kobietom, dla których stosowanie globulki może być niekomfortowe bądź potrzebują terapii na zewnętrzne okolice pochwy. Mucovagin żel to szybkie nawilżenie i regeneracja dla kobiet w każdym wieku

Właściwości

Aktywnym składnikiem Mucovaginu żel jest kwas hialuronowy, który jest naturalnym budulcem organizmu ludzkiego. Kwas hialuronowy wiążąc się z wilgotną wydzieliną błony śluzowej pochwy, tworzy na jej powierzchni żelową powłokę. Stanowi ona barierę ochronną zabezpieczającą błonę śluzową i stwarzającą odpowiednie warunki do aktywacji naturalnych mechanizmów regeneracyjnych i obronnych. W ten sposób utworzony film ochronny zapobiega rozwojowi flory patogennej, przywraca naturalną wilgotność, ułatwia i przyspiesza procesy gojenia.

Jak stosować

Mucovagin żel należy używać wewnętrznie, miejscowo do pochwy lub zewnętrznie na okolice narządów płciowych. Przed użyciem i po użyciu żelu należy dokładnie umyć ręce.
Wewnętrznie:
Mucovagin żel należy aplikować wewnętrznie, w pozycji leżącej, za pomocą aplikatora dołączonego do opakowania, pozwalającego na zastosowanie odpowiedniej ilości żelu.
Zewnętrznie:
Nanieść niewielką ilość produktu (zawartość aplikatora) na okolice zewnętrznych narządów płciowych.

Przeznaczenie

  • jako intensywnie nawilżający lubrykant, poprawiający kontakty intymne
  • jako łatwiejsza forma do aplikacji, np. po leczeniu onkologicznym
  • w regeneracji i nawilżaniu błony śluzowej pochwy oraz zewnętrznych okolic intymnych
  • jako żel poporodowy, przyspieszający prawidłowe gojenie krocza w okresie połogu

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników wyrobu. Produkt przeznaczony tylko do użytku wewnętrznego, miejscowo do pochwy lub zewnętrznie w okolicach intymnych. Nie stosować po upływie terminu ważności. Interakcje z innymi lekami lub wyrobami medycznymi dopochwowymi nie są znane. Każdorazowo należy zasięgnąć konsultacji lekarza lub farmaceuty. Nie używać ponownie aplikatorów. Aplikator przeznaczony jest wyłącznie do jednorazowego użytku.


Dystrybutor

VERCO S.A
Skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego 5 lok. 6U,
03-310 Warszawa

Producent

HELP SA
10 Valaoritou St. 14452 Metamorphosis, Greece

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.