MyVita, MSM 500mg, suplement diety250 tabletek

Suplement diety zawiera metylosulfonylometan, który wspiera skórę i włosy.

Dostępny
29,94

Klienci kupili również

O produkcie: MyVita, MSM 500mg, suplement diety250 tabletek

100014074

Opis

MSM 500mg to suplement diety, który zawiera metylosulfonylometan, który jest organicznym, dobrze przyswajalnym związkiem siarki. Siarka bierze udział w wielu ważnych procesach zachodzących w organizmie, stanowi element budulcowy tkanki chrzęstnej, uczestniczy w syntezie białek (np. ważnych dla włosów i skóry kolagenu i keratyny).

Właściwości

Preparat MyVita MSM opracowano dla osób chcących uzupełnić dietę w metylosulfonylometan (MSM) — organiczny związek siarki będący trzecim pierwiastkiem pod względem zawartości w ludzkim organizmie. Bierze on udział w wielu procesach zachodzących w ciele człowieka. Pełni funkcję substratu do produkcji przeciwciał, enzymów, kolagenu, keratyny i glutationu. Wspomaga redukowanie zapaleń układu kostno-mięśniowego. Wpływa też na zwalczanie wolnych rodników odpowiadających za starzenie się komórek. Metylosulfonylometan wspiera też łagodzenie alergicznych zmian w obrębie skóry, przewodu pokarmowego i górnych dróg oddechowych.

Ze względu na szczególne właściwości organicznego związku siarki zawartego w MyVita MSM jego stosowanie zaleca się przy zapaleniach stawów, mięśni, kości czy ścięgien. Przy tych dolegliwościach MSM może wpływać na zmniejszenie bólu i dyskomfortu wywołanego stanem zapalnym. Po metylosulfonylometan warto sięgnąć również w celu łagodzenia objawów wywołanych przez urazy, migrenowe bóle głowy i dolegliwości autoimmunologiczne.

Ze względu na udział w procesie wytwarzania kolagenu i keratyny MSM oddziałuje na zachowanie włosów, skóry i paznokci w dobrym stanie. Ponadto organiczny związek siarki może też korzystnie wpływać na tkankę łączną. Dlatego zaleca się stosować metylosulfonylometan w celu wspomagania gojenia ran i utrzymania dobrej kondycji skóry.

Uznaje się też, że organiczny związek siarki warto suplementować w celu wsparcia łagodzenia refluksu, bo wykazuje on zdolność do poprawy przebiegu procesów trawiennych i wspierania naturalnych funkcji wątroby. Wskazuje się również na jego właściwości synergistyczne względem wielu substancji odżywczych. MSM może wspomagać przyswajanie witamin A, D, E i C, koenzymu Q10 i witamin z grupy B. Dużo mówi się również o jego potencjale wspierającym wchłanianie aminokwasów, wapnia, magnezu czy selenu.

Jak działa MyVita MSM?

Suplement zawiera składniki, które uzupełniają dietę w metylosulfonylometan.

Jak stosować MyVita MSM?

Spożywaj 2 tabletki suplementu diety na dobę. Nie przekraczaj zalecanej dziennej ilości preparatu i pamiętaj, że stosowanie produktu nie powinno stanowić alternatywy dla zdrowego i odpowiednio zbilansowanego żywienia.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania MyVita MSM?

Suplement diety nie powinien być stosowany przez dzieci i kobiety karmiące piersią.

Czy MyVita MSM jest bezpieczny dla kobiet w ciąży?

Suplement diety nie jest odpowiedni dla kobiet w ciąży.


Tabela

Dzienna porcja zawiera:

  • MSM 1000 mg

Skład

Składniki: metylosulfonylometan (MSM), substancje wypełniające: wodorofosforan wapnia i skrobia ziemniaczana, substancje przeciwzbrylające: sole magnezowe kwasów tłuszczowych i dwutlenek krzemu.

Jak stosować

Doustnie, popić wodą.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: osoby dorosłe 2 tabletki dziennie.

Przeznaczenie

Suplementacja diety w składniki aktywne preparatu.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia.

Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.

Nie zaleca się kobietom w ciąży, karmiącym piersią oraz dzieciom.

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy styl życia.


Producent

PRONESS
ul Nowogrodzka 17
59-220 Legnica

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.