Natur Sept Gardło, 18 pastylek do ssania

Pastylki do ssania z porostem islandzkim, chronią śluzówkę gardła.

Dostępny
8,26

O produkcie: Natur Sept Gardło, 18 pastylek do ssania

100003696

Opis

Preparat stosowany w podrażnieniach gardła.

Właściwości

Natur-Sept Gardło to wyrób medyczny w formie pastylek do ssania. Jest przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 6 lat. Stosuje się go w celu złagodzenia podrażnień gardła. Ssanie pastylek może pomóc zredukować dolegliwości bólowe. Produkt działa też nawilżająco, odświeżająco i ochronnie na błonę śluzową gardła. Preparat zawiera naturalne ekstrakty z roślin takich jak porost islandzki, aloes, szałwia, werbena, prawoślaz lekarski i dziewanna. W pastylkach znajduje się ponadto wyciąg suchy z porostu islandzkiego.

Substancje obecne w wyrobie medycznym powlekają błonę śluzową gardła i jamy ustnej filmem ochronnym. Dzięki temu działaniu Natur-Sept Gardło przyczynia się do złagodzenia podrażnień towarzyszących stanom zapalnym gardła. Wspomniane podrażnienia mogą objawiać się jako pieczenie, ból, uczucie suchości i trudności z przełykaniem. Ssanie preparatu pozwala zniwelować wymienione nieprzyjemne objawy. Film wytworzony podczas stosowania pastylek chroni też błonę śluzową gardła przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych takich jak zimne, suche albo zanieczyszczone powietrze.

Jak stosować pastylki do ssania Natur-Sept Gardło?

Natur-Sept Gardło przyjmuje się doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 6 roku życia mogą zastosować 1 pastylkę do ssania 4 razy dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej dawki dobowej, dlatego że nie zwiększy to skuteczności działania produktu, a może zaszkodzić zdrowiu i życiu. W przypadku jakichkolwiek pytań i wątpliwości w kwestii stosowania pastylek, warto skonsultować się z lekarzem. Nie można stosować wyrobu medycznego po upływie daty ważności.

Kiedy stosować Natur-Sept Gardło?

Pastylki Natur-Sept Gardło stosuje się w celu łagodzenia podrażnień gardła, są też przeznaczone do nawilżania i ochrony śluzówki przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Produktu nie należy przyjmować, gdy wykazuje się nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników. Pastylek nie można stosować u dzieci poniżej 6 roku życia. W ich przypadku istnieje ryzyko zadławienia się produktem albo zachłyśnięcia się śliną z rozpuszczonym preparatem. Co więcej, nie ma danych w kwestii bezpieczeństwa przyjmowania wyrobu przez kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Czy pastylki Natur-Sept Gardło są skuteczne?

Natur-Sept Gardło zawiera składniki powlekające błonę śluzową gardła i jamy ustnej ochronnym filmem i w ten sposób skutecznie łagodzące podrażnienia, które towarzyszą stanom zapalnym gardła. Ssanie pastylek może przynieść ulgę w dolegliwościach takich jak uczucie suchości, pieczenie gardła, ból czy trudności w przełykaniu. Efekt ukojenia podrażnionej śluzówki potęguje działanie nawilżające, odświeżające i ochronne składników preparatu.


Skład

Cukier syrop glukozowy, kwas cytrynowy, aromaty, wyciąg suchy z porostu islandzkiego, L-askorbinian sodu, wyciąg płynny z aloesu ekstrakt gęsty z korzenia prawoślazu, wyciąg z liści szałwii, wyciąg suchy z ziela werbeny, wyciąg z kwiatów dziewanny.

Jak stosować

Preparat stosować doustnie.

Dzienne spożycie

Dorośli i dzieci powyżej 6 roku życia: 1 pastylka do ssania cztery razy dziennie.

 


Przeznaczenie

Podrażnienie gardła.


Ostrzeżenia

W przypadku braku poprawy po 5 dniach stosowania należy zasięgnąć porady lekarza.

Ostrzeżenia specjalne i zalecane środki ostrożności

  • Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników wyrobu.
  • Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia ze względu na ryzyko zachłyśnięcia.
  • Wyrób zawiera cukier.

Miejsce i warunki przechowywania 

  • Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. 
  • Przechowywać w oryginalnym opakowaniu.
  • Chronić od światła i wilgoci.
  • Nie stosować wyrobu po upływie daty ważności.
  • Należy zwrócić uwagę na zachowanie odpowiednich warunków przechowywania wyrobu.

Dystrybutor

Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
Partyzancka 133/151, 95-200 Pabianice

Producent

AFLOFARM Farmacja Polska Sp. z o. o.
ul. Partyzancka 133/151
95-200 Pabianice


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.