Naturell Witamina B Active, suplement diety, 30 kapsułek

Dostępny
21,54

O produkcie: Naturell Witamina B Active, suplement diety, 30 kapsułek

10036572

Opis

Naturell Witamina B Active, suplement diety, 30 kapsułek to preparat zawierający witaminy z grupy B.


Właściwości

Jaką rolę pełnią witaminy z grupy B?

Witaminy z grupy B to substancje rozpuszczalne w wodzie, które z wyjątkiem witaminy B12 nie są magazynowane w organizmie i muszą być dostarczane z pożywieniem każdego dnia. Wykazują duży wpływ na prawidłowy przebieg wielu procesów w naszym organizmie. 

Witaminy z grupy B łatwo ulegają zniszczeniu bądź wypłukaniu podczas przechowywania oraz procesów obróbki żywności. Dlatego powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, czy nasza dieta zawiera je w wystarczającej ilości. 

Jak działa Naturell Witamina B Acitve?

  • witaminy B6, B12, biotyna, kwas foliowy, niacyna, tiamina (witamina B1) - wspomagają utrzymanie prawidłowych funkcji psychologicznych,
  • witaminy B6, B12, kwas foliowy, kwas pantotenowy, niacyna, ryboflawina (witamina B2) przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.
  • kwas pantotenowy - wspomaga utrzymanie sprawności umysłowej na prawidłowym poziomie,
  • witaminy B6, B12, biotyna, niacyna, ryboflawina (witamina B2), tiamina (witamina B1) - wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.

Witaminę B12 w formie metylokobalaminy  - aktywna forma witaminy B12 nie wymaga udziału wszystkich enzymów potrzebnych do przekształcenia formy nieaktywnej biologicznie w aktywna. Dzięki temu cechuje ją wysoka biodostępność i tolerancja.

Zawiera aktywną formę kwasu foliowego (L-metylofolian wapnia), która nie musi ulegać tak wieloetapowej przemianie w organizmie do formy aktywnej, jak nieaktywny kwas foliowy.

 

Produkt nie zawiera substancji wypełniających, barwników, konserwantów syntetycznego pochodzenia.
Naturell Witamina B Acitve nie zawiera glutenu, cukru ani laktozy.


Tabela

Składniki Zawartość w 1 kapsułce  RWS* 

Dwuwinian choliny

w tym cholina

 205 mg

82,5 mg

 
Niacyna 100 mg 625%
Kwas pantotenowy 12 mg 200%
Witamina B6 10 mg 714%
Ryboflawina 10 mg 714%
Tiamina 8 mg 727%
Kwas foliowy 200 μg 100%
Biotyna 150 μ 300%
Witamina B12 100 μg 4000%

*RSW - procent realizacji Referencyjnych Wartości Spożycia


Skład

Składniki: dwuwinian choliny; niacyna (amid kwasu nikotynowego); hydroksypropylometyloceluloza (kapsułka); kwas pantotenowy (D-pantotenian wapnia), witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny); ryboflawina; tiamina (monoazotan tiaminy); kwas foliowy (L-metylofolian wapnia); biotyna (D-biotyna); witamina B12 (metylokobalamina).


Jak stosować

Doustnie.


Dzienne spożycie

Zalecana dzienna porcja: 1 kapsułka.


Przeznaczenie

  • wspomaganie organizmu w okresach intensywnego wysiłku intelektualnego, psychicznego (witaminy: B1, B6, B12, B9, niacyna i biotyna) oraz fizycznego (witaminy: B2, B6, B12, B9, kwas pantotenowy, niacyna),
  • uzupełnianie ilości witamin z grupy B w niezbilansowanej diecie,
  • uzupełnianie ilości choliny w niezbilansowanej diecie: zapotrzebowanie na cholinę zmienia się w zależności od wieku, płci oraz poziomu aktywności fizycznej; wzrasta w przypadkach częstego rozdrażnienia i wzmożonego napięcia nerwowego oraz w przypadku spożywania dużej ilości alkoholu.

Ostrzeżenia

Ostrzeżenia i inne informacje:

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważony sposób odżywiania i zdrowy tryb życia są podstawa prawidłowego funkcjonowania organizmu. Zbrylanie wsadu kapsułki jest procesem naturalny i nie wpływa na jakość produktu.

Ograniczenia stosowania:

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu. Kobiety w ciąży i matki karmiące stosowanie preparatu powinny skonsultować z lekarzem. Nie stosować łącznie z innymi preparatami zawierającymi witaminy z grupy B.


Producent

USP Zdrowie Sp. z o.o.
ul. Poleczki 35
02-822 Warszawa


Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.