Nebusalin 3%, 30 ampułek po 4 ml

Wyrób medyczny w postaci kapsułek, zawiera roztwór chlorku sodu.

Dostępny
31,49

Klienci kupili również

O produkcie: Nebusalin 3%, 30 ampułek po 4 ml

100015551

Opis

Sterylny hipertoniczny 3% roztwór chlorku sodu w ampułkach do inhalacji.

Właściwości

Nebusalin to sterylny hipertoniczny 3% roztwór chlorku sodu przeznaczony do inhalacji. Wykazuje osmotyczne działanie, dzięki któremu pobudza usuwanie wydzieliny w dolnym odcinku dróg oddechowych. Polecany do stosowania w przebiegu takich przypadłości jak mukowiscydoza, rozstrzenie oskrzeli czy zapalenie oskrzelików. Zapobiega wysychaniu błony śluzowej oskrzeli. Nadaje się do stosowania z nebulizatorami pneumatycznymi lub ultradźwiękowymi. Opakowanie zawiera 30 jednodawkowych ampułek o pojemności 4 ml.

Inhalacje (nebulizacje) sprawdzają się w terapii i profilaktyce wielu chorób. Zabieg z wykorzystaniem sterylnego hipertonicznego 3% roztworu chlorku sodu pozwala oczyścić drogi oddechowe z zalegającej w nich wydzieliny, patogenów i zanieczyszczeń, a dodatkowo nawilżyć je i tym sposobem zapobiec przesuszaniu śluzówki. Inhalacja to metoda wykorzystywana przy kaszlu, zwłaszcza mokrym, kiedy odkrztuszanie zalegającej w drogach oddechowych wydzieliny jest mocno problematyczne. Sprawdzi się również przy katarze zarówno infekcyjnym, jak i alergicznym. Kolejnym wskazaniem do zrobienia domowej inhalacji są chore zatoki.

Jak stosować Nebusalin?

Rekomendowana przez producenta porcja Nebusalin do inhalacji to jedna ampułka 2–4 razy na dobę. Należy oderwać jedną ampułkę i otworzyć ją poprzez przekręcenie i oderwanie górnej części. Następnie trzeba wlać roztwór do inhalacji do nebulizatora, którego powinno się używać zgodnie z instrukcją producenta dołączoną do urządzenia.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Nebusalin?

Produktu nie powinno się stosować w przypadku uczulenia (nadwrażliwości) na którąkolwiek substancję znajdującą się w jego składzie. Osoby ze skłonnością do rozwoju duszności lub nadwrażliwości nie powinny stosować roztworu do inhalacji bez konsultacji z lekarzem.

Z czym nie łączyć Nebusalin?

Nie ma danych dotyczących tego, by podczas przyjmowania preparatu razem z innymi lekami dochodziło do jakichkolwiek reakcji mogących mieć negatywny wpływ na zdrowie. Jeśli jednak odczuwamy obawy z tym związane, przed zastosowaniem sterylnego hipertonicznego 3% roztworu chlorku sodu warto skonsultować się z lekarzem i omówić z nim korzyści oraz zagrożenia wynikające z jego używania.

Czy Nebusalin ma skutki uboczne?

Produkt, podobnie jak inne preparaty, może powodować pewne działania niepożądane. W rzadkich przypadkach jego przyjmowanie może stać się przyczyną przejściowego podrażnienia, którego efektem będzie kaszel lub odwracalnego zwężenia oskrzeli. W razie wystąpienia skutków ubocznych powinno się przerwać leczenie i zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.


Skład

składniki: Chlorek sodu: 3g., woda oczyszczona qs 100 ml., nie zawiera konserwantów.

Jak stosować

Hipertoniczny 3% roztwór chlorku sodu do inhalacji może być stosowany z nebulizatorami pneumatycznymi lub ultradźwiękowymi. Nebulizatora należy używać zgodnie z instrukcją producenta dostarczoną z urządzeniem.

Przeznaczenie

Hipertoniczny 3% roztwór chlorku sodu do inhalacji.

Ostrzeżenia

Wyłącznie do jednorazowego użytku.
Wyłącznie do inhalacji.
Nie do wstrzykiwań.
Przed użyciem należy sprawdzić, czy jednodawkowa ampułka nie została uszkodzona. Nie używać uszkodzonej ampułki. Postępować zgodnie z instrukcjami użytkowania producenta nebulizatora.
W razie skłonności do rozwoju duszności lub nadwrażliwości nie wolno stosować roztworu inhalacji bez nadzoru lekarza.
Nie mieszać z innymi lekami.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.
Nie stosować po upływie terminu ważności.
Otwartych jednodawkowych ampułek nie wolno stosować ponownie: produkt nie zawiera konserwantów, dlatego ponowne użycie może wiązać się z ryzykiem podania zanieczyszczonego roztworu.

Dystrybutor

OLEOFARM SP. Z O.O.

Producent

Oleofarm Sp. z o.o.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.