Nenedent-baby do pierwszych ząbków, pasta do nauki pielęgnacji zębów, 20 ml

Pasta do pielęgnacji pierwszych zębów z ksylitolem i żelem krzemowym.

Dostępny
20,09

O produkcie: Nenedent-baby do pierwszych ząbków, pasta do nauki pielęgnacji zębów, 20 ml

100003706

Opis

Nenedent-baby to pasta do nauki pielęgnacji pierwszych zębów z ksylitolem i żelem krzemowym dla niemowląt i dzieci między 6 a 24. miesiącem życia.

Właściwości

Ta pasta powstała z myślą o utrzymaniu higieny jamy ustnej u najmłodszych dzieci oraz wspieraniu nawyków związanych z myciem zębów. Nenedent-baby nie zawiera fluoru – została opracowana w taki sposób, aby maluch nie musiał wypluwać pasty. Jest bezpieczna nawet wtedy, gdy dziecko przypadkowo połknie niewielką ilość produktu.

Składnikiem aktywnym pasty Nenedent-baby jest ksylitol. To substancja należąca do grupy alkoholi polihydroksylowych. Charakteryzuje się słodkim smakiem. W jamie ustnej nie ulega fermentacji, dlatego nie dochodzi do jego przekształcania w kwasy, tworzące środowisko korzystne dla rozwoju drobnoustrojów. Ksylitol wspiera proces mineralizacji szkliwa i pomaga zapobiec występowaniu próchnicy. Ma również dobroczynny wpływ na zapobieganie powstawaniu kamienia – poprzez zmniejszanie ilości nierozpuszczalnych polisacharydów na rzecz rozpuszczalnych związków. Przekłada się to na łatwiejsze usuwanie powstającej płytki nazębnej.

Ponadto preparat zawiera łagodnie czyszczący żel krzemowy. Został natomiast pozbawiony substancji konserwujących i barwiących. W składzie nie ma też laurylosiarczanu sodu, mentolu oraz sacharyny. Pasta do pierwszych ząbków Nenedent-baby charakteryzuje się przyjemnym, odpowiednim dla małych dzieci aromatem. Ma neutralne pH. Należy stosować ją wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej.

Jak działa Nenedent-baby?

Pasta do pierwszych ząbków Nenedent-baby to produkt, który zawiera składniki aktywne pomagające oczyszczać zęby mleczne i tym samym chronić przed rozwojem próchnicy.

Kiedy stosować Nenedent-baby?

Wybierz Nenedent-baby, aby zadbać o prawidłową higienę jamy ustnej swojego dziecka. Zacznij ją stosować wówczas, gdy u Twojego malucha pojawi się pierwszy ząbek.

Jak długo można stosować Nenedent-baby?

Pasta do zębów Nenedent-baby przeznaczona jest do codziennego stosowania. Nie ma ograniczeń czasowych – dziecko może myć zęby mleczne każdego dnia. Pamiętaj jednak, że produkt przeznaczony jest dla maluchów do 24. miesiąca życia.


Skład INCI

Aqua, Hydrated Silica, Xylitol, Glycerin, Propylene Glycol, Xanthan Gum, Titanium Dioxide, Aroma, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Disodium EDTA, Sodium Chloride.


Jak stosować

Osoba dorosła powinna ostrożnie nałożyć szczoteczkę na swój palec wskazujący lub mały palec. Przód masującej szczoteczki powinien znajdować się na opuszce palca. Na część masującą nałożyć pastę do nauki pielęgnacji ząbków nenedent-baby i ostrożnie okrężnymi ruchami czyścić pierwsze ząbki dziecka. Specjalny kształt szczoteczki umożliwia pełną kontrolę i wyczucie podczas stosowania. W ten naturalny i przyjazny sposób rodzice przygotowują dziecko do późniejszego, samodzielnego czyszczenia zębów.

Przeznaczenie

Pasta ta została opracowana specjalnie z myślą o pierwszych ząbkach uwzględniając to, że niemowlęta nie potrafią jeszcze prawidłowo wypluwać pasty.

Pojemność

20ml

Seria

Dentinox Gessellschaft

Dystrybutor

Miralex Sp. z o.o., ul. Św. Szczepana 25, 61-465 Poznań

Producent

Dentinox Gesellschaft

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.