Nenedent

  (3)

Nenedent jest producentem preparatów do higieny jamy ustnej dla dzieci. Marka należy do firmy Dentinox KG. Zajmuje się tworzeniem produktów dla niemowląt i starszych dzieci. To preparaty myjące do zębów mlecznych, dostępne w różnych wariantach smakowych.

Sortuj według

  Preparaty Nenedent do higieny jamy ustnej dzieci i dorosłych

  Wybrane produkty Nenedent mogą być stosowane przez dzieci już od 6. miesiąca życia. Preparaty dla najmłodszych nie zawierają fluoru. W ich skład wchodzi jednak żel krzemowy używany do czyszczenia zębów. Produkty Nenedent dla najmłodszych pozbawiono substancji barwiących i konserwujących. Preparaty te nie zawierają mentolu, laurylosiarczanów i sacharyny. Mają neutralne pH i aromat dobrany do potrzeb niemowląt. Nie stanowią zagrożenia w razie połknięcia.

  We wszystkich produktach Nenedent w składzie znajduje się ksylitol, czyli bezpieczny zamiennik cukru. Substancja ta pomaga ograniczyć powstawanie płytki nazębnej i zahamować rozwój bakterii odpowiedzialnych za próchnicę. Ksylitol jest bezpieczny dla niemowląt, diabetyków, kobiet w ciąży i w trakcie laktacji, a także dzieci i dorosłych. Wykorzystuje się go w celach prewencyjnych.

  Pasty do zębów Nenedent bez fluoru i z fluorem

  Marka ma w swojej ofercie również pasty do zębów dla starszych dzieci, o owocowym smaku. Preparaty te pomagają usunąć zabrudzenia, zmniejszyć ryzyko wystąpienia próchnicy, a także zachować właściwą florę bakteryjną w jamie ustnej. Są przeznaczone dla dzieci, które przyjmują tabletki fluorowe lub otrzymują optymalną dawkę fluoru w codziennej diecie. Wybrane produkty Nenedent nie zawierają tego składnika, dzięki czemu mogą pomóc uniknąć jego nadmiaru w organizmie i charakterystycznych plamek na szkliwie.

  Marka oferuje również pastę do zębów dla dzieci z fluorem Nenedent o malinowo-truskawkowym smaku. Składnik ten – w połączeniu z ksylitolem – pomaga wzmocnić i utwardzić szkliwo, a także aktywować proces remineralizacji. Produkt nie zawiera substancji konserwujących. Preparaty do higieny jamy ustnej dla dzieci Nenedent są oznaczone pozytywną opinią Centrum Zdrowia Dziecka.

  W zestawie z niektórymi produktami Nenedent dostępnymi w Dr. Max znaleźć można silikonowe szczoteczki nakładane na palec. Pozwalają one na delikatne czyszczenie pierwszych ząbków, jednocześnie masując dziąsła. Produkty Nenedent mają przystępne ceny.