Nenedent, pasta do zębów dla dzieci, bez fluoru, 50 ml

Pasta bez fluoru do zębów, dla dzieci, czyści i zapobiega próchnicy.

Dostępny
12,59

Alternatywa od Dr. Maxa

Pasta do zębów mlecznych, zawierająca drobne cząsteczki ścierające.

O produkcie: Nenedent, pasta do zębów dla dzieci, bez fluoru, 50 ml

100003707

Opis

Nenedent Pasta dla dzieci bez fluoru.

Właściwości

Prawidłowa higiena jamy ustnej pozwala uniknąć problemów z uzębieniem – niezależnie od wieku. Starannie czyszczone zęby są mniej narażone na rozwój bakterii odpowiadających za próchnicę oraz inne choroby. Szczególne znaczenie ma higiena jamy ustnej u dzieci – także w wieku przedszkolnym, ponieważ mleczaki są również podatne na powstawanie zmian próchnicowych. Z myślą o codziennej pielęgnacji zębów i jamy ustnej powstała pasta Nenedent przeznaczona dla dzieci powyżej 4. roku życia. Nie zawiera fluoru, dlatego jest odpowiednia dla osób, które:

  • otrzymują odpowiednią tego składnika z innych źródeł,
  • nie potrafią jeszcze samodzielnie wypluwać nadmiaru pasty z buzi.

Pasta do zębów Nenedent bez fluoru bazuje na składnikach aktywnych, które oczyszczają uzębienie ze zgromadzonych na powierzchni zanieczyszczeń oraz pomagają wyeliminować bakterie odpowiadające za próchnicę. Są to:

  • ksylitol – odpowiada nie tylko za nadanie słodkiego smaku paście; jej znany ze swoich właściwości skierowanych przeciwko bakteriom, dlatego pomaga zapobiec rozwojowi próchnicy; wpływa na zmniejszenie ponownego powstawania osadu na zębach; wspomaga proces remineralizacji,
  • żel krzemowy – przyczynia się do dokładnego oczyszczenia zębów, a także ich wypolerowania; jest delikatny dla zębów mlecznych.

Nenedent to pasta do zębów zamknięta w wygodnej tubce o pojemności 50 ml. Jest wydajna – wystarczy nałożyć niewielką jej ilość na szczoteczkę, aby oczyścić uzębienie i zapewnić im ochronę przed próchnicą. Pasta Nenedent charakteryzuje się naturalnym pH, co pomaga zabezpieczyć naturalną florę bakteryjną jamy ustnej. Pasta do zębów Nenedent nie zawiera cukru oraz środków konserwujących. Należy ją stosować zgodnie z zaleceniami producenta – instrukcja jest dostępna na opakowaniu.

Jak działa pasta do zębów Nenedent?

Nenedent to pasta do zębów dla dzieci, której formuła bazuje na starannie dobranych składnikach aktywnych Przyczyniają się one do usunięcia zgromadzonych zanieczyszczeń, pomagają zapobiec powstawaniu osady na zębach mlecznych, delikatnie polerują uzębienie oraz odpowiadają za zmniejszenie ryzyka powstawania ubytków próchnicowych.

Kiedy stosować pastę Nenedent?

Pastę do zębów Nenedent można stosować w celu zapewnienia prawidłowej higieny jamy ustnej. Podawaj ją dzieciom, które nie potrafią samodzielnie usuwać spienionej pasty z buzi. Nenedent będzie odpowiednia dla osób przyjmujących fluor np. w postaci tabletek fluorowych, wodę pitną fluorem, fluorowaną sól kuchenną.


Skład INCI

Aqua, Hydrated Silica, Glycerin, Ksylitol, Propylene Glycol, Xanthan Gum, Titanium Dioxide, Aroma, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Disodium EDTA, Sodium Chloride.
Zawiera 13% ksylitolu.
Nie zawiera cukru.

Jak stosować

Zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Przeznaczenie

- Pasta ta przeznaczona jest dla dzieci otrzymujących odpowiednią dawkę fluoru.
- Również dla dzieci nieumiejących właściwie wypluwać pasty.
- Dla dzieci do 4 roku życia.

Pojemność

50 ml

Uwagi

Bez środków konserwujących.

Seria

Nenedent

Dystrybutor

Masters Sp. z o.o.
Skórzewska 30
62-081 Przeźmierowo

Producent

Dentinox KG

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.