Neo-angin bez cukru, alcohol 2,4-dichlorobenzylicus + amylmetacresolum + levomentholum, ( 1,2 mg + 0.6 mg + 5,72 mg ), 24 tabletki do ssania

Dostępny
14,29

O produkcie

100003711

Neo-angin to lek w postaci tabletek do ssania zalecany do wspomagania leczenia stanów zapalnych jamy ustnej i gardła, przebiegających z objawami, takimi jak: ból gardła, zaczerwienienie, obrzęk.

Działanie

Substancje czynne zawarte w preparacie wykazują działanie bakteriobójcze na większość Gram-dodatnich i Gram-ujemnych bakterii wywołujących infekcje w jamie ustnej i gardle, a także przeciwgrzybiczym na grzyby powodujące pleśniawki. Neo-angin ma przyjemny smak i jest dobrze tolerowany.

Wskazania

Preparat stosowany w stanach zapalnych błony śluzowej jamy ustnej i gardła wywołanych przez bakterie Gram-dodatnie i Gram-ujemne bakterie, a także niektóre grzyby.
Lek jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 6 lat.

Przeciwwskazania

Nie stosować:
Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników leku neo-angin*. Jeśli u pacjenta występuje nietolerancja fruktozy. U dzieci w wieku poniżej 6 lat.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na jakikolwiek ze składników leku. Przed użyciem zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Stosowanie leku u dzieci

Od 6 lat.

Przyjmowanie innych leków

Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Lek zawiera czerwień koszenilową (E124), która może powodować reakcje alergiczne.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C
Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Ciąża

Przed użyciem należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.
Brak wystarczających danych na temat działania leku na kobiety w ciąży i karmiące piersią.

Dawkowanie

Lek stosuje się doustnie.
Należy powoli ssać lub rozpuszczać w jamie ustnej 1 tabletkę co 2-3 godziny.
Nie należy stosować więcej niż 6 tabletek w ciągu doby.
Nie należy połykać tabletek w całości. Nie żuć.
Nie należy przyjmować leku dłużej niż 4-5 dni bez zalecenia lekarza.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek neo-angin® może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 pacjentów stosujących lek) obserwowano podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej i przewodu pokarmowego.
Mogą również wystąpić reakcje alergiczne.

Skład

Substancjami czynnymi leku są alkohol 2,4-dichlorobenzylowy, amylometakrezol i lewo-mentol. Jedna tabletka do ssania zawiera 1,2 mg alkoholu 2,4-dichlorobenżyłowego, 0,6 mg amylometakrezolu i 5,9 mg lewomentolu.
Ponadto lek zawiera olejek z anyżu gwiaździstego, olejek miętowy, sacharozę, syrop glukozowy, kwas winowy, czerwień koszenilową A(E 124).
Jedna tabletka zawiera 1,14 g glukozy oraz 1,42 g sacharozy. Należy to wziąć pod uwagę u pacjentów z cukrzycą.

Producent

Divapharma GmbH

Dystrybutor

Divapharma GmbH
Motzener Str. 41
D-12277 Berlin

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.