Nicorette Invisipatch, 15 mg/16 h nicotinum, 7 plastrów

Dostępny
85,59

O produkcie: Nicorette Invisipatch, 15 mg/16 h nicotinum, 7 plastrów

100003785

Opis

Dla osób palących regularnie, które potrzebują stałego poziomu nikotyny w organizmie przez całą aktywną część dnia, to znaczy przez 16 godzin. NICORETTE Patch (plaster) łagodzi objawy abstynencji związane z odstawieniem nikotyny. Dzięki temu zmniejsza ochotę na papierosa i umożliwia łatwiejsze pokonanie nałogu. NICORETTE Patch (plaster) ma prostokątny kształt, zawiera czystą nikotynę, która jest w nim równomiernie rozmieszczona. Po przyłożeniu plastra do skóry czysta nikotyna uwalnia się i jest wchłaniana do organizmu.

Działanie

Preparat łagodzi objawy głodu nikotynowego.

Wskazania

Leczenie uzależnienia od wyrobów tytoniowych u osób, które chcą rozstać się z nałogiem palenia papierosów. Produkt łagodzi uczucie głodu nikotynowego oraz wiele innych objawów, które towarzyszą rzucaniu palenia.

Przeciwwskazania

Uczulenie na którykolwiek ze składników leku, przebyty udar mózgu lub zawał serca, dławica piersiowa, nadciśnienie tętnicze, choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, nadczynność tarczycy, cukrzyca, guz nadnerczy, choroby wątroby lub nerek, ciąża, laktacja.

Stosowanie leku u dzieci

Nie zaleca się stosować poniżej 18 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych, które wydawane są bez recepty.

Ciąża

W okresie ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skontaktować się z lekarzem.

Dawkowanie

Jeden plaster należy stosować tuż po przebudzeniu się rano. Plaster powinien zostać zdjęty przed położeniem się do łóżka. Plaster naklejać na czystą, suchą i nieowłosioną skórę.

Skład

1 plaster zawiera: substancję czynną: nikotynę 23,62mg oraz substancje pomocnicze: warstwa nośna: triglicerydy o średniej długości łańcucha, kopolimer metakrylanu butylu zasadowy; warstwa zewnętrzna ochronna: politeraftalan etylenu (PET) 19 pm; warstwa akrylowa; przylegająca: roztwór akrylowy adhezyjny Durotak 387-2051 potasu wodorotlenek, kroskarmeloza sodowa, acetyloacetonian glinu; warstwa ochronna, usuwana przed umieszczeniem plastra na skórze: politeraftalan etylenu (PET) 100 pm.

Producent

Johnson & Johnson

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.