Niquitin przezroczysty, preparat pomagający rzucić palenie. Nicotinum 21 mg / 24 godz.

Dostępny
69,96

O produkcie: Niquitin przezroczysty, preparat pomagający rzucić palenie. Nicotinum 21 mg / 24 godz.

100003802

Opis

NiQuitin Przezroczysty to lek w postaci przezroczystych, kwadratowych plastrów przyklejanych na skórę, ułatwiających odzwyczajenie się od palenia.

Działanie

Łagodzenie objawów wynikających z odstawienia nikotyny (w tym uczucie głodu nikotynowego, nerwowość, niepokój, drażliwość, zaburzenia nastroju, snu i koncentracji, zwiększenie apetytu, łagodne zaburzenia somatyczne) związanych z rzucaniem palenia tytoniu. Zaleca się jednoczesne stosowanie programu wspierającego rzucenie palenia.

Wskazania

Wskazany osobom rzucającym palenie.

Przeciwwskazania

Nie używać plastra na zaczerwienioną i podrażnioną skórę.
Jeśli stwierdzono uczulenie na nikotynę lub którykolwiek ze składników plastra.
Nie stosować u dzieci.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem kuracji należy zaprzestać palenia i stosowania innych preparatów zawierających nikotynę.

Stosowanie leku u dzieci

Lek może być stosowany u młodzieży w wieku 12 do 17 lat jedynie po zaleceniu przez lekarza. U dzieci w wieku poniżej 12 lat nie stosować.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta
ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Zarówno podczas rzucania palenia jak i podczas stosowania preparatów nikotyny zastępczych zmniejsza się stężenie nikotyny w organizmie, co może wpłynąć na działanie innych leków.

Ciąża

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.
Palenie tytoniu w czasie ciąży jest niebezpieczne dla dziecka. Może być przyczyną opóźnienia wzrostu płodu, przedwczesnego porodu lub urodzenia martwego dziecka. Zaprzestanie palenia jest jedyną skuteczną metodą poprawy zdrowia zarówno ciężarnej jak i dziecka. Im szybciej dojdzie do zaprzestania palenia tym lepiej

Dawkowanie

Palącym w ciągu doby więcej niż 10 papierosów, dawkę nikotyny zmniejsza się w trzech etapach wg schematu: dawka I - 21 mg/24 h przez 6 tyg.; dawka II - 14 mg/24 h przez następne 2 tyg.; dawka III - 7 mg/24 h przez ostatnie 2 tyg. Palącym w ciągu doby 10 lub mniej papierosów, dawkę nikotyny zmniejsza się w dwóch etapach wg schematu: dawka II - 14 mg/24 h przez 6 tyg.; dawka III - 7 mg/24 h przez ostatnie 2 tyg. Optymalne rezultaty można uzyskać po odbyciu pełnej 10-tygodniowej lub 8-tygodniowej kuracji, ponieważ objawy abstynencji mogą utrzymywać się przez kilka tygodni. Preparatu nie należy stosować dłużej niż 10 tyg. Jeżeli kuracja nie powiodła się (np. pacjent nie przestał palić lub zaczął ponownie), należy rozważyć możliwość zastosowania dalszego leczenia.

Skutki uboczne

Miejscowe: zaczerwienienie i pieczenie skóry (zwykle objawy te ustępują w ciągu 1 dnia). Ogólne: ból i zawroty głowy, objawy grypopodobne, osłabienie, niestrawność, nudności, biegunka lub zaparcie, bóle mięśni i stawów, bezsenność, koszmary senne, niepokój, zaburzenia miesiączkowania, przemijające zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi, kaszel, ból gardła, suchość błon śluzowych jamy ustnej (powyższe objawy są często łagodne i ustępują po kilku dniach).

Skład

1 plaster o powierzchni 22 cm2 do stosowania na skórze, zawierający 114 mg nikotyny jako substancję czynną, dostarcza 21 mg nikotyny w ciągu 24 godzin. Każdy plaster zawiera następujące substancje pomocnicze: kopolimer etylen fenylooctanu, polietylenu tereftalan/etylenowinylooctan, wysokiej gęstości film polietylenowy, lepki laminat poliizobutylenowy, film poliestrowy, biały atrament.

Producent

OMEGA PHARMA

Dystrybutor

Omega Pharma Poland Sp. z o.o.
02-653 Warszawa
Al. Niepodległości 18

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.