Przylepiec Omnifix Elastic, 10cm x 5m, op. 1 szt.

Marka: OMNIFIX
Dostępny
13,87

O produkcie

100022985

Omnifix Elastic to szeroki prylepiec włókninowy do mocowania na całej powierzchni opatrunku.

Właściwości

Szeroki przylepiec włókninowy do mocowania na całej powierzchni opatrunku, który doskonale uzupełni wyposażenie domowej apteczki lub placówek leczniczych. Przylepiec służy do podtrzymywania opatrunków, a także do stabilizowania instrumentów pomiarowych, rurek cewnika czy kaniuli. Sprawdzi się w sytuacjach, które wymagają umocowania i pokrywania całej powierzchni opatrunku. Elastyczny przylepiec Omnifix Elastic przepuszcza powietrze i parę wodną umożliwiając skórze w obrębie przylepca swobodnie „oddychać”, dlatego nie jest ona narażona na odparzenia albo macerację. Dzięki elastycznej poprzecznie włókninie nośnej, daje się założyć bez pofałdowań również na zaokrąglonych i stożkowatych częściach ciała, nie ograniczając przy tym możliwości ruchu. Omnifix Elastic można łatwo i bezboleśnie usunąć, nie pozostawiając resztek kleju. Nie absorbuje promieni Roentgena, więc nie musi być usuwany przy prześwietleniu. Na papierze pokrywającym przylepiec znajduje się nadruk miary dla łatwego odcięcia odpowiedniej długości.

CECHY PRODUKTU

  • Oddychający - przepuszcza parę wodną oraz powietrze, nie hamuje oddychania skóry i wydzielania potu;

  •  Bezpieczny - nie wywołuje podrażnień skóry oraz nie doprowadza naskórka do maceracji nawet przy długotrwałym pozostawaniu na skórze;

  •  Wygodny - wydrukowana, na papierze pokrywającym włókninę, skala miary ułatwia dokładne odcięcie potrzebnej długości;

  •  Elastyczny – idealny do mocowania opatrunków na stawach, zaokrąglonych i stożkowatych częściach ciała.

Skład

Podłoże: 100% poliester, biała włóknina; klej: przezroczysty, przyjazny dla skóry klej z kauczuku syntetycznego, pokryty paskami

Jak stosować

Korzystając ze skali miary odciąć nożyczkami odpowiednią długość przylepca, tak aby zabezpieczała krawędzie opatrunku. Przykleić przylepiec do skóry umocowując opatrunek w odpowiednim miejscu. Docisnąć przylepiec na krawędziach. Naklejać tylko na suchą skórę.

Przeznaczenie

Idealny do mocowania opatrunków na stawach, zaokrąglonych i stożkowatych częściach ciała; do mocowania instrumentów pomiarowych, sond, cewników itp.

Bezpieczne mocowanie na całej powierzchni opatrunku;

Dystrybutor

PAUL HARTMANN Polska Sp. z o.o.

Producent

Paul Hartmann AG

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.