Omnifix

  (9)

Omnifix to marka należąca do firmy PAUL HARTMANN obecnej na rynku od 1818 roku. Słynie z innowacyjnych rozwiązań wykorzystywanych do produkcji akcesoriów medycznych. Ma w swojej ofercie produkty do użytku profesjonalnego i domowego. Wyroby Omnifix obecnie są dostępne w 30 krajach na całym świecie.

Sortuj według

Akcesoria medyczne Omnifix wspomagające gojenie się ran

Omnifix oferuje produkty wspomagające gojenie się ran. Wykonano je z włókniny, która przepuszcza powietrze i parę wodną. Dzięki temu funkcje wydzielania skóry nie są ograniczone. Marka ma w swojej ofercie także akcesoria do terapii uciskowej oraz produkty wchłaniające i okrywanie ran. To opatrunki hydroaktywne, impregnowane warstwy kontaktowe, opatrunki pooperacyjne, przylepce zabezpieczające opatrunki oraz wyroby z gazy i włókniny.

Do produkcji przylepców Omnifix wykorzystano połączenie włókniny z hipoalergicznym klejem ze sztucznego kauczuku. Produkty pozwalają na łatwe usunięcie ze skóry, bez pozostawiania resztek. Przylepce Omnifix zaprojektowano w taki sposób, by możliwe było przyklejenie ich do zaokrąglonych i stożkowanych części ciała, unikając pofalowania tkaniny. W skład produktów wchodzą substancje, które nie absorbują promieni Roentgena. Dzięki temu nie trzeba usuwać ich przed prześwietleniem.

Przylepce Omnifix do zabezpieczania opatrunków

Przylepce Omnifix pozwalają na przycięcie do odpowiedniej długości, w zależności od wielkości rany. Marka oferuje produkty transparentne i wodoodporne – także w wersji już przyciętej do określonych rozmiarów oraz na szpulce. W przypadku przylepca z włókniny Omnifix Elastic w rolce zastosowano podziałkę wydrukowaną na papierze pokrywającym włókninę, która ułatwia odcinanie określonej długości.

Przylepce Omnifix dostępne w Dr. Max mogą być wykorzystywane do przymocowywania opatrunków oraz aparatury medycznej wykorzystywanej podczas leczenia lub badań. Pozwalają na przymocowanie instrumentów pomiarowych, sond czy cewników. Produkty Omnifix mają bardzo przystępne ceny, pozwalając na wykorzystywanie podczas całego procesu leczenia. Znajdują zastosowanie w placówkach medycznych i w użytku domowym. Omnifix ma w swoim asortymencie także plastry stworzone z myślą o osobach aktywnych. Produkty te nie powodują podrażnień skóry i nie doprowadzają do jej maceracji.