Nurofen dla dzieci, 60 mg Ibuprofenum, 10 czopków

Marka: NUROFEN

Dostępny

13,41
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100003855

Nurofen dla dzieci jest w formie czopków z ibuprofenem. Ibuprofen  należy do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ). Działanie tych leków polega na zmianie odpowiedzi organizmu na ból, obrzęk i podwyższoną temperaturę ciała. 

Ciąża

Jeśli kobieta jest w ciąży lub karmi piersią, lub uważa że może być w ciąży lub planuje mieć dziecko, powinna zwrócić się do lekarza lub farmaceuty przed zażyciem leku.
 
Ciąża Należy poinformować lekarza, jeśli pacjentka zajdzie w ciążę podczas stosowania leku Nurofen dla dzieci. Leku nie stosować w ciągu ostatnich 3 miesięcy ciąży. Unikać stosowania tego leku w pierwszych 6 miesiącach ciąży, chyba że lekarz zaleci inaczej. Karmienie piersią Lek przenika do mleka matki, ale może być stosowany w trakcie karmienia piersią, jeśli jest przyjmowany w zalecanej dawce oraz przez najkrótszy możliwy okres czasu.

Dawkowanie

Nurofen dla dzieci w postaci czopków z ibuprofenem należy stosować wyłącznie u dzieci powyżej 3 miesiąca życia, o masie ciała nie mniejszej niż 6,0 kg. Maksymalna pojedyncza dawka wynosi 10 mg na kg masy ciała. Odstęp między dawkami nie powinien być mniejszy niż 6 godzin. Maksymalna całkowita dobowa dawka ibuprofenu wynosi 20-30 mg na kg masy ciała, podzielona na 3 do 4 pojedynczych dawek.
Dla leku Nurofen dla Dzieci można zastosować następujące wytyczne (masa ciała dziecka jest tu ważniejsza niż wiek):
Dzieci o masie ciała od 6,0 do 8,0 kg: 1 czopek, w razie potrzeby kolejny czopek po upływie co najmniej 6-8 godzin. Nie więcej niż 3 czopki w ciągu 24 godzin.
Dzieci o masie ciała od 8,0 do 12,5 kg: 1 czopek, w razie potrzeby kolejny czopek po upływie co najmniej 6 godzin. Nie więcej niż 4 czopki w ciągu 24 godzin.
Czopki przeznaczone są do stosowania doodbytniczego. Przed zastosowaniem czopek można ogrzać w dłoniach.
 
Do krótkotrwałego stosowania.
 
W przypadku niemowląt w wieku 3 - 5 miesięcy należy zasięgnąć porady lekarza jeśli objawy nasilają się lub jeśli nie ustępują po 24 godzinach. 
 
W przypadku dzieci w wieku powyżej 6 miesięcy należy zasięgnąć porady lekarza, jeśli podawanie leku jest konieczne przez więcej niż 3 dni lub jeśli objawy nasilają się.
 
Jeśli pacjent ma wrażenie, że działanie leku jest silniejsze lub słabsze niż oczekiwane, należy porozmawiać z lekarzem lub farmaceutą.

Dystrybutor

Reckitt Benckiser (Poland) S.A.
Okunin 1
05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

Skutki uboczne

Możliwe działania niepożądane obejmują :

Zaburzenia żołądka i jelit:
Często: dolegliwości brzucha takie jak: zgaga, bóle brzucha, nudności
Niezbyt często: biegunka, wzdęcia, zaparcia oraz wymioty, wrzody żołądka lub perforacja lub krwawienie z przewodu pokarmowego, smoliste stolce oraz krwawe wymioty, wrzodziejące zapalenie jelit.

Zaburzenia układu nerwowego:
Niezbyt często: bóle głowy, zawroty głowy, bezsenność, dzwonienie w uszach, zmęczenie

Zaburzenia serca:
Bardzo rzadko: obrzęk, nadciśnienie tętnicze i niewydolność serca

Zaburzenia nerek i układu moczowego:
Bardzo rzadko: zmniejszenie wydalania mocznika i obrzęk, uszkodzenie nerek lub zwiększenie stężenia mocznika w surowicy

Zaburzenia wątroby i dróg żółciowych:
Bardzo rzadko: uszkodzenia wątroby - zwłaszcza w leczeniu długotrwałym

Zaburzenia krwi i układu chłonnego:
Bardzo rzadko: zaburzenia układu krwiotwórczego

Zaburzenia skóry i tkanki podskórnej:
Bardzo rzadko: ciężkie postacie rekcji skórnych w tym wysypka z zaczerwienieniem oraz reakcjami pęcherzowymi, zespół Stevensa - Johnsona i toksyczne, martwicze oddzielanie się naskórka, wyjątkowo mogą wystąpić ciężkie zakażenia skóry i tkanki miękkiej

Zaburzenia układu immunologicznego:
Bardzo rzadko: objawy jałowego zapalenia opon mózgowych u pacjentów z istniejącymi zaburzeniami układu immunologicznego

Zaburzenia ogólne i stany w miejscu podania:
Niezbyt często: reakcje nadwrażliwości z pokrzywka i świądem
Bardzo rzadko: ciężkie reakcje nadwrażliwości - obrzęk twarzy, języka, krtani, duszność, kołatanie serca, obniżenie ciśnienia krwi, ciężki wstrząs.

Działanie

Działanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych polega na zmianie odpowiedzi organizmu na ból, obrzęk i podwyższoną temperaturę ciała.

Ostrzeżenia i środki ostrożności



Producent

Reckitt Benckiser (Poland) S.A.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Nurofen dla dzieci:

  1. jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na ibuprofen lub inne podobne leki przeciwbólowe (z grupy NLPZ) lub którykolwiek z pozostałych składników Nurofen dla dzieci,  
  2. jeśli kiedykolwiek wystąpiła duszność, astma, katar lub pokrzywka po stosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub innych podobnych leków przeciwbólowych (z grupy NLPZ),
  3. jeśli kiedykolwiek wystąpiło krwawienie lub . perforacja przewodu pokarmowego związana z wcześniejszym stosowaniem leków z grupy  NLPZ,
  4. jeśli obecnie występuje lub występowało owrzodzenie żołądka lub krwawienie z żołądka,
  5. jeśli występuje ciężka niewydolność wątroby, 1 nerek lub serca,
  6. u niemowląt o wadze poniżej 6 kg (3. miesiąca życia).

Skład

Substancją czynną leku jest ibuprofen.
Każdy czopek zawiera 60 mg ibuprofenu.
Ponadto lek zawiera: tłuszcz stały (Witepsol H15), tłuszcz stały (Witepsol W45)

Wskazania

Działanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych polega na zmianie odpowiedzi organizmu na ból, obrzęk i podwyższoną temperaturę ciała.