Nutricia

  (25)

Nutricia powstała w 1901 roku w Holandii jako odpowiedź na problem zagrożenia życia niedożywionych dzieci. Pierwszym produktem było wysokiej jakości mleko dla niemowląt. Obecnie Nutricia oferuje produkty dla najmłodszych oraz żywność medyczną dla osób o specyficznych potrzebach żywieniowych.

Sortuj według

Nutricia – żywienie specjalistyczne

Nutricia wprowadziła na rynek nowoczesne produkty poprawiające jakość życia osób chorych i starszych, a także wspierające rozwój niemowląt i małych dzieci. Wyroby marki są dostosowane do rozmaitych potrzeb żywieniowych. Preparaty Nutricia powstają dzięki najnowszym osiągnięciom naukowym oraz skrupulatnie gromadzonej wiedzy o składnikach odżywczych. Marka od ponad 40 lat prowadzi badania nad mlekiem matki. Uzyskana wiedza pozwala tworzyć receptury produktów towarzyszących dzieciom w okresie najintensywniejszego rozwoju i wzrostu. W ofercie firmy Nutricia znalazły się mleka modyfikowane Bebiko, Bebilon oraz żywność uzupełniająca BoboVita.

Producent tworzy również specjalistyczne preparaty odżywcze dla pacjentów, którzy przez chorobę nie są w stanie dostarczyć sobie odpowiedniej ilości składników odżywczych i energii wraz z codzienną dietą. W zakresie żywienia medycznego Nutricia oferuje produkty doustne (m.in. Nuuticia Nutridrink) i podawane przez zgłębnik (m.in. Nutrison), a także wyroby służące do podaży diety. Sprawdź, jakie preparaty Nutricia możesz znaleźć aptece!

Doustne preparaty odżywcze Nutricia

Nutricia Nutridrink to wysokoenergetyczny produkt kompletny pod względem odżywczym. Stosuje się go w przypadku ryzyka niedożywienia. Nutridrink zawiera składniki odżywcze skoncentrowane w małej objętości i ma różne wersje smakowe. Nutricia Diasip jest produktem normokalorycznym z błonnikiem. Produkt stosuje się w przypadku niedożywienia u pacjentów z cukrzycą i hiperglikemią. Z kolei Nutricia Protifar to dodatkowe źródło białka dla osób, których dieta nie pokrywa zapotrzebowania na białko.