O.b.

  (14)

Tampony o.b. od ponad 60 lat umożliwiają kobietom swobodne wykonywanie różnych czynności w czasie menstruacji. Historia tego rewolucyjnego produktu zaczęła się w Niemczech i trwa aż do dziś. Obecnie marka o.b. należy do koncernu Johnson & Johnson, a jej produkty są sprzedawane w 40 krajach świata.

Sortuj według

Marka o.b. a ochrona środowiska

Produkty o.b. są powszechnie wykorzystywane przez kobiety na całym świecie. W samych Niemczech zużywa się ich około miliarda rocznie. Oznacza to konieczność zwrócenia uwagi na aspekty związane ze zrównoważonym rozwojem i ochroną zasobów przyrodniczych. Z tego powodu marka wciąż wyznacza nowe cele środowiskowe i dąży do maksymalnego zmniejszenia negatywnego wpływu na naturę. Dlatego też w swoich zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Wuppertal w Niemczech i w Sezanne we Francji od 2010 roku używa wyłącznie energii odnawialnej pochodzącej z elektrowni wodnych. Ponadto opakowania o.b. powstają w większości z papieru z recyklingu, a w czasie druku wykorzystuje się atrament z roślin.

Z czego składają się tampony o.b.?

Podczas tworzenia tamponów o.b. wykorzystuje się bawełnę lub sztuczny jedwab. Czasem używa się również kompozycji obu tych surowców. Na zewnątrz produktu zawsze znajduje się delikatna otoczka Silk Touch. Ma ona za zadanie ułatwiać aplikowanie i usuwanie tamponu. Nadaje również oczekiwany kształt wyrobom o.b. i zapobiega ich rozwarstwianiu. Na wszystkich etapach produkcji produktów marki o.b zachowuje się szczególne zasady co do higieny, aby zapewnić użytkowniczkom maksymalne bezpieczeństwo. Dzięki temu tampony nie powodują zaburzeń równowagi naturalnego środowiska pochwy i nie zakłócają składu fizjologicznej mikroflory.

Tampony o.b.

Portfolio produktów marki o.b. obejmuje tampony w różnych rozmiarach, aby umożliwić maksymalną ochronę w każdym dniu okresu. Na początku, gdy krwawienie jest najbardziej obfite, przydadzą się OB ProComfort Super, tampony higieniczne lub O.B. ExtraProtect Super Tampony. Później warto sięgnąć po nieco mniejsze tampony w rozmiarze normal lub mini. Cena produktów o.b. zmienia się w zależności od liczby sztuk w opakowaniu i wybranego rozmiaru. Z reguły najmniej kosztują opakowania zawierające 8 tamponów, zaś te z 16 czy 32 sztukami są nieco droższe.