Octenilin - żel do ran, 20 ml

22,15
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100003979

Octenilin to preparat przeznaczony do nawilżania i oczyszczania pokrytych nalotem, zainfekowanych oraz przewlekłych ran skóry.

Dystrybutor

Schulke Polska Sp. z o.o., 01-793 Warszawa

Możliwe skutki uboczne

Dotychczas nie zaobserwowano.

Ostrzeżenia

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.
Nie stosować na chrząstkę szklistą.
Nie stosować w połączeniu z tenzydami anionowymi, ponieważ mogą one negatywnie wpływać na właściwości konserwujące preparatu. Nie stosować w kombinacji z produktami zawierającymi PVP-jod. Żelu octenilin żel do ran nie wolno mieszać z innymi środkami do oczyszczania ran, takimi jak mydła, maści, oleje oraz enzymy.

Producent

Schülke & Mayr GmbH

Przeznaczenie

Octenilin żel do ran można stosować np. :
do nawilżania i oczyszczania pokrytych nalotem, zainfekowanych oraz przewlekłych ran skóry
do zwilżania bandaży lub opatrunków w celu przedłużenia ich trwałości
do usuwania stwardniałych warstw
do wspomagania naturalnego procesu gojenia

Skład

Aqua purificata, Propylene Glycol, Hydroxyethylcellulose, Octenidine HCl

Jak stosować

Przy oczyszczaniu zawsze należy najpierw przepłukać i wyczyścić rany z łatwo usuwalnych warstw, zanim nałożona zostanie na ranę warstwa żelu octenilin żel do ran.
Okłady, gazy, kompresy lub inne chłonne materiały czy środki do wypełniania ran mogą być przed użyciem zwilżone lub nasączone preparatem, aby przykryć lub wypełnić ranę warstwą żelu i następnie ją zabandażować.
Octenilin żel do ran może pozostawać na powierzchni rany do następnej zmiany opatrunku. W zależności od częstotliwości zmian opatrunku octenilin żel do ran może być stosowany w różnych ilościach:
większe ilości: np. w przypadku zmiany opatrunku po kilku dniach
mniejsze ilości: w przypadku zmiany opatrunku następnego lub tego samego dnia
W ten sposób powierzchnia rany pozostaje wilgotna, co ułatwia jej dobre oczyszczenie. Warstwy powierzchniowe rozpuszczają ostrożnie, chroniąc ranę i zostają usunięte podczas następnej zmiany opatrunku.
Zabieg ten należy powtarzać tak często aż wszystkie warstwy powierzchniowe oraz tkanki martwicze dadzą się łatwo usunąć, a rana będzie optycznie czysta.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.