Octenilin, żel do ran, 20 ml

Żel do oczyszczania i nawilżania przewlekłych ran pokrytych nalotem.

Dostępny
31,71

O produkcie: Octenilin, żel do ran, 20 ml

100003979

Opis

Nazwa Octenilin
Nazwa międzynarodowa -
Dawka -
Postać żel sterylny
Wielkość opakowania 20 ml
Działanie/właściwości
  • odkażające

Octenilin żel do ran 20 ml to wyrób medyczny przeznaczony do nawilżania i oczyszczania pokrytych nalotem, zainfekowanych oraz przewlekłych ran skóry.


Właściwości

Octenilin to preparat przeznaczony do oczyszczania ran, także tych przewlekłych, zainfekowanych i oparzeniowych. Może być wykorzystywany w celu zwilżania bandaży i opatrunków, a także usuwania stwardniałych warstw na ranie.

Składniki zawarte w preparacie Octenilin pomagają nawilżyć, odkazić i oczyścić rany. Są stosowane w celu ułatwienia zmiany opatrunków. Wspierają naturalny proces gojenia. Pomagają zachować odpowiednie nawilżenie nawet w przypadku ran prawie suchych lub o małym wysięku.

Preparat Octenilin jest hipoalergiczny. Nie powoduje podrażnienia skóry. Podczas jego stosowania nie występuje ból. Składniki zawarte w produkcie nie wpływają toksycznie na tkanki, a także procesy ziarninowania i epitelizacji. Oktenityda zastosowana w wyrobie jest dobrze tolerowana również w przypadku ran przewlekłych. Preparat jest sterylny.

Preparat Octenilin nie może być stosowany w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Nie powinien być aplikowany na chrząstkę szklistą, do oczu, uszu, nosa, jamy brzusznej i pęcherza moczowego. Nie może być wykorzystywany do infuzji ani wstrzyknięć. Produkt służy jedynie do użytku zewnętrznego.

Produkt nie może być stosowany w połączeniu z anionowymi wiązkami powierzchniowo czynnymi lub mydłami, maściami, olejkami i enzymami do oczyszczania ran.

Kiedy stosować Octenilin?

Preparat może być stosowany do oczyszczania i nawilżania ran skolonizowanych, skontaminowanych i zakażonych, a także tych z pozostałościami tkanek martwiczych, biofilmu i resztkami opatrunkowymi. Jest odpowiedni również dla osób, które borykają się z ranami z martwicą suchą i rozpływną oraz ziarnującymi i pokrywającymi się nabłonkiem.

Jak długo można stosować Octenilin?

Produkt Octenilin nadaje się do długotrwałego stosowania, jednak taka decyzja powinna zostać skonsultowana z lekarzem.

Czy stosowanie Octenilin w ciąży jest bezpieczne?

Producent nie udostępnia informacji na temat możliwości stosowania preparatu Octenilin przez kobiety w ciąży i w czasie karmienia piersią.


Skład

Skład: oktenidyny dichlorowodorek, glikol propylenowy, hydroksyetyloceluloza, woda oczyszczona.


Jak stosować

Przy oczyszczaniu zawsze należy najpierw przepłukać i wyczyścić rany z łatwo usuwalnych warstw, zanim nałożona zostanie na ranę warstwa żelu octenilin żel do ran.
Okłady, gazy, kompresy lub inne chłonne materiały czy środki do wypełniania ran mogą być przed użyciem zwilżone lub nasączone preparatem, aby przykryć lub wypełnić ranę warstwą żelu i następnie ją zabandażować.
Octenilin żel do ran może pozostawać na powierzchni rany do następnej zmiany opatrunku. W zależności od częstotliwości zmian opatrunku octenilin żel do ran może być stosowany w różnych ilościach:
większe ilości: np. w przypadku zmiany opatrunku po kilku dniach
mniejsze ilości: w przypadku zmiany opatrunku następnego lub tego samego dnia
W ten sposób powierzchnia rany pozostaje wilgotna, co ułatwia jej dobre oczyszczenie. Warstwy powierzchniowe rozpuszczają ostrożnie, chroniąc ranę i zostają usunięte podczas następnej zmiany opatrunku.
Zabieg ten należy powtarzać tak często aż wszystkie warstwy powierzchniowe oraz tkanki martwicze dadzą się łatwo usunąć, a rana będzie optycznie czysta.

Przeznaczenie

Octenilin żel do ran można stosować np. :
do nawilżania i oczyszczania pokrytych nalotem, zainfekowanych oraz przewlekłych ran skóry
do zwilżania bandaży lub opatrunków w celu przedłużenia ich trwałości
do usuwania stwardniałych warstw
do wspomagania naturalnego procesu gojenia

Ostrzeżenia

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.
Nie stosować na chrząstkę szklistą.
Nie stosować w połączeniu z tenzydami anionowymi, ponieważ mogą one negatywnie wpływać na właściwości konserwujące preparatu. Nie stosować w kombinacji z produktami zawierającymi PVP-jod. Żelu octenilin żel do ran nie wolno mieszać z innymi środkami do oczyszczania ran, takimi jak mydła, maści, oleje oraz enzymy.

Po pierwszym otwarciu, produkt należy zużyć w ciągu 6 tygodni.

Nie wystawiać preparatu na działanie promieni słonecznych, nie zamrażać.
Chronić przed dziećmi.


Możliwe skutki uboczne

Dotychczas nie zaobserwowano.

Waga

20 ml netto


Dystrybutor

Schulke Polska Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 132
02-305 Warszawa, Polska


Producent

Schülke & Mayr GmbH
Robert-Koch-Str. 2
22851 Norderstedt, Niemcy


Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.