Oilatum Baby, emulsja do kapieli, 250 ml

Marka: OILATUM

Łagodząca, oczyszczająca emulsja ochronna do kąpieli dla dzieci.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

25,88

O produkcie: Oilatum Baby, emulsja do kapieli, 250 ml

100004026

Opis

Oilatum® Baby to emulsja do kąpieli, przeznaczona dla dzieci. Tworzy ochronny film na powierzchni skóry, zapobiegając utracie wody.

Właściwości

Preparat przeznaczony jest do codziennego stosowania. Myje skórę, zastępując mydło. Odpowiedni do stosowania już od 1. dnia życia. Zaawansowana formuła sprawia, że stan skóry ulega poprawie już po pierwszym użyciu. To zasługa zastosowanych w preparacie Oilatum baby płyn do kąpieli składników aktywnych. Są to m.in.:

  • alkohol cetylostearylowy – zaliczany jest to tzw. emolientów tłustych; przyczynia się do poprawy poziomu nawilżenia; pomaga chronić skórę przed utratą wody,
  • olej parafinowy – wykazuje właściwości ochronne, barierowe,
  • gliceryna – pomaga łagodzić podrażnienia; wspiera proces regeneracji naskórka; wykazuje właściwości silnie nawilżające.

Oilatum baby płyn do kąpieli jest odpowiedni do stosowania u osób ze skórą wrażliwą, przesuszoną i skłonną do atopii. Postać emulsji sprawia, że na powierzchni skóry powstaje warstwa ochronna, zapobiegająca utracie wody.

Kiedy stosować Oilatum baby płyn do kąpieli?

Oilatum baby płyn do kąpieli to produkt przeznaczony do codziennej pielęgnacji skóry dzieci już od urodzenia. Sięgnij po niego, gdy skóra malucha potrzebuje nawilżenia oraz ochrony przed czynnikami zewnętrznymi.

Jak długo można stosować Oilatum baby płyn do kąpieli?

Produkt przeznaczony jest do codziennego stosowania w ramach pielęgnacji. Emulsję dodawaj do kąpieli tak często, jak to konieczne.

Czy stosowanie Oilatum baby płyn do kąpieli w ciąży jest bezpieczne?

Producent nie informuje o bezpieczeństwie stosowania tego kosmetyku przez kobiety spodziewające się dziecka. Jeśli chcesz wykorzystać go w codziennej pielęgnacji a masz wątpliwości, skonsultuj się z lekarzem prowadzącym ciążę.


Skład INCI

Paraffinum Liquidum, Isopropyl Palmitate, PEG-8 Dilaurate, Cetyl Acetate, PEG-40 Sorbitan Peroleate, Stearyl Acetate, Oleyl Acetate, Acetylated Lanolin Alcohol.

Jak stosować

Kąpiel w wannie:

Niemowlęta: Do wypełnionej wodą wanienki wlać ½ - 2 nakrętki emulsji do kąpieli. Umyć delikatnie całe ciało niemowlęcia. Delikatnie osuszyć skórę.

Dzieci: Do wypełnionej wodą wanny nalać 1-2 nakrętek emulsji do kąpieli. Kąpać dziecko przez 10 - 20 minut, a następnie delikatnie osuszyć skórę.

Mycie pod prysznicem: Niewielką ilość emulsji do kąpieli nanieść na mokrą skórę. Spłukać i delikatnie osuszyć.


Przeznaczenie

Produkt przeznaczony dla dzieci, do codziennej pielęgnacji skóry suchej, wrażliwej lub podrażnionej.

Pojemność

Masa/objętość netto: 250 ml

DystrybutorProducent

FARMAR NEDERLANDS

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.