Oilatum Baby, emulsja do kapieli dla niemowląt od 1 dnia życia, 500 ml

Marka: OILATUM

Emulsja do kąpieli dla niemowląt, z ciekłą parafiną, hipoalergiczna.

Wielkość opakowania - mililitry
Dostępny
68,69

O produkcie: Oilatum Baby, emulsja do kapieli dla niemowląt od 1 dnia życia, 500 ml

100020319

Opis

Emulsja do kapieli dla niemowląt od 1 dnia życia

Właściwości

Hipoalergiczna formuła i niewielka liczba składników (tylko 8) minimalizuje ryzyko wystąpienia alergii i podrażnień skóry. Ciekła parafina natłuszcza i nawilża skórę, tworząc na niej warstwę ochronną, zapobiegając w ten sposób utracie wilgoci. Może być stosowana od 1. dnia życia.

Oilatum Baby – jaki ma skład?

Emulsja do kąpieli dla dzieci od 1. dnia życia Oilatum zawiera ciekłą parafinę i inne emolienty (palmitynian izoporopylu, alkohol cetylowy, estry octowe alkoholu stearylowego oraz oleinowego, acetylowany alkohol lanolinowy) oraz składniki o delikatnych właściwościach myjących (PEG-8 i PEG-40). W składzie nie znajdziesz konserwantów, substancji zapachowych ani barwników. Kosmetyk został przebadany dermatologicznie i ma neutralne dla skóry pH. Emulsję można stosować nawet u dzieci i niemowląt ze skórą wrażliwą i skłonną do alergii.

Kiedy stosować Oilatum Baby?

Emulsja dla dzieci Oilatum jest przeznaczona do codziennej kąpieli. Nadaje się do skóry przesuszonej, atopowej i z egzemą. Możesz stosować go już od dnia narodzin.

Kosmetyku nie należy używać w przypadku wystąpienia alergii na parafinę (co zdarza się dość rzadko) lub inne składniki preparatu. Jeśli na skórze pojawi się podrażnienie, świąd, wysypka, rumień albo inne objawy nadwrażliwości, należy zaprzestać korzystania z emulsji.

Jakie działanie ma Oilatum Baby?

Oilatum dla dzieci zmiękcza, natłuszcza i wygładza naskórek. Preparat tworzy też na powierzchni ciała ochronny film, który zapobiega utracie wody ze skóry. Już w czasie kąpieli skóra staje się nawilżona i bardziej odporna na podrażnienia, dzięki czemu nie ma potrzeby stosowania kremów, balsamów czy oliwek. Emulsja zawiera również składniki o właściwościach myjących, dlatego możesz umyć dziecko bez użycia mydła.

Czy ciekła parafina jest bezpieczna dla dzieci i niemowląt?

Ciekła parafina stosowana w kosmetykach i emulsjach do kąpieli (również tych marki Oilatum) spełnia standardy określone w dyrektywie Komisji Europejskiej, która dopuszcza do użycia jedynie substancję wysokiej czystości, praktycznie pozbawioną zanieczyszczeń*. Parafina zostaje na powierzchni skóry – nie przenika do jej żywych warstw. Chociaż w przeciwieństwie do olejów roślinnych nie wykazuje właściwości odżywczych, ma obojętny dla skóry charakter (za to niektóre tłuszcze pochodzenia roślinnego mogą uczulać).

* https://www.drmax.pl/blog-porady/parafina-ciekla-w-kosmetyce-i-jej-wlasciwosci-dla-skory-sprawdz


Skład INCI

Paraffinum Liquidum, Isopropyl Palmitate, PEG-8 Dilaurate, Cetyl Acetate, PEG-40 Sorbitan Peroleate, Stearyl Acetate, Oleyl Acetate, Acetylated Lanolin Alcohol.

Jak stosować

Kąpiel w wannie: Niemowlęta: Do wypełnionej wodą wanienki wlać ½-2 nakrętki emulsji do kąpieli. Umyć delikatnie całe ciało niemowlęcia. Delikatnie osuszyć skórę. Dzieci: Do wypełnionej wodą wanny nalać 1-2 nakrętek emulsji do kąpieli. Kąpać dziecko przez 10 - 20 minut, a następnie delikatnie osuszyć skórę. Mycie pod prysznicem: Niewielką ilość emulsji do kąpieli nanieść na mokrą skórę. Spłukać i delikatnie osuszyć.

Przeznaczenie

OILATUM BABY Emulsja Do Kąpieli jest polecana do kąpieli niemowląt i dzieci z przesuszoną skórą skłonną do podrażnień i atopii.

Pojemność

500 ml netto

Producent

Stada

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.