Olimp Hydratonic Med, proszek w saszetkach o smaku malinowym, 10 saszetek.

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego w odwodnieniu.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

18,00

Klienci kupili również

Suplement diety w postaci tabletek musujących, który zawiera elektrolity.

O produkcie: Olimp Hydratonic Med, proszek w saszetkach o smaku malinowym, 10 saszetek.

100015479

Opis

Hydratonic Med jest to dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego stosowany w  stanach odwodnienia organizmu. Przywraca równowagę elektrolitową.

Właściwości

Hydratonic® Med zawiera cukry i substancję słodzącą. Preparat w postaci proszku, który po rozpuszczeniu w wodzie stosuje się jako doustny płyn nawadniający do postępowania dietetycznego w stanach zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej, w których istnieje ryzyko odwodnienia organizmu podczas biegunki i wymiotów.Jest to produkt nawadniający o zmniejszonej osmolarności i obniżonej zawartości sodu, którego skład jest zgodny z zaleceniami ESPGHAN (Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci).

Tabela

Składniki
W 100 g produktu
w saszetkach
W 100 ml
produktu
sporządzonego
zgodnie z opisem*
Glukoza 59,67 g 1,79 g
Sód 4,67 g 0,14 g
Chlorki 6,0 g 0,18 g
Potas 2,67 g 0,08 g
Cytrynian 10,0 g 0,3 g

Skład

Składniki: glukoza bezwodna, maltodekstryna, cytrynian sodu, kwas cytrynowy, chlorek sodu, chlorek potasu, aromaty, acesulfam K – substancja słodząca.

Jak stosować

Zawartość saszetki rozpuścić w 200 ml ciepłej, przegotowanej wody. Podawać schłodzone. Sporządzonego roztworu nie należy dosładzać.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia:
FAZA NAWADNIANIA(pierwsze 3-4 godziny nawadniania):Masa ciała: powyżej 15 kg 6 saszetek rozpuścić w 1200 ml.

FAZA NAWADNIANIA PODTRZYMUJĄCEGO(dalsze etapy nawadniania):1 saszetkę rozpuścić w 200 ml. Podawać 100 ml przygotowanego płynu po każdym biegunkowym stolcu lub wymiotach.

Przeznaczenie

Preparat przeznaczony: dla dzieci powyżej 3 roku życia, młodzieży i dorosłych do postępowania dietetycznego w stanach odwodnienia organizmu w przebiegu biegunki i/lub przy wymiotach, w celu uzupełniania płynów i składników mineralnych.

Ostrzeżenia

Produkt przyjmowany pod nadzorem lekarza. Wyprodukowano bez użycia białka mleka, laktozy i glutenu.
Środki ostrożności i przeciwwskazania: Produktu nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników. Nie należy przekraczać porcji preparatu proponowanej do spożycia. Preparat jest niekompletnym środkiem spożywczym i nie należy go stosować jako jedynego źródła pożywienia. Nie stosować pozajelitowo. Przeciwwskazaniem do stosowania produktu jest słaba wydolność nerek, wstrząs hemodynamiczny oraz niedrożność jelit.
Warunki przechowywania: przechowywać w suchych pomieszczeniach, w temperaturze pokojowej, w szczelnie zamkniętych opakowaniach. Chronić przed wilgocią. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Waga



Producent

OLIMP LABORATORIES
Nagawczyna 109 c
Dębica

Typ produktu

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.