Olivocap Gardło, spray nawilżający z witaminą A+E, 20ml, 285 dawek

Spray nawilżający do gardła z witaminą A i E, dla dzieci i dorosłych.

Dostępny
14,95

Klienci kupili również

O produkcie: Olivocap Gardło, spray nawilżający z witaminą A+E, 20ml, 285 dawek

100004148

Opis

Olivocap Gardło to spray nawilżający z witaminą A i E przeznaczony dla dzieci i dorosłych


Właściwości

Wyrób medyczny powstał z myślą o osobach, które zmagają się z wysuszoną śluzówką gardła. Może do tego dochodzić m.in. na skutek przyjmowania niektórych leków (np. sterydów wziewnych), palenia papierosów, oddychania przez usta, przebywania w zanieczyszczonym środowisku, ogrzewanych lub klimatyzowanych pomieszczeniach, pracy z wykorzystaniem głosu. Olivocap Gardło to produkt, który wykorzystuje właściwości oliwy z oliwek będącej głównym składnikiem produktu. Zastosowana w preparacie, powleka błonę śluzową okluzyjnym filmem, co pomaga zapobiec jej przesuszeniu. Skład uzupełniono o takie składniki jak:

  • witamina E –wspiera ochronę komórek przed skutkami stresu oksydacyjnego; odpowiada za utrzymanie integralności błon komórkowych,
  • witamina A – sprzyja regeneracji błony śluzowej jamy ustnej i gardła,
  • olejek miętowy – odpowiada za nadanie przyjemnego uczucia odświeżenia.

Ten wyrób medyczny nie zawiera wody ani konserwantów. Może być stosowany nie tylko przez dorosłych, ale i dzieci powyżej 12. miesiąca życia. Ma specjalny aplikator, który pozwala na wyeliminowanie odruchu wymiotnego.

Jak działa Olivocap Gardło?

Olivocap Gardło to wyrób medyczny ze składnikami, które odpowiadają za nawilżenie oraz regenerację przesuszonej błony śluzowej. Pomagają przeciwdziałać jej suchości, przyczyniając się do poprawy kondycji jamy ustnej, krtani i gardła.

Jak stosować Olivocap Gardło?

Preparat stosuj zgodnie z rekomendacjami producenta lub – w przypadku małych dzieci (poniżej 12. miesiąca życia) – w oparciu o zalecenia lekarskie.

Jeśli podajesz produkt osobie dorosłej, rozpyl 2-3 porcje na język lub tylną ścianę gardła. W przypadku dzieci powyżej 1. roku życia należy rozpylić 1-2 porcje. Stosuj 2-3 razy dziennie – po posiłku.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Olivocap Gardło?

Tego wyrobu medycznego nie stosuj u osób z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników preparatu. Nie podawaj go także dzieciom poniżej 12. miesiąca życia – chyba że lekarz zadecyduje inaczej.

Z czym nie łączyć Olivocap Gardło?

Producent nie podaje informacji dotyczących tego, z czym nie łączyć stosowania preparatu. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, najlepiej skonsultuj się z lekarzem.

Czy Olivocap Gardło ma skutki uboczne?

Nie ma informacji dotyczących skutków ubocznych związanych ze stosowaniem preparatu. Pamiętaj jednak, aby wykorzystywać go zgodnie z przeznaczeniem i w oparciu o zalecenia producenta.


Skład

Oliwa z oliwek, witamina A i E, olejek miętowy.
Nie zawiera wody.
Nie zawiera konserwantów.

Jak stosować

DOROŚLI: wstrzymać oddech i rozpylić 2-3 dawki na język lub tylną ścianę gardła od 2 do 4 razy dziennie po posiłku.
DZIECI: rozpylić 1-2 dawki na język od 2 do 3 razy dziennie po posiłku.

Przeznaczenie

Suchość błon śluzowych gardła u osób pracujących głosem, przyjmujących preparaty wysuszające śluzówkę, np. sterydy wziewne
Możliwość nanoszenia na język odpowiednim aplikatorem eliminuje odruch wymiotny.

Ostrzeżenia

U małych dzieci stosować po konsultacji z lekarzem.
Aplikator może być stosowany tylko przez jedną osobę.

Dystrybutor

CAPEYPHARMA SP. Z O.O.

Producent

Capeypharma Sp. z o.o. Sp. k

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.