Omegamed Optima Start, 30 kapsułek

Suplement diety z DHA i folianami, dla kobiet planujących ciążę, kapsułki.

Dostępny
37,30

O produkcie: Omegamed Optima Start, 30 kapsułek

100014588

Opis

Omegamed® Optima START to preparat opracowany specjalnie dla kobiet planujących ciążę oraz w pierwszych miesiącach ciąży.

Właściwości

Omegamed® Optima START to preparat opracowany specjalnie dla kobiet planujących ciążę oraz w pierwszych miesiącach ciąży. Ma optymalny skład opracowany z udziałem specjalistów, który zapewnia codzienną porcję składników, ważnych m.in. dla prawidłowego rozwoju mózgu i oczu u płodu i niemowląt karmionych piersią.

DHA zawarty w produktach Omegamed® jest:

  • Z pierwotnego źródła – pozyskiwany z naturalnych alg Schizochytrium sp., czyli pierwotnego, bezpiecznego źródła. Oznacza to lepszy smak i zapach oraz dobrą przyswajalność i tolerancję;
  • Czysty – algi, z których pozyskiwany jest DHA, są hodowane w kontrolowanych warunkach, poza zbiornikami morskimi. Oznacza to brak ryzyka kontaktu z potencjalnie niebezpiecznymi zanieczyszczeniami występującymi w naturalnym środowisku, takimi jak dioksyny, rtęć metylowana, polichlorowane bifenyle (PCB);
  • Idealny – skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzają wartościowe badania naukowe oraz tradycja stosowania. Oznacza to, że jest sprawdzony i idealnie dostosowany do potrzeb najbardziej wymagających i wrażliwych na niedobory tego składnika w diecie grup konsumentów.

Omegamed Optima Start – na co stosować?

Suplement diety Omegamed Optima Start powstał z myślą o kobietach planujących ciążę oraz będących w pierwszych miesiącach ciąży.1000 pierwszych dni życia dziecka to unikalny czas kształtujący przyszłe zdrowie Twojej pociechy. Jednocześnie w tym okresie organizm kobiety wykazuje zwiększone zapotrzebowanie na różne składniki odżywcze – przede wszystkim DHA, foliany, witaminę D oraz jod. Wyniki badań naukowych sugerują suplementację witaminą D w dawce 2000 j.m. przez kobiety planujące ciążę, ciężarne oraz karmiące piersią. Niektóre składniki nie są również prawidłowo metabolizowane – przykładowo według badań nawet 50% kobiet ma problem z prawidłowym metabolizowaniem kwasu foliowego. Warto zatem postawić na kompleksowy preparat wzbogacający codzienną dietę, który ma specjalnie opatentowaną, wysoce przyswajalną formułę.

Omegamed Optima Start – jaki ma skład?

Omegamed® Optima START zawiera zalecane składniki w unikalnym połączeniu:

  • DHA z alg (Life’s DHA®): 200 mg – kwas dokozaheksaenowy to ważny składnik komórek nerwowych oraz siatkówki oka. Wspomaga prawidłowy rozwój mózgu oraz oczu u płodu w łonie matki oraz niemowlęcia karmionego piersią. Jak informuje Polskie Towarzystwo Ginekologiczne, źródło DHA ma znaczenie. Pochodzące z alg nie stanowi ryzyka zanieczyszczenia metalami ciężkimi;
  • Złożone źródło folianów ActiFolin®: kwas foliowy (400 μg) + aktywna forma kwasu foliowego (400 μg) – to specjalnie opracowana, opatentowana forma folianów o wysokiej przyswajalności. Odpowiedni poziom folianów w organizmie matki ogranicza ryzyko rozwoju wad cewy nerwowej u płodu;
  • Witamina D:2000 j.m. – wspomaga utrzymanie zdrowych kości oraz zębów, przyczynia się do prawidłowego wchłaniania wapnia oraz fosforu;
  • Jod: 200 μg – wspiera funkcjonowanie układu nerwowego.

W składzie Omegamed Optima Start znajduje się również wysokooleinowy olej słonecznikowy oraz przeciwutleniacze. Kapsułki suplementu diety zawierają żelatynę oraz substancje utrzymujące wilgoć. Omegamed® Optima Start nie zawiera oleju rybiego, dzięki czemu produkt jest dobrze tolerowany, nie potęguje mdłości.

Jak przyjmować suplement Omegamed Optima Start?

Producent zaleca suplementację w ramach 1 kapsułki dziennie. Preparat należy zażywać w trakcie lub do posiłku, aby zwiększyć przyswajalność jego składników. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia. Suplement nie może być traktowany jako zamiennik zróżnicowanej diety i zdrowego trybu życia. Nie należy stosować go w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. W przypadku wystąpienia jakichkolwiek działań niepożądanych powinno się zaprzestać przyjmowania suplementu, a następnie należy skonsultować się z lekarzem.


Tabela

Składnik aktywny Zaleca dzienna porcja – 1 kapsułka
Actifolin®

- kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy)
- kwas foliowy forma aktywna

400 µg (200% RWS, 100% RDS)
400 µg (200% RWS, 100% RDS)
Jod 200 µg (133% RWS, 100% RDS)
Witamina D 50 µg (2000 j.m. 1000% RWS, 100% RDS)
DHA 200 mg

Skład

Składniki: zawartość kapsułki: olej z mikroalg Schizochytrium sp. zawierający DHA (kwas dokozaheksaenowy Life’s DHA®) [olej z alg; olej słonecznikowy wysokooleinowy; aromat; przeciwutleniacze: mieszanina tokoferoli, estry kwasów tłuszczowych i kwasu L-askorbinowego]; substancja zagęszczająca mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych; emulgator: lecytyny; cholekalcyferol (witamina D); sól glukozaminowa kwasu (6S)-5-metylotetrahydrofoliowego (kwas foliowy - aktywna forma); kwas pteroilomonoglutaminowy (kwas foliowy); jodan potasu (jod). Otoczka kapsułki: żelatyna; substancja utrzymująca wilgoć: glicerol; barwnik: tlenki i wodorotlenki żelaza.


Jak stosować

Kapsułki należy połknąć i popić wodą. Preparat należy przyjmować w trakcie lub po posiłku. Preparat należy przyjmować w trakcie lub po posiłku.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 kapsułka dziennie.

Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji produktu.


Przeznaczenie

Produkt przeznaczony dla kobiet planujących ciąże i w pierwszych miesiącach ciąży.

Ostrzeżenia

Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia.

Waga

Masa netto: 23 g (30 kapsułek po 0,767 g)

Producent

Polski Lek S.A.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.