Omegamed Optima Start, suplement diety, 30 kapsułek

Dostępny
35,12

O produkcie

100014588

Omegamed® Optima START to preparat opracowany specjalnie dla kobiet planujących ciążę oraz w pierwszych miesiącach ciąży.

Właściwości

Omegamed® Optima START to preparat opracowany specjalnie dla kobiet planujących ciążę oraz w pierwszych miesiącach ciąży. Optymalny skład, opracowany z udziałem specjalistów, zapewnia codzienną porcję składników ważnych m.in. dla prawidłowego rozwoju mózgu i oczu u płodu i niemowląt karmionych piersią.
Omegamed® Optima START zawiera zalecane składniki w unikalnym połączeniu:
  • DHA z alg (Life’s DHA®):200 mg
  • Złożone źródło folianów ActiFolin®: kwas foliowy (400 μg) + aktywna forma kwasu foliowego (400 μg)
  • Witamina D:2000 j.m.
  • Jod: 200 μg

DHA zawarty w produktach Omegamed® jest:
  • Z pierwotnego źródła - pozyskiwany z naturalnych alg Schizochytrium sp., czyli pierwotnego, bezpiecznego źródła. Oznacza to lepszy smak i zapach oraz dobrą przyswajalność i tolerancję.
  • Czysty - algi, z których pozyskiwany jest DHA są hodowane w kontrolowanych warunkach, poza zbiornikami morskimi. Oznacza to brak ryzyka kontaktu z potencjalnie niebezpiecznymi zanieczyszczeniami występującymi w naturalnym środowisku, takimi jak dioksyny, rtęć metylowana, polichlorowane bifenyle (PCB).
  • Idealny - skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzają wartościowe badania naukowe oraz tradycja stosowania. Oznacza to, że jest sprawdzony i idealnie dostosowany do potrzeb najbardziej wymagających i wrażliwych na niedobory tego składnika w diecie grup konsumentów.

Omegamed® Optima Start nie zawiera oleju rybiego, dzięki czemu produkt jest dobrze tolerowany, nie potęguje mdłości.

Tabela

Składnik aktywny Zaleca dzienna porcja – 1 kapsułka
Actifolin®

- kwas foliowy (kwas pteroilomonoglutaminowy)
- kwas foliowy forma aktywna

400 µg (200% RWS, 100% RDS)
400 µg (200% RWS, 100% RDS)
Jod 200 µg (133% RWS, 100% RDS)
Witamina D 50 µg (2000 j.m. 1000% RWS, 100% RDS)
DHA 200 mg

Skład

Składniki: zawartość kapsułki: olej z mikroalg Schizochytrium sp. zawierający DHA (kwas dokozaheksaenowy Life’s DHA®) [olej z alg; olej słonecznikowy wysokooleinowy; aromat; przeciwutleniacze: mieszanina tokoferoli, estry kwasów tłuszczowych i kwasu L-askorbinowego]; substancja zagęszczająca mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych; emulgator: lecytyny; cholekalcyferol (witamina D); sól glukozaminowa kwasu (6S)-5-metylotetrahydrofoliowego (kwas foliowy - aktywna forma); kwas pteroilomonoglutaminowy (kwas foliowy); jodan potasu (jod). Otoczka kapsułki: żelatyna; substancja utrzymująca wilgoć: glicerol; barwnik: tlenki i wodorotlenki żelaza.

Jak stosować

Kapsułki należy połknąć i popić wodą. Preparat należy przyjmować w trakcie lub po posiłku. Preparat należy przyjmować w trakcie lub po posiłku.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 kapsułka dziennie.

Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji produktu.

Przeznaczenie

Produkt przeznaczony dla kobiet planujących ciąże i w pierwszych miesiącach ciąży.

Ostrzeżenia

Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia.

Waga

Masa netto: 23 g (30 kapsułek po 0,767 g)

Producent

Polski Lek S.A.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.