Oritolin, spray do gardła, 30 ml

Wyrób medyczny w postaci sprayu do gardła, zawiera oliwkę europejską.

Dostępny
22,67

Klienci kupili również

O produkcie: Oritolin, spray do gardła, 30 ml

100009579

Opis

Wyrób medyczny w postaci sprayu do gardła na bazie oleju z owoców oliwki europejskiej.

Właściwości

Oritolin to preparat przeznaczony dla osób, które borykają się z wysuszoną śluzówką gardła i podrażnieniami. Może być stosowany w stanach uczucia suchości w jamie ustnej bez względu na ich przyczynę. Jest odpowiedni w przypadku wysuszenia błon śluzowych związanego ze stosowaniem leków obniżających ciśnienie tętnicze i antydepresyjnych, a także przy suchości gardła w przebiegu chorób, zaburzeń hormonalnych czy cukrzycy. Składniki zawarte w produkcie mogą pomóc poradzić sobie z chrypką, ścieńczeniem błon śluzowych i przy obciążeniu gardła w trakcie pracy z głosem. Są to:

  • Oliwa z oliwki europejskiej – pomaga nawilżyć gardło i zregenerować błonę śluzową. Wspiera ochronę przed odwodnieniem tkanek. Odpowiada za zwalczanie wolnych rodników. Oliwa jest źródłem witaminy A i E.
  • Witamina E – to przeciwutleniacz, który wspiera walkę z wolnymi rodnikami.

Preparat Oritolin może być stosowany również przez osoby, które regularnie przebywają w zanieczyszczonym środowisku i pomieszczeniach ogrzewanych lub klimatyzowanych. Jest przeznaczony także dla palaczy. Składniki zawarte w preparacie Oritolin pomagają poradzić sobie z podrażnieniami i uchronić błony śluzowe przed czynnikami zewnętrznymi.

Preparat Oritolin jest odpowiedni dla osób dorosłych i dzieci powyżej 6. roku życia. Produkt ma miodowy smak. Wyrób cechuje się naturalnym składem. Substancje w nim zawarte pomagają przynieść ulgę na nawet 8 godzin*.

Jak działa Oritolin?

Produkt, podobnie jak inne preparaty z witaminą E i oliwą z oliwek, może być stosowany przez osoby borykające się z bólem gardła.

Jak stosować Oritolin?

Preparat Oritolin należy rozpylić do każdego otworu nosowego z wykorzystaniem aplikatora w opakowaniu. Podczas stosowania produktu warto wstrzymać oddech. Preparat należy stosować maksymalnie 3 razy w ciągu doby. Produkt najlepiej aplikować w pozycji pionowej.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Oritolin?

Produktu Oritolin nie powinny stosować osoby, które mają nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników.

*http://www.qpharma.pl/pl/produkty/oritolin


Skład

farmakopealny olej z owoców oliwki europejskiej, witamina E (octan DL-alfa-tokoferylu)

Jak stosować

Dla dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia:Wstrzymaj oddech i zaaplikuj preparat 2-3 razy na tylną ścianę gardła.Stosuj maksymalnie 4 razy dziennie.

Dla dzieci w wieku 6-12 lat:Wstrzymaj oddech i zaaplikuj pojedynczą dawkę preparatu na tylną ścianę gardła. Stosuj maksymalnie 4 razy dziennie pod kontrolą dorosłych.


Przeznaczenie

Oritolin może być stosowany we wszystkich stanach uczucia suchości gardła i jamy ustnej oraz chrypce, zwłaszcza w sytuacjach: suchości błon śluzowych pochodzenia farmakologicznego (np. stosowanie leków obniżających ciśnienie tętnicze czy leków antydepresyjnych), suchości gardła w przebiegu innych chorób, zaburzeń hormonalnych, cukrzycy, ścieńczenia błon śluzowych, intensywnej pracy głosem, przebywania w zanieczyszczonym środowisku czy pomieszczeniach ogrzewanych lub klimatyzowanych, palenia papierosów.

Waga

30 ml

Dystrybutor

QPHARMA SP. Z O.O.

Producent

Qpharma

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.