Orton Flex suplement diety, 30 kapsułek

Suplement diety z kolagenem, glukozaminą, chondroityną, witaminą C.

Dostępny
29,14

Klienci kupili również

O produkcie: Orton Flex suplement diety, 30 kapsułek

100004238

Opis

Orton Flex suplement diety 30 kapsułek zawiera kompozycję aż 6 składników aktywnych: kolagen, kwas hialuronowy, glukozamina, chondroityna, ekstrakt z imbiru i witamina C. To preparat opracowany specjalnie dla osób, które chcą kompleksowo zadbać o stawy.


Właściwości

Orton Flex to suplement diety w postaci kapsułek, który zawiera 6 składników pomagających kompleksowo zadbać o stawy. W składzie Orton Flex znajduje się:

  • Hydrolizowany kolagen – jedno z najważniejszych białek w ludzkim organizmie. Istotny składnik chrząstek, ścięgien i innych tkanek związanych z mobilnością ciała. Wraz z wiekiem ilość kolagenu w organizmie maleje.
  • Glukozamina – substancja niezbędna do budowy stawów oraz chrząstek, która występuje w tkance łącznej. Podobnie jak w przypadku kolagenu, zdolność organizmu do wytwarzania glukozaminy maleje wraz z wiekiem. Większe zapotrzebowanie na glukozaminę występuje u osób nadmiernie eksploatujących swoje stawy, na przykład w ramach wzmożonego wysiłku fizycznego.
  • Chondroityna – wraz z glukozaminą buduje tkankę chrzęstną stawów.
  • Ekstrakt z kłącza imbiru lekarskiego – działa przeciwzapalnie.
  • Witamina C – przyczynia się do produkcji kolagenu, zapewniając prawidłowe funkcjonowanie chrząstek oraz kości.
  • Kwas hialuronowy – główny składnik mazi stawowej, która odpowiada za płynne działanie stawów bez uczucia dyskomfortu.

Na co pomaga Orton Flex?

Suplementacja codziennej diety w składniki znajdujące się w Orton Flex  korzystnie wpływa na ruchomość, wytrzymałość i sprawność stawów. Preparat dla osób dorosłych jest polecany m.in. osobom aktywnym fizycznie, czynnie uprawiającym sport, osobom z nadwagą, osobom starszym, kobietom w okresie menopauzy oraz innym osobom, które również chcą utrzymać sprawne i elastyczne stawy.

Jak prawidłowo stosować Orton Flex?

Zaleca się codzienne stosowanie suplementu w postaci 1 kapsułki.  Nie przekraczaj zalecanej dziennej dawki spożycia suplementu. Nie należy również zażywać go w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny skonsultować z lekarzem przyjmowanie Orton Flex. Preparat nie stanowi zamiennika zróżnicowanej diety ani zdrowego trybu życia.

Jak długo można stosować Orton Flex?

Producent nie podaje informacji na temat tego, jak długo można stosować Orton Flex. Należy mieć na uwadze, że jest to suplement diety, a zatem działa profilaktycznie, a nie doraźnie. W przypadku suplementacji zalecane jest zażywanie preparatu długoterminowo, minimum przez kilka miesięcy. Dla osiągnięcia pożądanych rezultatów przyjmuj suplement regularnie o stałej porze.

Czy Orton Flex pomaga na zapalenie stawów?

W ulotce suplementu nie zawarto informacji o tym, by preparat ten pomagał na zapalenie stawów. Ponieważ jednak zawiera składniki wspierające prawidłowe funkcjonowanie stawów, może przyczyniać się do ich szybszej regeneracji. Jeśli podejrzewasz u siebie zapalenie stawów, skonsultuj się z lekarzem, który pomoże w doborze odpowiedniego leczenia.


Tabela

Składnik

Zawartość w 1 kapsułce %RDA*
Siarczan glukozaminy 250 mg -
Ekstrakt z kłącza imbiru lekarskiego 100 mg -
Witamina C 80 mg   100%
Hydrolizowany kolagen 50 mg -
Siarczan chondroityny 50 mg -
Kwas hialuronowy  5 mg -

Skład

Składniki: glukozamina (siarczan glukozaminy), ekstrakt z kłącza imbiru lekarskiego, żelatyna (kapsułka), witamina C (kwas L-askorbinowy), hydrolizowany kolagen (hydrolizat żelatyny pochodzenia wieprzowego), chondroityna (chondroityny siarczan sodu rekina), sole magnezowe kwasów tłuszczowych (substancja przeciwzbrylająca), kwas hialuronowy.


Jak stosować

Spożywać doustnie podczas posiłku, najlepiej rano.

Dzienne spożycie

Porcja produktu zalecana do spożycia w ciągu dnia: 1 kapsułka.


Przeznaczenie

ORTON FLEX jest szczególnie polecany:
- osobom aktywnym fizycznie, czynnie uprawiającym sport, które mogą być narażone na przeciążenia stawów,
- osobom z nadwagą,
- osobom starszym,
- kobietom w okresie menopauzy,
- wszystkim osobom, które chcą utrzymać sprawne i elastyczne stawy.

Ostrzeżenia

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników produktu. Suplement diety nie może być zamiennikiem zdrowej, zbilansowanej diety.

Waga

Masa netto: 19,29 g


Producent

Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o.

Typ produktu

Suplement diety

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.