Paradontax

  (5)

Parodontax to marka produktów do higieny jamy ustnej, których zadaniem jest utrzymanie zdrowia zębów i dziąseł. Parodontax istnieje od 1937 roku i należy do globalnego przedsiębiorstwa farmaceutycznego GlaxoSmithKline, które słynie z wdrażania skutecznych receptur leków i wyrobów medycznych.

Sortuj według

  Parodontax – produkty do higieny jamy ustnej, które dbają o zęby, dziąsła i świeży oddech

  Krew podczas szczotkowania zębów, wrażliwość dziąseł, nieświeży oddech – oto lista przypadłości związanych ze zdrowiem jamy ustnej, z którymi zmagamy się najczęściej. Okazuje się, że mogą one być spowodowane wieloma czynnikami, począwszy od nieprawidłowe diety, anemii i cukrzycy, aż po urazy mechaniczne oraz palenie papierosów. Kluczową kwestią jest tu jedna paradontoza, czyli infekcja bakteryjna prowadząca do obniżenia linii dziąseł, a w konsekwencji do ruchomości zębów.

  Nad problemem paradontozy mocno pochyla się marka Parodontax, która w 1937 roku opracowała pierwszą pastę do zębów na paradontozę, która zawierała w swoim składzie wodorowęglan sodu o silnych właściwościach czyszczących. Z czasem do asortymentu dołączyły kolejne produkty, takie jak płyny do płukania jamy ustnej oraz szczoteczki do zębów Parodontax. Dziś marka aspiruje do pozycji eksperta w dziedzinie zdrowia i higieny jamy ustnej, który nieustannie prowadzi badania kliniczne i pogłębia swoją wiedzę na temat chorób dziąseł.

  Pasty do zębów Parodontax – jak działają i z czego można skorzystać?

  Wizytówką marki Parodontax są pasty do zębów na bazie wodorotlenku sodu, który działa bakteriobójczo i jest łagodny dla szkliwa. Substancja ta pomaga pozbyć się płytki bakteryjnej, która prowadzi do krwawienia dziąseł. Dzięki pastom do zębów Parodontax można z kolei ograniczyć ilość płytki nazębnej i poprawić kondycję dziąseł.

  Wśród past do zębów Parodontax znaleźć można produkty z serii:

  • Parodontax Classic, które jest pozbawiona fluoru i zawiera kompozycję soli mineralnych oraz ziół, takich jak jeżówka, rumianek, szałwia, mirra oraz mięta;
  • Parodontax Extra Fresh, która odświeża oddech i zwalcza problem krwawienia dziąseł. Za uczucie świeżości odpowiadają wyciągi ziołowe o działaniu przeciwbakteryjnym i orzeźwiającym.