Paranit

  (5)

Paranit to marka należąca do firmy Perrigo założonej ponad 130 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Zajmuje się produkcją wyrobów medycznych na wszy i gnidy o skuteczności potwierdzonej badaniami. Na całym świecie marka występuje również pod nazwami Paranix i Lyclear.

Sortuj według

  Preparaty na wszy i gnidy Paranit – profilaktyka i leczenie

  Paranit oferuje produkty wykorzystywane w walce z wszawicą. Substancje w nich zawarte pomagają zadbać o kondycję włosów, a jednocześnie zmniejszyć ryzyko zarażenia. Tworzą bowiem środowisko, które jest nieprzyjazne dla wszy. Marka ma w swojej ofercie m.in. preparaty w formie sprayu, a także szampony lecznicze. Ich działanie opiera się na składzie, który jest szkodliwy dla wszy, ale nie dla ludzi. Ceny wyrobów medycznych Paranit różnią się w zależności od ich typu.

  Preparaty na wszy dla dzieci Paranit mają lekką konsystencję. Wiele z nich schnie samoistnie. To produkty o przyjemnym zapachu. Zawierają naturalne olejki roślinne. Można stosować je codziennie już od 6. miesiąca życia. Marka oferuje zarówno produkty, które pomagają uchronić skórę przed zakażeniem, jak i te wykorzystywane w walce z już rozwiniętymi pasożytami. Niektóre z nich można stosować w sytuacji, gdy w szkole lub przedszkolu pojawiła się wszawica. Pomagają one bowiem zmniejszyć ryzyko zarażenia.

  Skuteczne wyroby medyczne Paranit dla długich i krótkich włosów

  Marka Paranit słynie zwłaszcza z płynu eliminującego wszy głowowe i gnidy Paranit Sensitive Lotion, czyli pierwszego preparatu na rynku przeznaczonego do długich włosów. Przeszedł liczne badania, które potwierdzają stuprocentową skuteczność w eliminowaniu wszy oraz gnid. Produkt nie tylko usuwa pasożyty, lecz także pielęgnuje długie włosy.

  Wiele preparatów Paranit dostępnych w Dr. Max działa już w ciągu 10 minut. Produkty te wystarczy nałożyć na włosy i skórę głowy, a następnie spłukać po 10 minutach. Niektóre z nich wykazują skuteczność już po pierwszej aplikacji, w zależności od dokładności wmasowania środka oraz stopnia rozwoju pasożytów. Marka ma w swojej ofercie także preparaty na noc, które nakłada się bezpośrednio przed pójściem spać – na czas nie krótszy niż 8 godzin.

  Paranit oferuje także innowacyjny wykrywacz wszy. To specjalny żel, który barwi gnidy na kolor czerwony. Pozwala to na ich znacznie łatwiejsze usunięcie. Preparaty Paranit nie zawierają składników chemicznych.