Parasoftin, skarpetki złuszczające, 1 para

Skarpetki złuszczające z mocznikiem, poprawiające kondycję skóry stóp.

Dostępny
13,89

O produkcie: Parasoftin, skarpetki złuszczające, 1 para

100008751

Opis

Specjalnie dobrana mieszanina kwasów AHA/BHA zapewnia za intensywną regenerację i odnowę naskórka. .

Właściwości

Parasoftin to skarpetki z kwasami AHA i BHA stworzone z myślą o osobach, które borykają się z nadmiernym rogowaceniem naskórka. Produkt wzbogacono kompleksem ekstraktów roślinnych. Właściwości kwasów AHA i BHA są cenione wśród osób, które borykają się z nadmiernie narastającym naskórkiem. Substancje te pomagają zregenerować tkanki. Wspierają ich odnowę. Ekstrakt z miodu, opuncji, marakui, winogrona i ananasa – pomagają odżywić i nawilżyć skórę stóp. Mocznik i alantoina – są stosowane w celu nawilżenia skóry. Wspomagają regenerację i odbudowę naskórka. Pomagają go wygładzić.

Produkt nie powoduje uszkodzenia i podrażnienia zdrowej skóry. Składniki, którymi pokryto skarpetki, pomagają nawilżyć naskórek, przywrócić jego miękkość i wygładzić. Stosowanie produktu może przyczynić się do zmniejszenia ilości narastającego naskórka. Substancje zawarte w płynie pomagają uchronić stopy przed ponownym pękaniem, złuszczaniem i nadmiernym rogowaceniem przez kolejne dni. Parasoftin może być stosowany jedynie na stopach. To produkt jednorazowy. Zaleca się przeprowadzenie testu alergicznego (poprzez nałożenie niewielkiej ilości substancji na skórę) przed kuracją.

Jak działają skarpetki złuszczające Parasoftin?

Właściwości kwasów BHA i AHA sprawiają, że skarpetki złuszczające pomagają pozbyć się nadmiaru naskórka gromadzącego się na stopach i zregenerować skórę. Stosowanie produktu zgodnie z zaleceniami producenta może przyczynić się do poprawy wyglądu stóp. Pierwsze efekty procesu złuszczania widać po 4-7 dniach.

Jak stosować skarpetki złuszczające Parasoftin?

Do skarpetek Parasoftin dołączono instrukcję z zasadami stosowania produktu. Zgodnie z nią, wyrób powinien być używany w następującej kolejności:

  1. Załóż skarpetki na stopy.
  2. Otwórz saszetki i wlej płyn do wnętrza skarpetek.
  3. Zabezpiecz skarpetki wokół kostki z użyciem naklejki dołączonej do zestawu.

Producent zaleca też założenie bawełnianych skarpetek, co zwiększy komfort noszenia produktu.  Parasoftin należy zdjąć po około 60-90 minutach i spłukać pozostały płyn wodą. Produkt może być używany nie częściej niż co 30 dni.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania skarpetek złuszczających Parasoftin?

Skarpetki nie mogą być stosowane na podrażnioną, zranioną i wrażliwą skórę. Przeciwwskazaniem do korzystania z produktu jest nadwrażliwość na którykolwiek składnik płynu, egzema, cukrzyca oraz grzybica stóp. Produktu Parasoftin nie należy aplikować na paznokcie pokryte lakierem klasyczny, akrylowym i hybrydowym oraz tipsy.


Skład INCI

ALCOHOL DENAT., AQUA, PROPYLENE GLYCOL, LACTIC ACID, GLYCOLIC ACID, UREA, SODIUM LACTATE, MEL EXTRACT, OPUNTIA FICUS-INDICA EXTRACT, PYRUS COMMUNIS FRUIT EXTRACT, PASSIFLORA EDULIS FRUIT EXTRACT, CITRUS LIMON FRUIT EXTRACT, ANANAS SATIVUS FRUIT EXTRACT, VITIS VINIFERA FRUIT EXTRACT, CITRIC ACID, MALIC ACID, SALICYLIC ACID, MENTHOL, ALLANTOIN, BETAINE, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, PARFUM, CITRONELLOL.

Jak stosować

Umyj i osusz stopy.

Załóż skarpetki na stopy.

Otwórz saszetki, wlej płyn do skarpetek.

Zabezpiecz skarpetki wokół kostki (naklejką)

Dla lepszego komfortu nałóż dodatkowo bawełniane skarpetki.

Po 60-90 minutach zdejmij skarpetki nasączone płynem oraz pozostałość płynu na stopach spłucz wodą.

W zależności od stopnia zniszczenia stopy proces złuszczania rozpocznie się po 4-7 dniach i będzie trwać kolejnych 3-5 dni.

Po aplikacji wypielęgnowana skóra jest zabezpieczona przed ponownym pękaniem, złuszczaniem i nadmiernym rogowaceniem.

Skóra wygląda na zdrową i odpowiednio zadbaną.

Zabieg można powtórzyć nie wcześniej niż po 30 dniach.


Przeznaczenie

Produkt przeznaczony wyłącznie do stosowania na stopach, nie używać na innych częściach ciała. 

Ostrzeżenia

Produkt przeznaczony do jednorazowego użytku.

Produktu nie wolno używać częściej niż co 30 dni.

Unikać stosowania na podrażnioną, zranioną i wrażliwą skórę. 

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.


Pojemność

2 saszetki po 20 ml, 2 skarpetki, 2 naklejki.

Producent

ADEX COSMETICS & PHARMA 

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.