Sunstar Gum Paroex 0.12% CHX, płyn do płukania jamy ustnej, 300 ml

Płyn do płukania jamy ustnej, na wrażliwe dziąsła, po zabiegach.

Dostępny
16,19

O produkcie: Sunstar Gum Paroex 0.12% CHX, płyn do płukania jamy ustnej, 300 ml

100020060

Opis

Seria Gum® Paroex® została opracowana przez ekspertów, aby pomóc dziąsłom w powrocie do zdrowia. Niszczy istniejącą płytkę nazębną oraz powstrzymuje odkładanie się nowej płytki bakteryjnej przez co zapobiega pojawianiu się kolejnych problemów.


Właściwości

Płyn do płukania jamy ustnej Gum Paroex przeznaczony jest do specjalistycznej pielęgnacji jamy ustnej np. po zabiegach chirurgicznych i ekstrakcji zębów. Formuła preparatu została opracowana przez specjalistów w celu maksymalnej ochrony dziąseł i przyspieszenia ich regeneracji. Składniki płynu do płukania nie tylko usuwają osad nazębny, ale także chronią przed odkładaniem się nowej płytki bakteryjnej. Ogranicza to ryzyko pojawienia się próchnicy i innych chorób stomatologicznych.

Zapalenie dziąseł to częsta dolegliwość diagnozowana na fotelach dentystycznych. Główną przyczyną jej powstawania jest stan zapalny, spowodowany nadmiernym odkładaniem się płytki nazębnej. W celu zwiększenia higienizacji jamy ustnej, należy włączyć do codziennej pielęgnacji specjalistyczny płyn do płukania, który tworzy na powierzchni zębów warstwę ochronną, która zabezpiecza przed kolonizacją chorobotwórczych bakterii. Producentem płynu do płukania jamy ustnej jest marka SUNSTAR.

Jak działa Gum Paroex 0.12% CHX?

Składniki płynu do płukania jamy ustnej Gum Paroex wykazują wielokierunkowe działanie, w tym:

  • pozwalają na zachowanie prawidłowej kondycji dziąseł,
  • ograniczają gromadzenie się płytki nazębnej,
  • zwalczają krwawienie z dziąseł,
  • powstrzymują rozwój nowych bakterii.

Płyn ma świeży, miętowy smak. Pozbawiony alkoholu. Produkt jest gotowy do użytku, nie wymaga dodatkowego rozcieńczenia. Używać wyłącznie jako krótkoterminowa pielęgnacja np. po ekstrakcji lub na etapie osadzania się implantów. W skład preparatu Gum Paroex wchodzi chlorheksydyna o potwierdzonym klinicznie działaniu*, a także chlorek cetylopirydyny (CPC). Takie połączenie stanowi podwójny system antyseptyczny chroniący przed rozwojem bakterii i zwalczający endotoksyny.

Jak stosować Gum Paroex 0.12% CHX?

Płyn do płukania jamy ustnej Gum Paroex należy stosować 2 razy dziennie po 10-15 ml tuż po szczotkowaniu. Przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Gum Paroex 0.12% CHX?

Przeciwwskazaniem do stosowania płynu do płukania ust jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników.

Nie stosować u dzieci poniżej 12. roku życia. Kobiety w ciąży i karmiące piersią przed zastosowaniem powinny skonsultować się z lekarzem.

Z czym nie łączyć Gum Paroex 0.12% CHX?

Brak informacji na temat interakcji składników czynnych preparatu z innymi lekami, suplementami diety lub wyrobami medycznymi.

Czy Gum Paroex 0.12% CHX ma skutki uboczne?

Płyn do płukania ust stosowany zgodnie z przeznaczeniem nie powoduje skutków ubocznych.

*https://dentaidpolska.pl/badanie-kliniczne-dotyczace-chlorheksydyny/


Skład

Aqua, Glycerin, Propylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Aroma, Chlorhexidine Digluconate, Sodium Citrate, Cetylpyridinium Chloride, Sucralose, Citric Acid, CI 14720


Jak stosować

10 do 15 ml dwa razy dziennie przez 30 sekund po szczotkowaniu, aby szybko zwalczyć problemy z dziąsłami.


Waga

Masa/objętość netto: 300 ml


Producent

SUNSTAR


Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.