SUNSTAR GUM

  (47)

SUNSTAR GUM to marka założona w 1923 roku przez stomatologa dr Johna O. Butlera. Jej nazwa pochodzi od angielskiego wyrażenia Gentle Uletic Massage (delikatny masaż dziąseł). SUNSTAR GUM jest producentem pierwszej szczoteczki do zębów z gumową końcówką do delikatnych zębów i dziąseł.

Sortuj według

Produkty do higieny jamy ustnej SUNSTAR GUM

SUNSTAR GUM oferuje produkty do kompleksowej pielęgnacji jamy ustnej. Marka jest producentem kosmetyków oraz akcesoriów do mycia zębów, języka i trudno dostępnych przestrzeni międzyzębowych. SUNSTAR GUM ma w swoim asortymencie nici dentystyczne, pasty do zębów, płyny do płukania, żele i spraye, tabletki i szczoteczki.

Produkty SUNSTAR GUM, dostępne w Dr. Max, powstały z myślą o osobach, które borykają się z nadwrażliwością, przebarwieniami, suchością w jamie ustnej, aftami czy nieświeżym oddechem. Marka oferuje także linię produktów ortodontycznych GUM Ortho oraz kosmetyki i akcesoria dla dzieci. Firma SUNSTAR GUM stworzyła też preparaty GUM BIO, zawierające 99% składników naturalnych, w tym wyciągi z mięty pieprzowej i aloesu. Produkty te zapakowano w kartonowe pudełka w powstające w 80% z surowców po recyklingu. Wyroby SUNSTAR GUM mają przystępne ceny.

Akcesoria i kosmetyki do higieny jamy ustnej SUNSTAR GUM o przemyślanych składach

Produkty SUNSTAR GUM z serii ActiVital, SensiVital+, HaliControl, Original White, GUM Paroex, GUM Ortho i artykuły dla dzieci są odpowiednie dla osób na diecie bezglutenowej. Wszystkie kosmetyki i tej marki, z wyjątkiem płynu do płukania jamy ustnej GUM Ortho, mogą być używane przez wegetarian. Nie są jednak akredytowane jako wegańskie. Przy przetwarzaniu tworzyw sztucznych i polimerów do produkcji szczoteczek do zębów wykorzystuje się niewielkie ilości substancji pochodzenia zwierzęcego. Plastik zastosowany w akcesoriach SUNSTAR GUM nadaje się do recyklingu.

Kosmetyki SUNSTAR GUM, z wyjątkiem płynów Original White, HaliControl, Ortho i serii Paroex 0,12%CHX, nie zawierają parabenów. W składzie wszystkich preparatów tej marki znaleźć można natomiast fluor, który pomaga przyspieszyć proces remineralizacji i spowolnić rozkład szkliwa. Wspiera ochronę zębów przed bakteriami w płytce nazębnej. Produkty do higieny jamy ustnej SUNSTAR GUM są odpowiednie dla kobiet – pod warunkiem że nie mają one uczulenia na żaden ze składników. Niektóre z nich mają w swoim składzie Chlorek Cetylopidryny. Kosmetyki SUNSTAR GUM nie zawierają laktozy. Płyny do płukania ust tej marki są wolne od alkoholu, dlatego mogą być stosowane przez osoby z wrażliwymi dziąsłami i zębami.