Nexon Pharma Islandzkie medic+ pastylki do ssania, 24 szt.

Dostępny
11,49

O produkcie: Nexon Pharma Islandzkie medic+ pastylki do ssania, 24 szt.

100052097

Opis

Nexon Pharma Islandzkie medic+ pastylki do ssania, 24 szt. to wyrób medyczny dla osób dorosłych i dzieci powżej 4. roku życia, którego składniki nawilżają błony śluzowe gardła i jamy ustnej, a także chronią je przed podrażnieniami i łagodzą objawy suchego kaszlu.


Właściwości

  • Przeznaczone dla osób dorosłych i dzieci powyżej 4. roku życia.
  • Działanie nawilżające, przeciwkaszlowe i łagodzące.
  • Zawierają składniki łagodzące nadmierną suchość gardła oraz obciążenie strun głosowych.
  • Porost islandzki łagodzi objawy suchego kaszlu, bólu gardła i chrypki.
  • Naturalny skład.

Pastylki do ssania Islandzkie medic+ Nexon Pharma to wyrób medyczny na bazie ekstraktu z porostu islandzkiego, który nawilża i powleka błony śluzowe jamy ustnej oraz gardła. Dzięki temu pomaga w łagodzeniu objawów suchego kaszlu, chrypki i bólu gardła, które często towarzyszą przeziębieniu oraz różnego rodzaju infekcjom górnych dróg oddechowych. Pastylki mają przyjemny, ziołowy smak i są odpowiednie dla osób dorosłych oraz dzieci powyżej 4. roku życia.

Kluczowym składnikiem pastylek do ssania Islandzkie medic+ jest ekstrakt z porostu islandzkiego, który powleka i nawilża śluzówkę, w efekcie czego jest powszechnie stosowany w leczeniu infekcji górnych dróg oddechowych, jamy ustnej oraz gardła. Kwas hialuronowy zmniejsza podrażnienia i uczucie suchości w jamie ustnej, w związku z czym znajduje swoje zastosowanie w stanach zapalnych gardła oraz podrażnieniu strun głosowych. Liść malwy łagodzi kaszel i chrypkę, jak również ułatwia odksztuszanie wydzieliny zalegającej w drogach oddechowych.


Skład

Guma arabska, syrop maltitolowy, syrop sorbitolowy, woda oczyszczona, ekstrakt z porostu islandzkiego, ekstrakt z liści ślazu dzikiego, ekstrakt z kwiatów lipy, kwas L-askorbinowy (witamina C), naturalny aromat czarnej porzeczki, barwnik: antyocyjany, hialuronian sodu, kwas cytrynowym, acesulfam K, olej roślinny z woskiem pszczelim.

Jak stosować

Powoli ssać pastylkę, aż do całkowitego rozpuszczenia się. Pastylek nie należy połykać ani rozgryzać. Zaleca się pozostawienie pastylki w jamie ustnej aż do powolnego, całkowitego rozpuszczenia się jej.

Przeznaczenie

Łagodzenie objawów suchego kaszlu, chrypki i bólu gardła. Nawilżanie jamy ustnej i gardła w przypadku nadmiernej suchości wywołanej np. przez czynniki środowiskowe (suche, klimatyzowane powietrze, zanieczyszczenia) oraz w przypadku nadmiernego obciążania strun głosowych.

Ostrzeżenia

Nadwrażliwość (alergia) na jakikolwiek składnik wyrobu. Zdiagnozowana fenyloketonuria. Wyrób zawiera substancje słodzącą, acesulfam K, która jest źródłem fenyloalaniny. Nadmierne spożycie może powodować efekt przeczyszczający. Ze względu na postać wyrobu - pastylka do ssania, oraz związnaną z tym możliwosć zakrztuszenia się, zaleca się stosowanie wyrobu wyłacznie u dzieci potrafiących ssać pastylkę oraz pod nadzorem osoby dorosłej. Nie należy stosować po upływie daty ważności umieszczonej na opakowaniu, a taże gdy opakowanie bezpośrednie (blister) jest uszkodzone.

Dystrybutor

Nexon Pharma Sp. z o.o. Sp.k.
ul. Chełmżyńska 249,
04-458 Warszawa

Producent

Gofarm Sp. z o.o. Sp.k. ,
ul. Górników 21/26,
30-819 Kraków

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.