Pevazol, 10 mg/g, krem, 20 g

Aby odebrać ten lek w aptece musisz okazać ważną w dniu odbioru receptę.

Dostępny
39,98

O produkcie: Pevazol, 10 mg/g, krem, 20 g

100043283

Opis

Pevazol, 10 mg/g, krem, 20 g jest lekiem w postaci kremu do stosowania na skórę, zawierającym substancję czynną azotan ekonazolu. Jest to substancja o szerokim zakresie działania przeciwgrzybiczego.


Wskazania

Krem Pevazol przeznaczony jest do leczenia miejscowego wszystkich rodzajów grzybic skóry oraz zakażeń mieszanych. Stosuje się go w grzybicach skóry wywołanych przez dermatofity, drożdżaki, grzyby pleśniowe, m.in. w leczeniu grzybicy stóp i rąk, grzybicy obrębnej pachwin, grzybicy owłosionej skóry głowy, drożdżycach skóry i paznokci, łupieżu pstrym, grzybiczym zapaleniu ucha
zewnętrznego, a także w grzybicach powikłanych zakażeniami bakteriami Gram-dodatnimi.
W grzybicy paznokci oprócz leczenia miejscowego należy zastosować doustną kurację przeciwgrzybiczą.


Ciąża

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Kremu Pevazol nie należy stosować u kobiet w ciąży, chyba, że lekarz uzna to za niezbędne, po rozważeniu stosunku korzyści do ryzyka.


Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Lek jest przeznaczony do stosowania na skórę.
Zazwyczaj krem należy nakładać na chorobowo zmienioną skórę 2 razy na dobę, najlepiej rano i wieczorem, lekko wcierając.
W grzybicy paznokci krem należy stosować pod opatrunkiem zamkniętym.
Zmiany sączące (np. obszary między palcami, fałdy pośladkowe) należy przede wszystkim osuszyć używając do tego celu gazy lub bandaża z gazy.
Leczenie należy kontynuować przez 7 dni po ustąpieniu zmian.
Czas trwania leczenia wynosi od 2 do 6 tygodni, w zależności od umiejscowienia i nasilenia zmian.
W kandydozie skóry, grzybicy ciała, paznokci i łupieżu pstrym leczenie trwa zazwyczaj 2 tygodnie; w grzybicy stóp 4 do 6 tygodni.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Mogą występować różne objawy skórne: bardzo rzadko miejscowy odczyn alergiczny, świąd, rumień, przemijające podrażnienie skóry.


Skład

- Substancją czynną leku jest ekonazolu azotan.
1 g kremu zawiera 10 mg ekonazolu azotanu.
- Pozostałe składniki to: wazelina biała, glicerolu monostearynian, polisorbat 20, sorbitanu laurynian, woda oczyszczona.


Producent

CHEMA−ELEKTROMET
Spółdzielnia Pracy
ul. Przemysłowa 9
35-105 Rzeszów


Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.