PHYTO

  (50)

PHYTO to marka założona przez Patricka Alesa w 1964 roku. Jej twórca pasjonował się stylizacją, pielęgnacją i układaniem włosów oraz roślinami. W ten sposób powstały preparaty o naturalnych składach. Marka PHYTO działa zgodnie z ideą PHYTOTHÉRATHRIE, dotyczącą pielęgnacji włosów wyciągami roślinnymi.

Sortuj według

Kosmetyki do włosów PHYTO o naturalnych składach

PHYTO tworzy produkty w oparciu o zaawansowane technologie wykorzystywane we własnym laboratorium. Marka współpracuje z botanikami, dermatologami, chemikami i farmaceutami. W skład produktów wchodzą wyselekcjonowane ekstrakty roślinne.

Kosmetyki PHYTO dostępne w Dr. Max  to preparaty na wypadanie włosów, do koloryzacji, pielęgnacji i stylizacji. Wśród nich można wyróżnić produkty stworzone z myślą o kobietach w ciąży czy w trakcie menopauzy. W produktach na wypadanie włosów zastosowano opatentowany ekstrakt z organicznej Macy, który pomaga aktywować cebulki i wydłużyć fazę wzrostu. Kosmetyki PHYTO są dostępne w przystępnych cenach. Produkty te nie są testowane na zwierzętach.

Marka oferuje też produkty 100% naturalne, jak roślinny koncentrat stymulujący i przywracający równowagę PHYTO PHYTOpolleine. To kosmetyk, który pomaga oczyścić skórę głowy i ograniczyć ilość wydzielanego sebum. Zawiera m.in. olej z rozmarynu czy skórki limonki.

Preparaty do pielęgnacji włosów PHYTO z ekstraktami roślinnymi

PHYTO współpracuje z CNRS, INSERM i ośrodkami klinicznymi, takimi jak Centre Sabouraud w szpitalu Saint-Luis w Paryżu. Marka stosuje unikatową metodę ekstrakcji, dzięki której pozyskuje się wysoko aktywne formuły z kwiatów, liści, kory i korzeni. Z tych składników powstają następnie szampony i inne preparaty do pielęgnacji włosów. Marka zastępuje wodę wywarami z roślin, co pozwala zwiększyć koncentrację składników aktywnych. Wszystkie kosmetyki PHYTO zawierają co najmniej 95% substancji pochodzenia naturalnego.

Opakowania kosmetyków do włosów PHYTO powstają ze szkła i aluminium nadających się do recyklingu. Właściwości tych buteleczek pomagają zminimalizować zużycie konserwantów w formułach produktów. W preparatach PHYTO nie ma parabenów, silikonów, olejów mineralnych i syntetycznych alkoholi. Wszystkie produkty tej marki przechodzą restrykcyjne testy. PHYTO stawia na przyjemne zapachy swoich kosmetyków.