PIC

PIC SOLUTION to marka należąca do włoskiej firmy Pikdare. Produkuje akcesoria dla cukrzyków, termometry, ciśnieniomierze, inhalatory, materiały opatrunkowe, wyroby sanitarne, igły oraz strzykawki. Misją firmy jest tworzenie produktów, które ułatwiają dbanie o zdrowie na co dzień.

Sortuj według

   Igły i strzykawki PIC do penów

   Igły i lancety PIC dostępne w Dr. Max to nietoksyczne, sterylne i apirogenne produkty bazujące na nowoczesnych rozwiązaniach. W konstrukcji niektórych modeli zastosowano technologię Lauer-lock, która chroni przed przypadkowym wypływem substancji podczas aplikacji. PIC oferuje produkty jednorazowe, w tym sterylne strzykawki tuberkulinowe, a także wyroby do wielokrotnego użytku. Igły do penów PIC Insupen są szlifowane w trzech sekcjach, co pomaga zmniejszyć tarcie podczas podawania leku. Niektóre produkty PIC zostały wykonane zgodnie z Latex Free. Oznacza to, że nie zawierają lateksu i ftalanów, co pomaga zminimalizować wystąpienie reakcji alergicznych.

   Akcesoria medyczne PIC bazujące na nowoczesnych rozwiązaniach

   Urządzenia PIC do monitorowania parametrów ciała wyposażono w szereg nowoczesnych technologii. To produkty, które mogą łączyć się poprzez Bluetooth ze smartfonem. Urządzenia medyczne te współdziałają z aplikacją PIC Health Station. Dzięki niej użytkownik może zarządzać danymi, wyświetlać poprzednie wyniki i monitorować ewentualne zmiany.

   Marka ma w swojej ofercie także produkty dla najmłodszych. To inhalatory mikrokompresorowe w kształcie zwierząt morskich z maskami dopasowanymi do rozmiarów twarzy najmłodszych. Urządzenia te pracują cicho dzięki zastosowanej technologii mikrotłokowej. Pozwalają na regulowanie wielkości rozpylanych cząsteczek, a zintegrowany uchwyt komory pomaga uniknąć rozlania się leku.

   W ciśnieniomierzach PIC zastosowano natomiast unikalną technologię RAPID TECH, która mierzy ciśnienie już na etapie pompowania mankietu. Takie rozwiązanie skraca czas pomiaru i zwiększa komfort pacjenta. Urządzenia te wyposażono także we wskaźnik progu European Society of Hypertension, informujący o nadciśnieniu tętniczym według skali ESH. Firma oferuje także produkty dla osób z nadwagą oraz pacjentów, którzy często podróżują. Akcesoria medyczne PIC mają przystępne ceny. Są przeznaczone do użytku domowego i profesjonalnego.