Pilarix, balsam ceramidowy z mocznikiem, 200 ml

Nawilżająco-odbudowujący balsam z mocznikiem i olejkiem makadamia.

Dostępny
36,88

O produkcie: Pilarix, balsam ceramidowy z mocznikiem, 200 ml

100004503

Opis

Pilarix balsam to intensywnie nawilżający preparat o unikalnej formule łączący w sobie silnie działanie nawilżające i odbudowujące. Dzięki wysokiej zawartości mocznika i kompleksowi nawilżającemu redukuje objawy nadmiernej suchości skóry, a dodatkowo zawarte ceramidy, cholesterol i fitosfingoza odbudowują struktury lipidowe w naskórku, zapewniając jej jędrność i elastyczność.

Właściwości

Formuła Pilarix balsam opiera się na składnikach, które dostarczają cenne substancje odżywcze i regulują funkcjonowanie warstwy rogowej naskórka. Sprawiają, że skóra staje się nawodniona, uelastyczniona i odporna na wpływ szkodliwych czynników zewnętrznych.

  • Ceramidy typu 1, 3, 6II są fizjologicznym składnikiem lipidów skóry. Stanowią podstawowy element spoiwa znajdującego się w przestrzeniach międzykomórkowych w warstwie rogowej naskórka. Ceramidy tworzą film ochronny, zabezpieczając przed utratą wody.
  • Cholesterol wraz z ceramidami jest ważnym składnikiem spoiwa wypełniającego przestrzenie międzykomórkowe warstwy rogowej.
  • Fitosfingozyna to zasada organiczna występująca naturalnie w ludzkiej skórze. Powstaje na skutek degradacji chemicznej ceramidów. Bierze udział w procesie różnicowania komórek naskórka. Wspomaga minimalizowanie rozwoju bakterii i drożdżaków.
  • Mocznik jest naturalną substancją, która powstaje w organizmie jako metabolit białek i innych związków azotowych. Wykazuje zdolność do modyfikowania struktur chemicznych białek, wspomagając osłanianie miejsc wiązania wody.
  • Olej z orzeszków makadamia jest źródłem kwasu palmitooleinowego — substancji będącej jednym z najważniejszych kwasów tłuszczowych w lipidach ludzkiej skóry. Pomaga utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry, przyczyniając się do jej natłuszczenia, zmiękczenia i odżywienia.
  • Kompleks nawilżający zawiera m.in. lizynę, sorbitol, alantoinę czy kwas mlekowy. Są to substancje, które wykazują właściwości zbliżone do naturalnego czynnika nawilżającego (NMF) znajdującego się w skórze.

Jak często stosować Pilarix balsam?

Stosuj Pilarix balsam raz dziennie lub częściej w zależności od potrzeb.

Kiedy stosować Pilarix balsam?

Pilarix balsam sprawdza się podczas pielęgnacji skóry odwodnionej, potrzebującej regeneracji i odżywienia. Może być stosowany przez osoby, których problemem jest sucha skóra na szyi, łokciach lub kolanach.

Jak stosować Pilarix balsam?

Nakładaj Pilarix balsam na oczyszczoną i wysuszoną skórę całego ciała.


Skład INCI

Mocznik, ceramidy Typu 1,3,6II, cholesterol i fitosfingoza, olej z orzeszków makadamia, kompleks nawilżający (mocznik, pyrolidonowy kwas karboksylowy PCA i jego sól sodowa, lizyna, sorbitol, alantoina, hydrolizowane proteiny jedwabiu oraz kwas mlekowy).

Jak stosować

Zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Przeznaczenie

CODZIENNA PIELĘGNACJA SKÓRY:
- PRZEWLEKLE SUCHEJ,
- ODWODNIONEJ,
- POTRZEBUJĄCEJ NATYCHMIASTOWEJ REGENERACJI
- POZBAWIONEJ ELASTYCZNOŚCI I SPRĘŻYSTOŚCI

Pojemność

200 ml

Seria

Pilarix

Dystrybutor

Lefrosch Sp. z o.o.
Jeziorna 1
62-052 Komorniki

Producent

Lefrosch Sp. z o.o.

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.