Pilarix forte 35, krem, 50 ml

Krem nawilżający i ultrazłuszczający o wysokiej zawartości mocznika.

Produkt nie jest jeszcze dostępny Ten produkt jest wyprzedany i nie znamy dokładnej daty jego dostarczenia do magazynu

27,98

O produkcie: Pilarix forte 35, krem, 50 ml

100015276

Opis

Pilarix® forte 35 to głęboko nawilżający i złuszczający krem mocznikowy o wysokiej zawartości mocznika (35%), który w połączeniu z kwasem salicylowym i kwasem mlekowym zmiękcza zrogowaciały i nadmiernie złuszczający się naskórek.

Właściwości

Pilarix forte zawiera starannie dobrane składniki, które pomagają zmiękczać zrogowaciały i nadmiernie łuszczący się naskórek. Jednocześnie wspomagają prawidłową pielęgnację skóry wymagającej silnego nawilżenia.

  • Mocznik jest naturalną substancją chemiczną występującą w organizmie człowieka. Powstaje jako metabolit białek i innych związków azotowych. Nie ma właściwości higroskopijnych, jednak stymuluje zmianę struktury chemicznej białek, osłaniając i chroniąc miejsca wiązania wody. W ten sposób przyczynia się do zwiększania zwartości wody w zewnętrznej warstwie naskórka.
  • Kwas salicylowy ma właściwości złuszczające. Rozluźnia połączenia międzykomórkowe i usuwa niepotrzebne warstwy zrogowaciałych komórek naskórka. Wspomaga łagodzenie wyprysków i podrażnień. Jednocześnie normalizuje odnowę komórkową skóry.
  • Kwas mlekowy zalicza się do grupy kwasów AHA (alfa-hydroksylowych). Stanowi składnik ludzkiego organizmu i jest całkowicie bezpieczny. Wspomaga złuszczanie poprzez osłabianie wzajemnego przylegania korneocytów. W ten sposób pomaga usuwać zrogowaciały naskórek.
  • Masło shea jest źródłem dużej ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych. Stanowi naturalny filtr przeciwsłoneczny. Ma właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne i przeciwstarzeniowe. Sprzyja bliznowaceniu ran i oparzeń.
  • Pantenol, inaczej prowitamina B5, to kolejny składnik naturalnie występujący w skórze. Bierze udział w jej formowaniu. Jednocześnie redukuje utratę wody przez naskórek i długotrwale go nawilża. Dodatkowo pobudza podziały komórkowe, wspierając gojenie i regenerowanie.
  • Alantoina jest pochodną mocznika. Wspomaga działanie łagodzące, regenerujące i przeciwzapalne. Pobudza podziały komórkowe i wspiera odnowę uszkodzonego naskórka.

Jak stosować Pilarix forte?

Stosuj produkt Pilarix forte na suchą i oczyszczoną skórę.

Jakie skutki uboczne może mieć stosowanie Pilarix forte?

Podczas stosowania Pilarix forte mogą wystąpić świąd, rumień i obrzęk skóry lub tkanki podskórnej. W razie pojawienia się któregoś z tych objawów, zaprzestań stosowania preparatu i skonsultuj się z lekarzem.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Pilarix forte?

Zrezygnuj ze stosowania kremu Pilarix forte, jeśli wykazujesz nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu. Przeciwskazaniem do użycia preparatu jest również wiek poniżej 3 lat. Krem nie nadaje się do stosowania na skórę uszkodzoną, błony śluzowe, okolice intymne, oczy i skórę w okolicach oczu. Zrezygnuj z użycia produktu w razie zakażeń skóry o podłożu bakteryjnym, wirusowym lub grzybiczym.


Jak stosować

Aplikuj na oczyszczoną i osuszoną skórę 2 razy dziennie lub zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty.

Przeznaczenie

Zmiękczająco i złuszczająco przy pielęgnacji nadmiernie twardej, suchej skóry łokci, kolan, pięt,
Silne rogowacenie okołomieszkowe,
Silne zgrubienia skóry,
Przewlekła suchość i twardość skóry

Pojemność

Objętość netto: 50 ml

Producent

LEFROSCH
Jeziorna 1
Komorniki

Typ produktu

Kosmetyk

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.