Poldanen, 30 tabletek

Dostępny
22,57

O produkcie: Poldanen, 30 tabletek

100004570

Opis

Poldanen jest lekiem roślinnym stosowanym wyłącznie u mężczyzn.

Działanie

Poldanen jest lekiem zawierającym wyciąg z kory śliwy afrykańskiej, stosuje się go u pacjentów z łagodnym przerostem gruczołu krokowego (prostaty), we wczesnym stadium choroby w celu łagodzenia objawów takich, jak: częste oddawanie moczu, konieczność oddawania moczu w nocy, utrudnione oddawanie moczu, oddawanie moczu kroplami.

Wskazania

Poldanen jest lekiem zawierającym wyciąg z kory śliwy afrykańskiej, stosuje się go u pacjentów z łagodnym przerostem gruczołu krokowego

Przeciwwskazania

- przy nadwrażliwości na wyciąg z kory śliwy afrykańskiej lub na rośliny z rodziny różowatych (Rosaceae) lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6),
- u pacjentów z rozpoznanym nowotworem gruczołu krokowego.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Poldanen należy omówić to z lekarzem, farmaceutą lub pielęgniarką.Rozpoznanie przerostu gruczołu krokowego musi ustalić urolog (objawy przerostu gruczołu krokowego mogą być podobne do objawów nowotworu tego narządu). Stosowanie leku nie zwalnia pacjenta od stałej konsultacji z lekarzem. Poldanen nie hamuje przerostu gruczołu krokowego, zmniejsza jedynie dolegliwości z nim związane. Jeśli podczas stosowania leku objawy nasilą się lub pojawią się nowe, stwierdzi się obecność krwi w moczu lub nastąpi nagłe zatrzymanie moczu, należy natychmiast zgłosić się do lekarza.

Stosowanie leku u dzieci

Leku nie stosuje się u dzieci.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować.Dotychczas nie stwierdzono interakcji z innymi lekami.

Ciąża

Lek do stosowania wyłącznie u mężczyzn.

Dawkowanie

Lek stosować doustnie.
O ile lekarz nie zaleci inaczej, lek stosuje się 2 razy dziennie po 2 tabletki w czasie posiłku przez co najmniej 4 tygodnie. W razie potrzeby kurację można powtórzyć.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.W trakcie stosowania możliwe jest wystąpienie zaburzeń żołądkowo-jelitowych, dlatego zaleca się zażywać lek w czasie jedzenia.

Skład

Substancją czynną jest wyciąg z kory śliwy afrykańskiej (Pruni africanae corticis extractum spissum)

1 tabletka zawiera 46 mg wyciągu gęstego z kory śliwy afrykańskiej

Substancje pomocnicze: wapnia fosforan, skrobia ziemniaczana, sacharoza, talk, magnezu stearynian, hypromeloza, makrogol 6000, tytanu dwutlenek, żółcień pomarańczowa lak E 110.

Producent

HERBAPOL POZNAN
Towarowa 47-51
Poznań

Typ produktu

Lek bez recepty

Opis produktu

[{"children":[{"tag":"body","children":[{"tag":"p","children":[{"html":"Poldanen jest lekiem ro\u015blinnym stosowanym wy\u0142\u0105cznie u m\u0119\u017cczyzn.","tag":"none"}]}]}]}]

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.