Prenatal Uno, 30 kapsułek

Suplement diety dla kobiet w ciąży, kompozycja witamin i minerałów.

Dostępny
32,88

O produkcie: Prenatal Uno, 30 kapsułek

100004632

Opis

Prenatal Uno jest unikalnym preparatem polecanym kobietom w okresie przygotowania do ciąży oraz w I trymestrze ciąży.

Właściwości

Zawiera najważniejsze składniki, w rekomendowanych dawkach, które korzystnie wpływają na przebieg ciąży i rozwój płodu.
Kluczowe etapy rozwoju układu nerwowego dziecka zachodzą w pierwszych tygodniach ciąży, dlatego eksperci rekomendują uzupełnienie diety w najważniejsze składniki (np. kwas foliowy) już w okresie przygotowania do ciąży.

Preparat zawiera:

  • Kwas foliowy oraz witamina B6 i witamina B12 stosowane łącznie są ważne szczególnie przed ciążą i w pierwszych tygodniach ciąży. Utrzymują właściwy metabolizm homocysteiny, co wpływa na prawidłowy rozwój układu nerwowego. Kwas foliowy i witamina B12 wpływają na  prawidłowy przebieg procesu podziału komórek . Suplementacja 400 mcg kwasu foliowego zmniejsza ryzyko wad cewy nerwowej. Stosowanie witamin B12 i B6 korzystnie wpływa na wykorzystanie i biodostępność kwasu foliowego;
  • Imbir przyczynia się do łagodzenia porannych mdłości w czasie ciąży, co potwierdza szereg badań klinicznych;
  • Jod pomaga w produkcji hormonów tarczycy i jej funkcjonowaniu, jest istotny dla układu nerwowego oraz dla wzrostu dziecka. Suplementacja jodem jest ważna już w okresie przygotowania do ciąży z uwagi na zwiększone potrzeby organizmu;
  • Witamina D3, powinna być przyjmowana w minimalnej ilości 1500IU dziennie w ciąży, a także w okresie przygotowania do ciąży ze względu na niekorzystny wpływ jej niedoborów na płodność. Pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów, wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, jest ważna dla wzrostu i rozwoju kości u dziecka.
  • Cholina pomaga w utrzymaniu metabolizmu homocysteiny i pozytywnie wpływa na rozwój ciąży. Stanowi również wsparcie dla prawidłowego funkcjonowania wątroby. Dodatkowo uczestniczy w procesie dojrzewania plemników.

Preparat zawiera aktywną formę folianów. Z tego względu preparat poleca się w kobietom, u których występuje wolniejszy metabolizm kwasu foliowego. Suplementację związku organicznego rekomenduje Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników.  Foliany powinny przyjmować panie planujące poczęcie oraz będące w ciąży. Zgodnie z zaleceniami producenta, zanim rozpocznie się przyjmowanie Prenatal Uno, warto wykonać badanie 25 (OH)D. Umożliwia ono ocenę poziomu 25-hydroksy witaminy D. Uzyskane wyniki powinno się skonsultować z lekarzem.

Czy Prenatal Uno ma kwas foliowy?

 Środek spożywczy specjalneo przeznaczenia zawiera w składzie kwas foliowy. Składnik zmniejsza ryzyko wystąpienia  wad cewy nerwowej u dzieci. Zawiązki układu nerwowego wykształcają się pomiędzy 2 a 4 tygodniem ciąży. Suplementacja folianów stanowi element profilaktyki zdrowotnej. Kwas foliowy warto uzupełniać jeszcze przed zajściem w ciążę.

Jak stosować Prenatal Uno?

Preparat przyjmuje się podczas posiłku. Dziennie połyka się 1 kapsułkę. W przypadku zwiększonego zapotrzebowania na składniki zawarte w preparacie należy skontaktować się z lekarzem.


Jakie działanie ma Prenatal Uno?

Produkt uzupełnia niedobory składników mineralnych i witamin potrzebnych kobietom w I trymestrze ciąży. Posiada substancje wspomagające funkcjonowanie układu nerwowego płodu oraz regulujące aktywność hormonalną. Dodatek imbiru łagodzi poranne mdłości.


Tabela

Składniki 1 kapsułka % RWS*
Imbir (Zingiber officinale) (korzeń) w postaci ekstraktu 20:1
standaryzowanego na 5% zawartości gingeroli
600 mg -
Cholina 125 mg -
Kwas foliowy 400 µg 400%
L-metylofolian wapnia 400 µg -
Jod (jodek potasu) 150 µg 100%
Witamina D3 50 µg 1000%
Witamina B6 1,25 mg 89,3%
Witamina B12 1 µg 40%

* % RWS - Referencyjna Wartość Spożycia

Wartość odżywcza: 1 kapsułka [100 g ]:
Wartość energetyczna (kJ/kcal) 6,1/1,4 [1514/357];
Tłuszcz (g) w tym: <0,1 [1,1], Kwasy tłuszczowe nasycone (g) <0,1 [0,83];
Węglowodany(g), w tym: 0,3 [64,0], Cukry (g) <0,1 [1,4];
Białko(g) 0,1 [23,5];
Sól (g) <0,1 [0,1].


Skład

Mączka ryżowa , składniki kapsułki: [żelatyna, barwnik: dwutlenek tytanu], imbir, cholekalcyferol, substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu, chlorowodorek pirydoksyny, kwas pteroilomonoglutaminowy, jodek potasu, cholekalcyferol, cyjanokobalamina.


Jak stosować

Spożywać doustnie.

Dzienne spożycie

Przyjmować pod nadzorem lekarza.
Najlepiej przyjmować jedną kapsułkę dziennie w trakcie posiłku.
Przy zwiększonym zapotrzebowaniu sposób użycia należy skonsultować z lekarzem.

Przeznaczenie

Wskazany do postępowania dietetycznego u kobiet w okresie przygotowania do ciąży i w I trymestrze ciąży w celu:
- profilaktyki wad cewy nerwowej oraz wspomagania prawidłowego rozwoju układu nerwowego płodu
- łagodzenia porannych nudności i problemów trawiennych występujących w początkowym okresie ciąży
- uzupełnienia niedoborów witamin i składników mineralnych niezbędnych zwłaszcza w I trymestrze ciąży tj. jod, witamina B6, witamina B12, kwasu foliowy i witamina D3
- wsparcia płodności dzięki obecności witaminy D, która wspomaga pracę mięśni macicy, oraz witaminie B6, która przyczynia się do regulacji aktywności hormonalnej.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji.
Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia.
Przechowywać w temperaturze pokojowej.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Producent

Nutropharma Sp. z o.o.

Typ produktu

Środek spożywczy specjalnego przeznaczenia żywieniowego

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.