Proctomina, żel chłodzący na hemoroidy, 30 g

Żel chłodzący na hemoroidy, w swoim składzie zawiera wyciągi z roślin.

Dostępny
13,54

O produkcie: Proctomina, żel chłodzący na hemoroidy, 30 g

100010426

Opis

Żel chłodzący na hemoroidy.

Właściwości

Proctomina żel chłodzący o preparat na bazie wody dla osób, które borykają się z objawami hemoroidów i innymi dolegliwościami w okolicach odbytu, jak ból, pieczenie, podrażnienia i świąd. Proctomina żel może być stosowany również przy stanach zapalnych i uszkodzeniach błony śluzowej. Składniki w nim zawarte wspierają regenerację komórek.

  • Wyciąg z aloesu – wspiera procesy gojenia. Jest stosowany w celu złagodzenia uszkodzonej i podrażnionej skóry. Pomaga stworzyć warstwę ochronną, zapobiegającą dalszym dolegliwościom i uszkodzeniu naskórka w wyniku pocierania papierem. Wspiera gojenie ran po operacyjnym usunięciu zmian, jakimi są hemoroidy.
  • Wyciąg z oczaru wirginijskiego – pomaga zwalczyć stany zapalne i przyczynę hemoroidów. Dzięki wysokiej zawartość garbników wykazuje działanie ściągające, przeciwbakteryjne i uszczelniające na drobne naczynia krwionośne.

Preparat Proctomina żel nie zawiera SLS, parabenów, barwników oraz substancji zapachowych. Wyrób medyczny służy wyłącznie do użytku zewnętrznego. Jest przeznaczony dla osób dorosłych. Nie powinien mieć kontaktu z oczami.

Jak stosować Proctomina?

Preparat należy nanosić na oczyszczoną i osuszoną okolicę odbytu. Produkt powinno się stosować 2-3 razy dziennie, najlepiej rano i wieczorem. Żel można nakładać zarówno przed, jak i po wypróżnieniu. Po użyciu preparatu należy umyć ręce. Po wypróżnieniu zalecane jest ponowne zaaplikowanie żelu w okolicach odbytu.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Proctomina?

Preparat Proctomina żel chłodzący nie powinien być stosowany w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek z jego składników.

Z czym nie łączyć Proctomina?

Preparat Proctomina żel może być łączony z produktami stosowanymi doodbytniczo, jednak muszą być one zastosowane przed nałożeniem żelu.

Czy Proctomina ma skutki uboczne?

W przypadku nadwrażliwości na składniki zawarte w preparacie Proctomina żel jego stosowanie może spowodować wysypkę, świąd lub zaczerwienienie skóry.


Skład

Aqua Purificata, Hamamelis Virginiana Extract, Aloe Vera Gel, Propylene Glycol, Polidocanol, Hydroxyethylocellulose, Phenoxyethanol.

Jak stosować

Delikatnie nanieść warstwę preparatu na oczyszczoną i suchą okolicę odbytu. Stosować 2-3 razy dziennie, zwłaszcza rano i wieczorem lub częściej w razie potrzeby. W celu zmniejszenia podrażnienia wywołanego tarciem, preparat nałożyć przed wypróżnieniem pamiętając, aby po wypróżnieniu również zastosować żel PROCTOMINA. Zaleca się umycie rąk po każdym zastosowaniu PROCTOMINA żel.

Przeznaczenie

Żel chłodzący wskazany do stosowania zewnętrznego, w celu łagodzenia podrażnień i objawów towarzyszących hemoroidom oraz innym dolegliwościom okolic odbytu takich jak ból, świąd, pieczenie i podrażnienia.

Dystrybutor

FARMINA SP. Z O.O.

Producent

Farmina

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.