Prostamol Uno 320 mg, 90 kapsułek miękkich

Dostępny
97,80

O produkcie: Prostamol Uno 320 mg, 90 kapsułek miękkich

100004709

Opis

Nazwa Prostamol Uno 
Nazwa międzynarodowa Sabalis serrulatae fructus extractum spissum
Dawka 320 mg
Postać kapsułki miękkie
Wielkość opakowania  90 kapsułek
Działanie/właściwości
  • w leczeniu rozrostu prostaty 

Prostamol Uno 320 mg, 90 kapsułek miękkich zawiera wyciąg z owoców palmy sabal (Sabalis serrulatae fructus extractum), jest lekiem roślinnym, który łagodzi objawy związane z rozrostem prostaty występujące przy oddawaniu moczu, jak np.: słaby strumień moczu, parcie na mocz, częstomocz, częste oddawanie moczu w nocy.


Działanie

Lek Prostamol Uno łagodzi objawy związane z rozrostem prostaty występujące przy oddawaniu moczu, jak np.: słaby strumień moczu, parcie na mocz, częstomocz, częste oddawanie moczu w nocy.
Większość tych objawów jest spowodowanych przez powiększony gruczoł krokowy, który uciska na cewkę moczową (przejście przez które przepływa mocz z pęcherza moczowego).


Wskazania

Prostamol Uno stosowany jest w początkowym stadium przerostu gruczołu krokowego, w zaburzeniach oddawania moczu przy łagodnym przeroście gruczołu krokowego, w zaleganiu moczu z objawami zapalenia pęcherza.


Przeciwwskazania

Nie stosować leku Prostamol Uno jeśli pacjent ma uczulenie na wyciąg z owoców palmy sabal lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku.


Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku Prostamol Uno należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.
Prostamol Uno łagodzi objawy związane z rozrostem gruczołu krokowego nie prowadząc do jego zmniejszenia.

Dlatego pacjenci powinni regularnie konsultować się z lekarzem.

Należy się udać do lekarza, zwłaszcza jeśli:

  • u pacjenta wystąpi gorączka, skurcze lub stwierdzono obecność krwi w moczu
  • u pacjenta wystąpi ból podczas oddawania moczu
  • u pacjenta dochodzi do ciągłego wyciekania moczu z powodu przepełnienia pęcherza moczowego (nietrzymanie moczu ze stałym wyciekaniem z przepełnionego pęcherza)
  • u pacjenta wystąpi bolesne parcie na mocz z nagłą niezdolnością oddawania moczu (ostre zatrzymanie moczu).

Stosowanie leku u dzieci

Nie zaleca się stosowania leku Prostamol Uno u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Odnotowano kilka przypadków podejrzenia interakcji z warfaryną (antykoagulanty). Opisano podwyższone wartości wskaźnika INR.
Dotychczas nie stwierdzono interakcji z żadnymi innymi lekami.


Ciąża

Prostamol Uno nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet, dlatego nie zaleca się jego stosowania podczas ciąży i karmienia piersią. Brak dostępnych danych dotyczących wpływu leku Prostamol Uno na płodność.


Dawkowanie

Prostamol Uno należy zawsze stosować zgodnie z instrukcją zawartą w tej ulotce lub zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie
Zalecana dawka to 1 kapsułka miękka leku Prostamol Uno raz na dobę, o tej samej porze. Należy połykać kapsułkę miękką w całości po posiłku, popijając odpowiednią ilością płynu.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie zaleca się stosowania leku Prostamol Uno u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Czas trwania leczenia
Czas trwania leczenia zależy od rodzaju, nasilenia oraz przebiegu choroby i nie jest ograniczony w czasie. Należy skonsultować się z lekarzem.

Leczenie lekiem Prostamol Uno ma charakter długoterminowy i regularny. Regularne przyjmowanie leku Prostamol uno jest szczególnie ważne dla skuteczności leczenia. Po około 6 tygodniach można spodziewać się poprawy stanu pacjenta.


Skutki uboczne

Jak każdy lek, Prostamol Uno może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

  • Niezbyt często (może dotyczyć nie więcej niż 1 na 100 pacjentów): nudności, wymioty, biegunka, ból brzucha (w szczególności jeśli lek przyjmowany jest na czczo)
  • Częstość nie znana (nie może być oceniona na podstawie dostępnych danych): może wystąpić alergia lub reakcje nadwrażliwości może wystąpić ból głowy.

Skład

Substancją czynną leku Prostamol Uno  jest wyciąg z owoców palmy sabal (Sabalis serrulatae fructus extractum).
Jedna kapsułka miękka zawiera 320 mg wyciągu z owoców palmy sabal (Serenoa repens (W.Bartram) Small (Sabal serrulata (Michaux) Nichols), fructus) (9-11:1).
Rozpuszczalnik ekstrakcyjny: alkohol etylowy 96% (V/V).
Pozostałe składniki to:
Sukcynylowana żelatyna, glicerol, woda oczyszczona, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek żółty (E 172), żelaza tlenek czarny (E172), karmin (E 120), trójglicerydy o średniej długości łańcucha.


Producent

Berlin-Chemie AG
Glienicker Weg 125
12489 Berlin
Niemcy


Dystrybutor

Berlin-Chemie AG
Glienicker Weg 125
12489 Berlin, Niemcy

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.