Protefix Extra Mocny, krem mocujący do protez zębowych XXL, 98 g

Mocny, skuteczny krem mocujący do protez zębowych, w dużym opakowaniu.

Dostępny
24,99

O produkcie: Protefix Extra Mocny, krem mocujący do protez zębowych XXL, 98 g

100011155

Opis

Krem mocujący do protez zębowych.

Właściwości

Charakterystyka:
- nie wymaga osuszania protezy po jej myciu (krem nanosi się bezpośrednio na umytą protezę),
- duża siła mocowania przez cały dzień,
- skuteczność i bezpieczeństwo,
- skuteczność działania i jakość produktu potwierdzona w badaniach niezależnych Instytutów Konsumenckich w Niemczech.

Skład

mieszanina soli sodu i wapnia kopolimeru eteru metylowinylowego i bezwodnika kwasu maleinowego, karboksymetyloceluloza, parafina, wazelina, koloidalny dwutlenek krzemu, mentol, azorubina, benzoesan metylu.

Jak stosować

Krem mocujący nałożyć na oczyszczoną, wilgotną lub suchą protezę. Nakładać małą ilość kremu (krótkimi odcinkami), w odstępach jak na rysunku. Potrzeba kilku prób, aby ustalić jaka ilość kremu jest konieczna, a jednocześnie nie wypływa spod protezy. Protezę założyć, przycisnąć, a następnie lekko przygryźć. Krem działa natychmiast po zastosowaniu. Po otwarciu tubki może pojawić się olej, który stanowi bazę kremu. Należy usunąć nadmiar oleju poprzez wyciśnięcie go z tubki; nie wpływa to na siłę mocującą kleju. Po użyciu należy starannie zamknąć tubę, uważając by nie dostała się do niej woda. Wilgoć po dostaniu się do tuby może spowodować stwardnienie kremu mocującego.

Przeznaczenie

Krem mocujący przeznaczony jest do mocowania protez zębowych pełnych i częściowych.

Ostrzeżenia

W przypadku podejrzenia alergii należy przerwać stosowanie kremu i skonsultować się z lekarzem stomatologiem. Niektóre osoby mogą być uczulone na pojedyncze składniki kremu. W przypadku podejrzenia alergii należy przerwać stosowanie kremu i skonsultować się z lekarzem stomatologiem. Krem mocujący nie jest w stanie zastąpić prawidłowego dopasowania protezy przez lekarza stomatologa lub protetyka. Podczas prawidłowego stosowania kremu, może naturalnie dochodzić do połykania niewielkich ilości kremu, co nie jest szkodliwe dla organizmu. Przy ponawiających się stanach zapalnych lub uszkodzeniach błony śluzowej - przed zastosowaniem kremu skonsultować się z dentystą. Używanie protezy wymaga regularnej higieny jamy ustnej i protezy. Przechowywać w temperaturze pokojowej (15-25 °C). Chronić przed dostaniem się wilgoci do tubki.

Możliwe skutki uboczneWaga

94 g netto

Dystrybutor

QUEISSER PHARMA GMBH & CO. KG

Producent

QUEISSER
Schleswiger Str. 74
Flensburg

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.