Protefix

  (11)

Protefix to marka należąca do firmy Queisser Pharma Poland Sp. z o.o prowadzącej badania nad swoimi produktami od ponad 50 lat. Zajmuje się produkcją preparatów do mocowania protez i pielęgnacji dziąseł. Obecnie ma w swojej ofercie kilka produktów, w tym także te z dodatkiem opatentowanych substancji.

Sortuj według

Preparaty do mocowania protez Protefix

Protefix tworzy preparaty dla osób noszących protezy. Produkty te pomagają utrzymać wkładki w odpowiednim miejscu przez cały dzień. Tworzą elastyczną warstwę pomiędzy protezą a dziąsłami, dzięki czemu nie powodują dyskomfortu. Niektóre produkty Protefix pomagają uchronić błonę śluzową przed podrażnieniem chemicznym i uszkodzeniami mechanicznymi. Preparaty te mogą być używane w przypadku aft lub otarć wynikających z noszenia protezy. Ceny poszczególnych wyrobów Protefix różnią się w zależności od ich przeznaczenia.

W niektórych produktach Protefix dostępnych w Dr. Max zastosowano opatentowaną substancję czynną, czyli TGO. Składnik ten jest pozyskiwany z olejów roślinnych poprzez specjalną obróbkę. Zadaniem substancji jest pokrywanie ran w jamie ustnej cienką warstwą, co wspiera proces gojenia. Preparaty z dodatkiem TGO nie zawierają alkoholu. Produkty do higieny i pielęgnacji protez od Protefix twardnieją pod wpływem wilgoci – najczęściej śliny. Pomagają utrzymać wkładkę w odpowiednim miejscu przez nawet 12 godzin. Umieszczono je w tubkach z aplikatorem ułatwiającym dozowanie.

Produkty dla osób noszących protezę Protefix – bogate składy

W ofercie Protefix znaleźć można pasty do zębów, aktywne tabletki czyszczące, żele, kremy mocujące czy proszki. Niektóre produkty tej marki wzbogacono składnikami roślinnymi. Krem mocujący z aloesem Protefix zawiera wyciąg z Aloe Vera Barbadensis. Składnik ten pomaga ukoić podrażnienia spowodowane przez protezę. Marka oferuje też podściółki mocujące do szczęki i żuchwy.

Marka oferuje produkty z kilku serii, z których najważniejsze to Protefix HIGIENA i Protefix DENTAL PROTECT. W asortymencie Protefix można znaleźć także kremy typu premium o skoncentrowanej formule. Wzbogacono je witaminą E, która pomaga uchronić dziąsła przed czynnikami zewnętrznymi. W skład kremów premium wchodzą też wyciągi roślinne – mirra, szałwia i rumianek. Produkty te mają łagodny, świeży smak mięty.