Protefix, hipoalergiczny krem mocujący do protez zębowych, 47 g

Krem mocujący do protez zębowych, hypoalergiczny, ekstra wytrzymały.

Dostępny
16,99

O produkcie: Protefix, hipoalergiczny krem mocujący do protez zębowych, 47 g

100004719

Opis

Protefix to ekstra-mocny, hypoalergiczny krem mocujący do protez zębowy

Właściwości

Odpowiednia pielęgnacja protez zębowych w połączeniu z używaniem właściwych akcesoriów to sprawdzony sposób na poprawę wygody użytkowania i zachowanie optymalnego komfortu w czasie jedzenia. Protefix krem mocujący to hipoalergiczny wyrób medyczny przeznaczony do mocowania protez zębowych pełnych i częściowych. Ma neutralny smak. Dzięki łagodnej formule zmniejsza ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych. Receptura produktu nie zawiera konserwantów, barwników czy substancji zapachowych. Mimo delikatniejszych składników preparat Protefix krem mocujący zachowuje wszystkie właściwości oryginalnego kremu Protefix. Działa ekspresowo, nawet na wilgotnej protezie. Efektywnie uszczelnia przed drobinkami jedzenia.

Długość efektu przylegania zależy od wielu czynników. Wpływ na trwałość mocowania ma m.in. rodzaj spożywanych pokarmów, stopień dopasowania protezy czy stan błon śluzowych jamy ustnej. Badanie osób korzystających z preparatu wykazało, że średni czas przylegania kremu mocującego Protefix wynosi od 8 do 10 godzin. W zależności od indywidualnych cech użytkownika okres ten może się znacząco różnić od średniej wartości.

Jak działa Protefix krem mocujący?

Protefix krem mocujący zapewnia długotrwały komfort i ochronę dziąseł przed uciskiem protezy.

Jak stosować Protefix krem mocujący?

Zacznij od nałożenia produktu Protefix krem mocujący na czystą protezą. Może być lekko wilgotna lub całkowicie sucha. Aplikuj niewielką ilość kremu krótkimi odcinkami. Dokładną wielkość porcji produktu dostosuj do własnych potrzeb. Następnie załóż protezę, przyciśnij i na koniec lekko przygryź.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Protefix krem mocujący?

Zrezygnuj ze stosowania, jeśli wykazujesz nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu Protefix krem mocujący. W przypadku podejrzenia wystąpienia reakcji alergicznej przerwij stosowanie kremu i skonsultuj się z lekarzem. Przy ponawiających się stanach zapalnych i uszkodzeniach śluzówki — przed użyciem produktu porozmawiaj z lekarzem.

*https://www.protefix.pl/faq/#c11730


Skład

Mieszanina soli Na i Ca kopolimeru eteru metylowo winylowego i bezwodnika kwasu maleinowego, karboksymetyloceluloza, parafina, wazelina, koloidalny dwutlenek krzemu.

Przeznaczenie

Produkt jest przeznaczony dla osób korzystających z protezy zębowej.

Waga

47 g

Dystrybutor

Polconsult Int.
Kubickiego 17/9
02-954 Warszawa

Producent

Queisser Pharma

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.