Protefix tabletki do czyszcz. protez, tabletki 66 szt.

Dostępny

25,04
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100004722

Protefix Aktywne tabletki czyszczące do protez zębowych. Tabletki czyszczące Protefix z aktywnym tlenem nie tylko dokładnie i szybko czyszczą protezy, ale również dezynfekują je i odświeżają. Na protezie, podobnie jak na prawdziwych zębach osadzają się resztki jedzenia. Dlatego nieodzowna jest staranna higiena jamy ustnej i dokładne czyszczenie protez.

Dystrybutor

Queisser Pharma

Producent

Protefix

Skład INCI

Sodium Bicarbonate, Potassium Caroate, Sodium Perborate, Citric Acid, Sodium Lauryl Sulfate, Peppermint, CI 73015 (color).

Jak stosować

Jedną aktywną tabletkę czyszczącą Protefix włożyć do pół szklanki letniej wody. Protezę zębową włożyć do roztworu na około 15 minut (proteza musi być całkowicie zanurzona). Po zakończonym procesie czyszczenia, przed założeniem protezy, wypłukać ją dokładnie pod bieżącą wodą. Stosować wyłącznie do czyszczenia protez lub aparatów dentystycznych ruchomych. Nie stosować w jamie ustnej.

Uwagi

Początkowo niebieskie zabarwienie roztworu zanika po zakończeniu procesu czyszczenia. Zaleca się zdejmowanie protezy na noc, ponieważ całodobowe noszenie protezy sprzyja szybszemu tworzeniu się nalotów bakteryjnych na protezie