Protego Elektrolity, 10 saszetek

Marka: PROTEGO
Dostępny
7,48

O produkcie

100011936

Protego Elektrolity Saszetki to preparat w postaci proszku do sporządzania doustnego płynu nawadniającego o składzie zgodnym z wytycznymi Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization).

Tabela

Składniki W 100 g produktu W 100 ml płynu przygotowanego według instrukcji
Glukoza (cukry) 63,85 g 1,40 g
Sód 7,96 g 0,18 g
Chlorki 10,72 g 0,24 g
Potas 3,66 g 0,08 g
Cytryniany 8,70 g 0,19 g

Skład

Składniki: glukoza, cytrynian sodu, chlorek sodu, chlorek potasu, aromaty, substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu.

Jak stosować

Zawartość 1 saszetki rozpuścić w 200 ml przegotowanej i schłodzonej wody. Płyn podawać małymi porcjami, w niewielkich odstępach czasu w ciągu pierwszych 3-4 godzin nawadniania. Płynu nie należy dosładzać ani mieszać z innymi płynami. Po upływie tego czasu w celu nawadniania podtrzymującego, płyn przygotowany wg powyższego przepisu podawać porcjami po 100 ml po każdym wypróżnieniu lub wymiotach. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia

Dzienne spożycie

Dzieci do 15 kg: 4 saszetki (800 ml przygotowanego płynu).
Dzieci powyżej 15 kg oraz dorośli: 6 saszetek (1200 ml przygotowanego płynu).

Przeznaczenie

Protego Elektrolity Saszetki to połączenie glukozy i elektrolitów przeznaczone do przygotowania płynu nawadniającego o obniżonej osmolarności 245 mOsm/l. Produkt należy stosować w celu uzupełnienia płynów i składników mineralnych w przypadku zaburzeń równowagi wodno-elektrolitowej, które mogą wystąpić w organizmie, zwłaszcza podczas biegunki lub wymiotów.
Produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 roku życia i osób dorosłych.

Ostrzeżenia

Produkt zawiera glukozę – chorzy na cukrzycę powinni zachować ostrożność. Produkt zawiera sód i potas – osoby leczone z powodu nadciśnienia powinny zachować ostrożność.Produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej 3 roku życia i osób dorosłych.Produkt nie stanowi wyłącznego źródła pożywienia. Nie należy stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników produktu. Produkt musi być stosowany pod nadzorem lekarza. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. W czasie przyjmowania produktu istotne jest stosowanie zróżnicowanej i lekkostrawnej diety. Nie stosować u osób, u których nie występuje odwodnienie. Przechowywać w temperaturze do 25°C, w suchym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Waga

44 g netto

Producent

Salvum LAB Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Jana Sobieskiego 53,
58-500 Jelenia Góra,

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.