Proxelan, czopki, 10 sztuk

Wyrób med. czopki do stosowania przy zapaleniu gruczołu krokowego.

Dostępny
22,75

O produkcie: Proxelan, czopki, 10 sztuk

100017794

Opis

Proxelan to czopki doodbytnicze stosowane w łagodzącym i zmiękczającym miejscowym leczeniu kanału odbytu w obecności stanów zastoinowych związanych z ostrym i przewlekłym zapaleniem gruczołu krokowego oraz łagodnym rozrostem gruczołu krokowego.

Właściwości

Proxelan czopki to wyrób medyczny wpływający bezpośrednio na prostatę, co pozwala zawartym w nim składnikom szybko oddziaływać na objawy związane z chorobami prostaty. Po wprowadzeniu przez odbyt do odbytnicy substancje znajdujące się w składzie preparatu wchłaniają się przez śluzówkę, co zwiększa ich biodostępność. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza u osób o wolnym metabolizmie. Ponadto doodbytnicza metoda aplikacji sprawia, że poszczególne składniki nie oddziałują na stan przewodu pokarmowego, nie wywołują skutków ubocznych ze strony układu pokarmowego (bólu brzucha, dyskomfortu, niestrawności, nudności, wymiotów, zaburzeń połykania czy biegunki) i nie są w żadnym stopniu niszczone w procesie trawiennym.

Formuła wyrobu medycznego Proxelan czopki bazuje na połączeniu 7 starannie opracowanych składników. W składzie preparatu znajduje się wąkrotka azjatycka, kadzidłowiec i witamina E. Receptura zawiera również ekstrakt olejowy z pestek dyni, drzewo herbaciane, kocankę i kwas hialuronowy. Składniki te łagodzą objawy związane z:

  • łagodnym rozrostem prostaty — faza gromadzenia moczu w pęcherzu, faza opróżniania pęcherza;
  • zapaleniem gruczołu krokowego — częstomocz, nykturia, parcia naglące, osłabienie strumienia moczu, pieczenie w cewce moczowej;
  • biopsją gruczołu krokowego;
  • radioterapią nowotworu prostaty.

Jak działa Proxelan czopki?

Składniki zawarte w wyrobie medycznym Proxelan czopki w sposób synergistyczny wpływają na stan pacjenta i przyczyniają się do szybkiej poprawy jakości życia. Niwelują objawy takie jak zwiększona częstotliwość oddawania moczu, niezupełne opróżnianie pęcherza czy nocne oddawanie moczu.

Kiedy brać Proxelan czopki?

Wyrób medyczny Proxelan czopki opracowano z myślą o osobach zmagających się z ostrym i przewlekłym zapaleniem gruczołu krokowego oraz łagodnym rozrostem gruczołu krokowego.

Jak długo można stosować Proxelan czopki?

Częstotliwość stosowania wyrobu medycznego należy dopasować do stopnia nasilenia objawów. Produkt możesz używać przez dłuższy okres.


Skład

Skład:
Pestki dyni, wąkrotka azjatycka, kadzidłowiec, kocanka, octan witaminy E, drzewo herbaciane, sól sodowa kwasu hialuronowego, glicerydy półsyntetyczne.

Jak stosować

Stosować jeden czopek dziennie, najlepiej wieczorem tuż przed snem lub zgodnie z zaleceniami lekarza. Czas stosowania zależy od rozwoju objawów. W razie konieczności Proxelan czopki mogą być stosowane przez dłuższy czas.

Ostrzeżenia

Unikać kontaktu z oczami. Nie połykać.

Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Waga

Masa/objętość netto: 10 x 2 g

Dystrybutor

Miralex Sp. z o.o
Lotnicza 4
64-920 Piła

Producent

FARMA DERMA

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.