Pudroderm (9,8 mg + 9,8 mg + 245 mg)/g - zawiesina na skórę, 140 g

Dostępny
15,99

O produkcie: Pudroderm (9,8 mg + 9,8 mg + 245 mg)/g - zawiesina na skórę, 140 g

100006501

Opis

Pudroderm jest lekiem o działaniu miejscowo znieczulającym, przeciwświądowym, osłaniającym i ściągającym. Ma postać zawiesiny przeznaczonej do stosowania na skórę.

Wskazania

Pudroderm stosuje się:
- pomocniczo w ospie wietrznej, półpaścu, w stanach zapalenia skóry przebiegających z wysypką, świądem, obrzękiem, w świądzie neurogennym;
- po ukąszeniach owadów (np. przez komary, osy, meszki);
- pod kontrolą lekarza po naświetlaniach radiologicznych.

Przeciwwskazania

Nie stosować leku:
- na rany;
- na duże powierzchnie skóry;
- na skórę uszkodzoną, np. pozbawioną naskórka;
- długotrwale;
- pod opatrunki okluzyjne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Chronić oczy i błony śluzowe przed kontaktem z lekiem.

Stosowanie leku u dzieci

Nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku do 2 lat.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Benzokaina zaburza działanie sulfonoamidów.
Miejscowo znieczulające działanie benzokainy ulega osłabieniu w obecności nadtlenku benzoilu, który często jest składnikiem stosowanych miejscowo leków przeciwtrądzikowych. Z tego powodu przed nałożeniem leku Pudroderm, u pacjentów stosujących produkty zawierające nadtlenek benzoilu należy dokładnie oczyścić skórę z ich pozostałości.

Ciąża

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie

Ten lek należy stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Pudroderm jest zawiesiną przeznaczoną do stosowania na skórę. Przed zastosowaniem zawartość opakowania należy dokładnie wymieszać przez energiczne wstrząsanie. Wstrząsnąć przed każdym użyciem.
Zwykle na zmienione chorobowo miej sca na skórze nakłada się niezbyt cienką warstwę zawiesiny 2 do 3 razy na dobę lub w razie potrzeby częściej. Leku nie należy wcierać w skórę ani przykrywać opatrunkiem.
Lek zmywa się łatwo bieżącą, ciepłą wodą.

Skutki uboczne

Jak każdy lek, Pudroderm może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Po zastosowaniu leku mogą wystąpić objawy miejscowego podrażnienia skóry. Jeżeli objawy podrażnienia nasilą się lub nie ustąpią po kilku dniach, należy zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem.
Dodatkowe działania niepożądane u dzieci
Nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku do 2 lat, gdyż miejscowe stosowanie benzokainy może prowadzić do methemoglobinemii i wystąpienia reakcji nadwrażliwości. Należy zachować ostrożność stosując lek u starszych dzieci.

Skład

- Substancjami czynnymi leku są: benzokaina, mentol i cynku tlenek.
- Pozostałe składniki to: talk, glicerol 99,5%, woda oczyszczona.

Producent

Laboratorium Farmaceutyczno - Kosmetyczne PAMPA

Dystrybutor

Laboratorium Farmaceutyczno - Kosmetyczne PAMPA, 05-500

Typ produktu

Lek bez recepty

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.