Pudroderm (9,8 mg + 9,8 mg + 245 mg)/g - zawiesina na skórę, 140 g

Dostępny
11,81
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100006501

Pudroderm jest lekiem o działaniu miejscowo znieczulającym, przeciwświądowym, osłaniającym i ściągającym. Ma postać zawiesiny przeznaczonej do stosowania na skórę.

Ciąża

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

Dawkowanie

Ten lek należy stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Pudroderm jest zawiesiną przeznaczoną do stosowania na skórę. Przed zastosowaniem zawartość opakowania należy dokładnie wymieszać przez energiczne wstrząsanie. Wstrząsnąć przed każdym użyciem.
Zwykle na zmienione chorobowo miej sca na skórze nakłada się niezbyt cienką warstwę zawiesiny 2 do 3 razy na dobę lub w razie potrzeby częściej. Leku nie należy wcierać w skórę ani przykrywać opatrunkiem.
Lek zmywa się łatwo bieżącą, ciepłą wodą.

Dystrybutor

Laboratorium Farmaceutyczno - Kosmetyczne PAMPA, 05-500

Skutki uboczne

Jak każdy lek, Pudroderm może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Po zastosowaniu leku mogą wystąpić objawy miejscowego podrażnienia skóry. Jeżeli objawy podrażnienia nasilą się lub nie ustąpią po kilku dniach, należy zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem.
Dodatkowe działania niepożądane u dzieci
Nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku do 2 lat, gdyż miejscowe stosowanie benzokainy może prowadzić do methemoglobinemii i wystąpienia reakcji nadwrażliwości. Należy zachować ostrożność stosując lek u starszych dzieci.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Chronić oczy i błony śluzowe przed kontaktem z lekiem.

Producent

Laboratorium Farmaceutyczno - Kosmetyczne PAMPA

Przeciwwskazania

Nie stosować leku:
- na rany;
- na duże powierzchnie skóry;
- na skórę uszkodzoną, np. pozbawioną naskórka;
- długotrwale;
- pod opatrunki okluzyjne.

Skład

- Substancjami czynnymi leku są: benzokaina, mentol i cynku tlenek.
- Pozostałe składniki to: talk, glicerol 99,5%, woda oczyszczona.

Przyjmowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych obecnie lub ostatnio a także o lekach, które pacjent planuje stosować.
Benzokaina zaburza działanie sulfonoamidów.
Miejscowo znieczulające działanie benzokainy ulega osłabieniu w obecności nadtlenku benzoilu, który często jest składnikiem stosowanych miejscowo leków przeciwtrądzikowych. Z tego powodu przed nałożeniem leku Pudroderm, u pacjentów stosujących produkty zawierające nadtlenek benzoilu należy dokładnie oczyścić skórę z ich pozostałości.

Stosowanie leku u dzieci

Nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku do 2 lat.

Wskazania

Pudroderm stosuje się:
- pomocniczo w ospie wietrznej, półpaścu, w stanach zapalenia skóry przebiegających z wysypką, świądem, obrzękiem, w świądzie neurogennym;
- po ukąszeniach owadów (np. przez komary, osy, meszki);
- pod kontrolą lekarza po naświetlaniach radiologicznych.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.