Pyralgina Termo Hot - plaster silnie rozgrzewający

Dostępny
4,65

O produkcie

100006502

Pyralgina Termo Hot, plaster silnie rozgrzewający.

Właściwości

PYRALGINA TERMO HOT skutecznie działa do 14 godzin, przy czym optymalny efekt rozgrzewający jest odczuwalny do 12 godzin.
W wewnętrznej warstwie plastra po aktywacji (otwarciu opakowania) zachodzi reakcja egzotermiczna (wydzielająca ciepło) na skutek powolnego utleniania sproszkowanego żelaza.

Skład

Sproszkowane żelazo, woda, sól, węgiel aktywowany, wermikulit.

Jak stosować

Ostrożnie otworzyć opakowanie z plastrem (rozpocząć w zaznaczonym, nadętym miejscu).
Wyjąć plaster z opakowania bezpośrednio przed użyciem.
Zdjąć taśmę zabezpieczającą powierzchnię klejącą plastra i niezwłocznie przykleić plaster w miejscu, odczuwania bólu na bawełnianą bieliznę przylegającą do dała lub na suchą i czystą skórę.
Plaster rozgrzeje się stopniowo ale przyjemne do przynoszącej ulgę temperatury około 50°C (temperatura maksymalna około 55°C).
Długość czasu stosowania plastra należy dobrać indywidualnie do zapewnienia najlepszego efektu terapeutycznego. Nie należy jednak stosować plastra w tym samym miejscu przez zbyt długi czas.
W razie potrzeby. kolejny plaster można nakleić w tym samym miejscu po upływie 24 godzin.
Plaster mocno trzyma się w miejscu użycia i jest łatwy do usunięcia. Plaster można stosować sam lub w połączeniu z lekami przeciwbólowymi. Wówczas, z uwagi na odczuwanie bólu, należy stosować plaster wyłącznie na bawełnianą bieliznę.
W razie wystąpienia intensywnych potów należy plaster usunąć.

Przeznaczenie

PYRALGINA TERMO HOT jest plastrem rozgrzewającym, który skutecznie i naturalnie rozluźnia głębokie partie mięśni, przynosząc ulgę w bólach pleców, ramion, krzyża, szyi, ścięgien, a także w przypadku bólu reumatycznego.

Ostrzeżenia

Nieprawidłowe stosowanie plastra może doprowadzić do uszkodzenia skóry. Aby zapobiec ryzyku oparzeń, należy przestrzegać zaleceń instrukcji oraz obserwować działanie plastra.
Osoby o szczególnie wrażliwej skórze oraz starsze powinny stosować plaster wyłącznie na bielizną bawełnianą, a nie bezpośrednio na skórę.
W czasie używania plastra nie należy wywierać na niego dużego nacisku np. paskiem, ściągaczem gumowym, a także leżeć na plastrze rozgrzewającym (nawet w łóżku).
Należy umożliwić przepływ powietrza nad plastrem. Unikać bezpośredniej ekspozycji plastra na słońce.
Nie należy stosować:
w miejscach gdzie skóra jest szczególnie wrażliwa, w okolicach dołów pachowych i pachwin
u osób, które nie mogą same go usunąć (np. starszych, niepełnosprawnych lub upośledzonych), o ile stosowanie plastra nie odbywa się pod kontrolą odpowiedzialnej osoby dorosłej
u osób obłożnie chorych oraz u osób u których występuje skłonność do owrzodzeń skóry
u osób, które nie są w stanie odczuwać ciepła: na przykład mają zniesione czucie na pewnych powierzchniach ciała
bezpośrednio po urazie - ciepło może nasilić opuchliznę lub spowodować narastanie krwiaka
jednocześnie w miejscach, gdzie zastosowano miejscowe formy leków (maści, kremy, żele), preparaty rozgrzewające np. zawierające kapsaicynę, olejek kamforowy oraz równocześnie z innymi źródłami ciepła typu poduszki grzejne i innymi urządzeniami emitującymi promieniowanie podczerwone.

Dystrybutor

Polpharma Biuro Handlowe, ul. Bobrowiecka 6, 00-728 Warszawa

Producent

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.