Pyralgina Termo Hot - plaster silnie rozgrzewający

Dostępny
3,30
Darmowa dostawa od 200,00 zł

O produkcie

100006502

Pyralgina Termo Hot, plaster silnie rozgrzewający.

Dystrybutor

Polpharma Biuro Handlowe, ul. Bobrowiecka 6, 00-728 Warszawa

Ostrzeżenia

Nieprawidłowe stosowanie plastra może doprowadzić do uszkodzenia skóry. Aby zapobiec ryzyku oparzeń, należy przestrzegać zaleceń instrukcji oraz obserwować działanie plastra.
Osoby o szczególnie wrażliwej skórze oraz starsze powinny stosować plaster wyłącznie na bielizną bawełnianą, a nie bezpośrednio na skórę.
W czasie używania plastra nie należy wywierać na niego dużego nacisku np. paskiem, ściągaczem gumowym, a także leżeć na plastrze rozgrzewającym (nawet w łóżku).
Należy umożliwić przepływ powietrza nad plastrem. Unikać bezpośredniej ekspozycji plastra na słońce.
Nie należy stosować:
w miejscach gdzie skóra jest szczególnie wrażliwa, w okolicach dołów pachowych i pachwin
u osób, które nie mogą same go usunąć (np. starszych, niepełnosprawnych lub upośledzonych), o ile stosowanie plastra nie odbywa się pod kontrolą odpowiedzialnej osoby dorosłej
u osób obłożnie chorych oraz u osób u których występuje skłonność do owrzodzeń skóry
u osób, które nie są w stanie odczuwać ciepła: na przykład mają zniesione czucie na pewnych powierzchniach ciała
bezpośrednio po urazie - ciepło może nasilić opuchliznę lub spowodować narastanie krwiaka
jednocześnie w miejscach, gdzie zastosowano miejscowe formy leków (maści, kremy, żele), preparaty rozgrzewające np. zawierające kapsaicynę, olejek kamforowy oraz równocześnie z innymi źródłami ciepła typu poduszki grzejne i innymi urządzeniami emitującymi promieniowanie podczerwone.

Producent

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.

Przeznaczenie

PYRALGINA TERMO HOT jest plastrem rozgrzewającym, który skutecznie i naturalnie rozluźnia głębokie partie mięśni, przynosząc ulgę w bólach pleców, ramion, krzyża, szyi, ścięgien, a także w przypadku bólu reumatycznego.

Skład

Sproszkowane żelazo, woda, sól, węgiel aktywowany, wermikulit.

Jak stosować

Ostrożnie otworzyć opakowanie z plastrem (rozpocząć w zaznaczonym, nadętym miejscu).
Wyjąć plaster z opakowania bezpośrednio przed użyciem.
Zdjąć taśmę zabezpieczającą powierzchnię klejącą plastra i niezwłocznie przykleić plaster w miejscu, odczuwania bólu na bawełnianą bieliznę przylegającą do dała lub na suchą i czystą skórę.
Plaster rozgrzeje się stopniowo ale przyjemne do przynoszącej ulgę temperatury około 50°C (temperatura maksymalna około 55°C).
Długość czasu stosowania plastra należy dobrać indywidualnie do zapewnienia najlepszego efektu terapeutycznego. Nie należy jednak stosować plastra w tym samym miejscu przez zbyt długi czas.
W razie potrzeby. kolejny plaster można nakleić w tym samym miejscu po upływie 24 godzin.
Plaster mocno trzyma się w miejscu użycia i jest łatwy do usunięcia. Plaster można stosować sam lub w połączeniu z lekami przeciwbólowymi. Wówczas, z uwagi na odczuwanie bólu, należy stosować plaster wyłącznie na bawełnianą bieliznę.
W razie wystąpienia intensywnych potów należy plaster usunąć.

Właściwości

PYRALGINA TERMO HOT skutecznie działa do 14 godzin, przy czym optymalny efekt rozgrzewający jest odczuwalny do 12 godzin.
W wewnętrznej warstwie plastra po aktywacji (otwarciu opakowania) zachodzi reakcja egzotermiczna (wydzielająca ciepło) na skutek powolnego utleniania sproszkowanego żelaza.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.