Pyralgina Termo Hot, plaster silnie rozgrzewający

Plaster rozgrzewający z żelazem, działa skutecznie do 14 godzin.

Dostępny
4,79

Klienci kupili również

Alternatywa od Dr. Maxa

Plaster rozgrzewający o długotrwałym działaniu do 8 h, łagodzi bóle.

O produkcie: Pyralgina Termo Hot, plaster silnie rozgrzewający

100006502

Opis

Pyralgina Termo Hot, plaster silnie rozgrzewający.

Właściwości

Plaster Pyralgina Termo Hot skutecznie rozgrzewa do 14 godzin. Przynosi ulgę w bólu i może być aplikowany na plecach, ramionach, krzyżu czy szyi. Sprawdzi się również w przypadku bólu reumatycznego. Plaster silnie rozgrzewający w sposób naturalny rozluźnia głębokie partie mięśni, łagodząc uciążliwe dolegliwości. Nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych czynności. Bez problemu można przykryć go odzieżą i normalnie funkcjonować.

Plaster silnie rozgrzewający Pyralgina Termo Hot jest przeznaczony do jednorazowego użytku i do stosowania zewnętrznego. Można aplikować go bezpośrednio na skórę lub na bawełnianą bieliznę przylegającą do ciała. Drugi ze sposobów nałożenia plastra zaleca się zwłaszcza osobom mającym delikatną skórę lub osobom starszym.

Jak działa Pyralgina Termo Hot?

W wewnętrznej warstwie plastra Pyralgina Termo Hot znajduje się sproszkowane żelazo, które po aktywacji (otwarciu opakowania), zaczyna się powoli utleniać. Na skutek tego procesu zachodzi reakcja egzotermiczna — wydzielająca ciepło. Co ważne, plaster nie wydziela na zewnątrz żadnych substancji, emituje jedynie ciepło.

Jak stosować Pyralgina Termo Hot?

Zachowaj szczególną ostrożność podczas otwierania opakowania z plastrem Pyralgina Termo Hot. Zacznij od zaznaczanego, naciętego miejsca. Wyjmij produkt z opakowania bezpośrednio przed użyciem. Zdejmij taśmę zabezpieczającą warstwę z klejem i od razu zaaplikuj plaster w miejscu odczuwania bólu. Po przyklejeniu produkt będzie się stopniowo rozgrzewał, osiągając maksymalnie około 55°C. Długość noszenia plastra dopasuj do własnych potrzeb, w zależności od oczekiwanego efektu terapeutycznego. Nie noś plastra w jednym miejscu zbyt długo. Po zdjęciu produktu odczekaj 24 godziny przed przyklejeniem kolejnego. Plaster możesz stosować sam lub w połączeniu z lekami przeciwbólowymi. Używając produktu równolegle z innymi preparatami doustnymi, stosuj plaster na bawełnianą bieliznę (z uwagi na zmniejszone odczuwanie bólu).

Jakie są przeciwwskazania do stosowania Pyralgina Termo Hot?

Plaster Pyralgina Termo Hot, podobnie jak niektóre preparaty z żelazem, nie jest odpowiedni dla dzieci poniżej 12. roku życia. Nie powinno się go stosować również u osób obłożnie chorych i mających skłonność do owrzodzeń. Po zaaplikowaniu produktu nie wywieraj na niego dużego nacisku (nie ściskaj paskiem i nie kładź się na nim). Zrezygnuj ze stosowania plastra podczas snu, kąpieli, na skórę podrażnioną lub uszkodzoną oraz w miejscach po zastrzykach.


Skład

Sproszkowane żelazo, woda, sól, węgiel aktywowany, wermikulit.

Jak stosować

Ostrożnie otworzyć opakowanie z plastrem (rozpocząć w zaznaczonym, nadętym miejscu).
Wyjąć plaster z opakowania bezpośrednio przed użyciem.
Zdjąć taśmę zabezpieczającą powierzchnię klejącą plastra i niezwłocznie przykleić plaster w miejscu, odczuwania bólu na bawełnianą bieliznę przylegającą do dała lub na suchą i czystą skórę.
Plaster rozgrzeje się stopniowo ale przyjemne do przynoszącej ulgę temperatury około 50°C (temperatura maksymalna około 55°C).
Długość czasu stosowania plastra należy dobrać indywidualnie do zapewnienia najlepszego efektu terapeutycznego. Nie należy jednak stosować plastra w tym samym miejscu przez zbyt długi czas.
W razie potrzeby. kolejny plaster można nakleić w tym samym miejscu po upływie 24 godzin.
Plaster mocno trzyma się w miejscu użycia i jest łatwy do usunięcia. Plaster można stosować sam lub w połączeniu z lekami przeciwbólowymi. Wówczas, z uwagi na odczuwanie bólu, należy stosować plaster wyłącznie na bawełnianą bieliznę.
W razie wystąpienia intensywnych potów należy plaster usunąć.

Przeznaczenie

PYRALGINA TERMO HOT jest plastrem rozgrzewającym, który skutecznie i naturalnie rozluźnia głębokie partie mięśni, przynosząc ulgę w bólach pleców, ramion, krzyża, szyi, ścięgien, a także w przypadku bólu reumatycznego.

Ostrzeżenia

To jest wyrób medyczny Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą

Dystrybutor

Polpharma Biuro Handlowe, ul. Bobrowiecka 6, 00-728 Warszawa

Producent

Zakłady Farmaceutyczne Polpharma S.A.

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.