Ranigast S-O-S Mleczko, zawiesina doustna, 200 ml

Dostępny
18,19

O produkcie: Ranigast S-O-S Mleczko, zawiesina doustna, 200 ml

100021748

Descripion: Introduction PL

Ranigast S-O-S mleczko to wyrób medyczny umożliwiający zmniejszanie nadkwaśności, zapobiegający wystąpieniu uczucia pieczenia, bólu brzucha i niestrawności.


Właściwości

Wyrób medyczny Ranigast S-O-S mleczko zawiera połączenie kilku substancji działających synergistycznie w środowisku żołądka. Szczególny skład preparatu zawierającego: alginian sodu oraz wodorowęglan potasu i węglan wapnia umożliwia jego szybkie działanie.

 • Alginiany to polisacharydy uzyskiwane z niektórych gatunków alg morskich. Występują w postaci włókien, które w reakcji z kwaśnym środowiskiem żołądka, szybko ulegają żelifikacji. Powstały żel tworzy ochronną warstwę na błonie śluzowej żołądka.
 • Połączenie węglanu i wodorowęglanu neutralizuje kwasotę soku żołądkowego. Ponadto pęcherzyki dwutlenku węgla, które powstają w wyniku reakcji z kwasem solnym zostają uwięzione w żelu alginianowym. Przekształca się on w piankę unoszącą się na powierzchni soku żołądkowego i tworzącą barierę, która zmniejsza liczbę epizodów refluksu.

Tabela

Składniki 15 ml
Alginian sodu 410 mg
Węglan wapnia 205 mg

 


Skład

Składniki: alginian sodu, węglan wapnia, wodorowęglan potasu.
Substancje pomocnicze: wyciąg z imbiru (aromat), olejek eteryczny z imbiru (aromat), aromaty anyżu i mleka, woda, karbomer, parahydroksybenzoesan metylowo-sodowy, sukraloza.


Jak stosować

Doustnie.


Dzienne spożycie

 • Dorośli i młodzież (12–18 lat): zalecane dzienne dawkowanie to 1 łyżka stołowa (około 15 ml) po dwóch głównych posiłkach w ciągu dnia i przed snem, do momentu ustąpienia objawów.
 • Dzieci (9-12 lat): 2 łyżeczki (około 10 ml) po dwóch głównych posiłkach w ciągu dnia i przed snem do momentu ustąpienia objawów.
 • Dzieci (6-9 lat): 1 łyżeczka (około 5 ml) po dwóch głównych posiłkach w ciągu dnia i przed snem do momentu ustąpienia objawów.

Jeśli po miesiącu stosowania produktu problem nadal występuje, należy skonsultować się z lekarzem. Dawki te skutecznie zmniejszają kwasotę soku żołądkowego i zapobiegają refluksowi żołądkowo-przełykowemu. Nie należy przekraczać zalecanej dawki.


Przeznaczenie

Wyrób medyczny Ranigast S-O-S MLECZKO jest wskazany do stosowania w celu łagodzenia objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak: zgaga oraz ból brzucha.


Ostrzeżenia

 • Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
 • U dzieci i młodzieży (6–18 lat) produkt można stosować tylko wtedy, gdy jest to bezwzględnie konieczne i po konsultacji z lekarzem.
 • W okresie ciąży lub karmienia piersią produkt należy stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.
 • Nie przekraczać zalecanej dawki, ponieważ większe ilości mogą doprowadzić do zaparcia lub przemijającej biegunki.
 • Stosowanie produktu jest przeciwwskazane w przypadku przewlekłych zaparć lub biegunki, choroby nerek lub przewlekłej niewydolności serca.
 • Nie należy stosować produktu dłużej niż przez 30 kolejnych dni, jeśli objawy utrzymują się, należy skonsultować się z lekarzem.
 • Nie przyjmować w przypadku nietolerancji produktu.
 • Nie przyjmować w przypadku zdiagnozowanej nadwrażliwości na składniki produktu.

Możliwe skutki uboczne

Po zastosowaniu dawek niezbędnych do osiągnięcia efektu terapeutycznego jedynymi zgłaszanymi działaniami niepożądanymi mogą być zaparcie i przemijające nudności. Jeśli objawy utrzymują się, należy skontaktować się z lekarzem.

Waga

Objętość netto: 200 ml


Producent

SIIT srl
Via Ariosto 50/60
20090 Trezzano sul Naviglio (MI), WŁOCHY

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.