Ranigast S-O-S Mleczko, (410+51+205 mg/15 ml), zawiesina doustna, 200 ml

Dostępny
16,09
Darmowa dostawa od 229,00 zł

O produkcie

100021748

Ranigast S-O-S MLECZKO - wyrób medyczny umożliwiający zmniejszanie nadkwaśności, zapobiegający wystąpieniu uczucia pieczenia, bólu brzucha i niestrawności.

Właściwości

Wyrób medyczny Ranigast S-O-S MLECZKO zawiera połączenie kilku substancji działających synergistycznie w środowisku żołądka. Szczególny skład preparatu zawierającego: alginian sodu oraz wodorowęglan potasu i węglan wapnia umożliwia jego szybkie działanie.
Alginiany to polisacharydy uzyskiwane z niektórych gatunków alg morskich. Występują w postaci włókien, które w reakcji z kwaśnym środowiskiem żołądka, szybko ulegają żelifikacji. Powstały żel tworzy ochronną warstwę na błonie śluzowej żołądka.
Połączenie węglanu i wodorowęglanu neutralizuje kwasotę soku żołądkowego. Ponadto pęcherzyki dwutlenku węgla, które powstają w wyniku reakcji z kwasem solnym zostają uwięzione w żelu alginianowym. Przekształca się on w piankę unoszącą się na powierzchni soku żołądkowego i tworzącą barierę, która zmniejsza liczbę epizodów refluksu.

Skład

alginian sodu, węglan wapnia, wodorowęglan potasu
Substancje pomocnicze: wyciąg z imbiru (aromat), olejek eteryczny z imbiru (aromat), aromaty anyżu i mleka, woda, karbomer, parahydroksybenzoesan metylowo-sodowy, sukraloza.

Jak stosować

doustnie

Dzienne spożycie

Dorośli i młodzież (12–18 lat):
zalecane dzienne dawkowanie to 1 łyżka stołowa (około 15 ml) po dwóch głównych posiłkach w ciągu dnia i przed snem, do momentu ustąpienia objawów.
Dzieci (9-12 lat):
2 łyżeczki (około 10 ml) po dwóch głównych posiłkach w ciągu dnia i przed snem do momentu ustąpienia objawów.
Dzieci (6-9 lat):
1 łyżeczka (około 5 ml) po dwóch głównych posiłkach w ciągu dnia i przed snem do momentu ustąpienia objawów.
Jeśli po miesiącu stosowania produktu problem nadal występuje, należy skonsultować się z lekarzem. Dawki te skutecznie zmniejszają kwasotę soku żołądkowego i zapobiegają refluksowi żołądkowo-przełykowemu. Nie należy przekraczać zalecanej dawki.

Przeznaczenie

Wyrób medyczny Ranigast S-O-S MLECZKO jest wskazany do stosowania w celu łagodzenia objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak: zgaga oraz ból brzucha.

Ostrzeżenia

Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 6 lat.
U dzieci i młodzieży (6–18 lat) produkt można stosować tylko wtedy, gdy jest to bezwzględnie konieczne i po konsultacji z lekarzem.
W okresie ciąży lub karmienia piersią produkt należy stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.
Nie przekraczać zalecanej dawki, ponieważ większe ilości mogą doprowadzić do zaparcia lub przemijającej biegunki.
Stosowanie produktu jest przeciwwskazane w przypadku przewlekłych zaparć lub biegunki, choroby nerek lub przewlekłej niewydolności serca.
Nie należy stosować produktu dłużej niż przez 30 kolejnych dni, jeśli objawy utrzymują się, należy skonsultować się z lekarzem.
Nie przyjmować w przypadku nietolerancji produktu.
Nie przyjmować w przypadku zdiagnozowanej nadwrażliwości na składniki produktu.

Możliwe skutki uboczne

Po zastosowaniu dawek niezbędnych do osiągnięcia efektu terapeutycznego jedynymi zgłaszanymi działaniami niepożądanymi mogą być zaparcie i przemijające nudności. Jeśli objawy utrzymują się, należy skontaktować się z lekarzem.

Waga

objętość netto: 200 ml

Producent

SIIT srl
Via Ariosto 50/60
20090 Trezzano sul Naviglio (MI), WŁOCHY

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.

Dokładamy starań, aby opisy i zdjęcia produktów były aktualne i zgodne z wiedzą medyczną. Mimo wszystko prosimy, abyś przed zastosowaniem danego produktu przeczytał dołączoną do niego ulotkę. Wszelkie wątpliwości skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.