Reflu-G, roztwór doustny, 20 saszetek

Preparat łagodzący podrażnioną błonę śluzową, regeneruje nabłonek.

Dostępny
28,73

O produkcie: Reflu-G, roztwór doustny, 20 saszetek

100014778

Opis

REFLU-G, dzięki kompleksowi składników preparat łagodzi podrażnioną błonę śluzową, sprzyja odbudowie nabłonka i wykazuje zdolność neutralizowania nadmiernej kwasowości soków żołądkowych.

Właściwości

Reflu-g to wyrób medyczny w postaci doustnego roztworu opracowany z myślą o łagodzeniu objawów refluksu żołądkowo-przełykowego. Receptura produktu zawiera składniki o udowodnionej skuteczności i bezpieczeństwie*, dzięki czemu preparat jest dobrze tolerowany przez organizm.

Refluks żołądkowo-przełykowy to często występujące zaburzenie, które polega na cofaniu się trawionego pokarmu do przełyku. Zawartość żołądka cechuje się kwaśnym odczynem, dlatego może podrażniać śluzówkę przełyku i powodować rozwój zmian nadżerkowych przełyku. Schorzeniu często towarzyszy też refluksowe zapalenie przełyku, zgaga, ulewanie treści żołądkowej, suchy kaszel, pieczenie i ból w górnej i środkowej części nadbrzusza. Jeśli refluks żołądka pojawia się co najmniej 1 raz na tydzień lub gdy zawartość żołądka jest zbyt kwaśna, stwierdza się chorobę refluksową przełyku, w skrócie GERD.

Składniki zawarte w wyrobie medycznym Reflu-G:

  • tworzą mechaniczną warstwę ochronną na powierzchni treści żołądkowej, która utrudnia jej przedostanie się do przełyku;
  • wykazują właściwości ochronne względem śluzówki przełyku i żołądka, zmniejszając ryzyko podrażnienia przez kwas żołądkowy;
  • przyczyniają się do regeneracji nabłonka;
  • pomagają zneutralizować nadmierną kwasowość soków żołądkowych.

Skład wyrobu medycznego Reflu-G nie zawiera alginianów, GMO, glutenu, laktozy i cukrów. Formuła preparatu jest wolna od surowców pochodzenia zwierzęcego, dzięki czemu jest odpowiedni dla wegetarian i wegan.

Jak działa Reflu-G?

Składniki zawarte w wyrobie medycznym Reflu-G wykazują właściwości ochronne, regeneracyjne i przeciwkwasowe. Pomagają złagodzić objawy towarzyszące refluksowi i wspierają odbudowę błony śluzowej żołądka i przełyku po urazach.

Kiedy brać Reflu-G?

Wyrób medyczny Reflu-G jest odpowiedni dla dzieci powyżej 12. roku życia i osób dorosłych.

Czy stosowanie Reflu-G w ciąży jest bezpieczne?

Jeśli jesteś w ciąży, przed zastosowaniem wyrobu medycznego Reflu-G skonsultuj się z lekarzem.

*https://solinea.pl/wp-content/uploads/2022/10/Reflu-G.pdf


Skład

Woda, standaryzowany kompleks galaktomannanu pochodzenia naturalnego, węglan wapnia, wodorowęglan sodu, naturalny aromat mięty, ekstrakt suchy Malva sylvestrys, hialuronian sodu, suchy ekstrakt Stevia rebaudiana, p-hydroksybenzoesan metylu, p-hydroksybenzoesan propilu.

Jak stosować

Produkt należy przyjmować doustnie. Zalecana dawka to 1-2 saszetki po głównych posiłkach i przed snem lub według zaleceń lekarza.

Przeznaczenie

Roztwór doustny przeznaczony do leczenia refluksu żołądkowo-przełykowego.

Ostrzeżenia

Nie należy przekraczać zalecanej dawki do spożycia w ciągu dnia. Postępować zgodnie ze wskazówkami. Zawiera naturalne składniki o udowodnionej skuteczności. Przed zastosowaniem w czasie ciąży i karmienia piersią oraz u dzieci poniżej 12 lat, konieczna jest konsultacja z lekarzem

Waga

Objętość netto 200 ml (20 saszetek jednorazowych po 10 ml).

Dystrybutor

SOLINEA SP. Z O.O.

Producent

Solinea Sp. z o. o. Sp. K.,
Elizówka 65, Hala I,
21-003 Ciecierzyn, Polska

Typ produktu

Wyrób medyczny

Ostrzeżenie: zdjęcia mają charakter wyłącznie informacyjny.